« zpět

Při zasedání grémia se největší boj rozhoří nad termínovou listinou

Při zasedání grémia se největší boj rozhoří nad termínovou listinou

22.02.2019 - Pardubice – Vzniklo spolu se Superligou malého fotbalu. Už tři a půl roku se na chodu celostátní soutěže podílí grémium, které tvoří zástupci všech oblastních výběrů, od nové sezony je jich devět. Sešli se opět před startem jarní části, která vypukne v neděli 31. března duelem Mostu s Pardubicemi.


Od začátku patří do Grémia Superligy malého fotbalu Zdeněk Dolníček, který řídí blanenský svaz. Předsedal poslednímu jednání v Pardubicích. „V naší práci vidím jasný posun. Ze začátku jsme nevěděli co dělat, jak se zapojit, teď se návrhy vzešlé z grémia předloží na správní radě. Ta se jimi zabývá, něco schválí, něco zamítne, ale určitě má grémium svou váhu,“ souhlasí Dolníček.

Při jednáních grémia se jeho členové často názorově neshodnou, i to celostátní posouvá. „Jednotní nejsme, je nás tam devět, každý má jiný názor, musíme potom však najít kompromis. Kdybychom měli všichni stejný názor, nebude to dobré,“ upozorňuje blanenský předseda.
Nejhorlivější diskuze se tradičně rozhoří při schvalování termínové listiny, ovšem i ta na jaro už má finální podobu. „S termínovkou je vždycky největší boj, ale musíme domluvit,“ usmívá se Dolníček. Druhá polovina soutěže vypukne 31. března a končí osmnáctým kolem 23. června.

Při posledním zasedání se opět dostali na přetřes také rozhodčí a delegáti. Grémium se přiklonilo k zachování podzimního modelu, kdy hlavní rozhodčí přijíždí z nestranného regionu a asistent spadá pod domácí svaz. „Domluvili jsme se, že pojedeme stejně jako na podzim. Taky jsme řešili delegáty, zda budou jezdit na utkání. Superliga je svým postavením nejvyšší soutěž v republice, takže jsme se shodli, že delegáti musí na zápasech být, aby měl někdo rozhodčí pod palcem,“ objasňuje.

Prestiž Superligy malého fotbalu se každou sezonu zvyšuje a členové grémia dostali za úkol předložit do 24. března návrhy na rozvoj celostátní soutěže v příštích třech letech, tedy mezi roky 2020 až 2023. Asociace malého fotbalu České republiky je zohlední při plánování strategie pro následující období.

Půjde o další krok v rozmachu Superligy. „Ze soutěže mám velice dobrý pocit, od prvního ročníku se hodně zvedla. Dřív stačili hráči z krajských soutěží, teď musí hrát nejméně divizi, všechna mužstva mají lepší fotbalisty. Rok od roku se soutěž zkvalitňuje a do budoucna chceme ve zlepšování pokračovat, i proto předložíme návrh rozvoje na příští tři roky správní radě,“ líčí Dolníček.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Nečas


 

  

VyhledatMapa stránekVytiskni tuto stránkuSdílet tuto stránku › Superliga malého fotbalu

© 2019 Insion & Fanshop xFotbal

 

Informace
Výsledky

Týmy

 

 

Partneři Superligy

 

 

 

 

 

Spolupracujeme