« zpět

Skóre se přelévalo na obě strany, ale závěr patřil Blanensku

24.09.2019 - Boskovice – Parádní přestřelku nabídly v Boskovicích domácí Blanensko a hostující Jihlava. Vedení se přelévalo na obě strany, nakonec se z vítězství 8:6 ve třetím kole Superligy malého fotbalu radovali Jihomoravané.

Úřadující vicemistr Blanensko vyhrálo třetí duel ze čtyř dosavadních a v tabulce se drží třetí jen o skóre za druhou Prahou. „Máme hodně dobrých a kvalitních hráčů, nepolevoval bych v našich cílech. Zatím můžeme být spokojení,“ prohlásil blanenský hráč Jan Stara. Jihlavě po druhé prohře patří pátá pozice.

Stara otevřel skóre, ovšem za minutu srovnal světový šampion Daniel Kavka. Ten do přestávky zvýšil ve prospěch Jihlavy. „Vždycky jsme vedli, ale dostali jsme na vyrovnání a hned pak jsme prohrávali. To byla škoda,“ litoval nováček v jihlavském dresu Michal Dočekal „Určitě je Superliga kvalitnější než malý fotbal, co hrajeme v pondělí v Jihlavě,“ srovnával.

Po přestávce blanenský kapitán Ondřej Paděra dvěma brankami a Stara jedním gólem převrátili duel na domácí stranu. „Vítězství bylo určitě vydřené. Před zápasem přišlo hodně omluvenek a když s Jihlavou přijeli Demeter, Šuta i Kavka, věděli jsme, že to nebude nic jednoduchého,“ řekl Stara.

V rozmezí pěti minut potom vrátili vedení Jihlavě opět Kavka a dvougólový Antonín Plichta. Když Paděra vyrovnal, vzápětí zase zvýšil Dočekal. „Domácí se dostali do vedení, ale za deset minut jsme skóre otočili a vedli. To byla fáze, kdy jsme se měli zaměřit na obranu,“ hlesl Dočekal.

Naposledy srovnal skóre v 56. minutě Aleš Rus. Když jsme se dostali do vedení, měli jsme víc bránit a dotáhneme utkání do vítězného konce. Řekl bych, že jsme byli lepší tým než Blanensko,“ uvažoval jihlavský hráč.

V posledních třech minutách rozhodli Petr Matoušek s mistrem světa i Evropy Paděrou, který se v utkání zastavil na čtyřech gólech. „Vedli jsme, pak jsme zase prohrávali, pořád se to přelévalo. Když jsme prohrávali, vylezli jsme a hosté možná znervózněli, dělali chyby. Rozhodli jsme v závěru, pět minut před koncem,“ sdělil Stara.

Fotogalerie z utkání:

Blanensko – Jihlava 8:6 (1:2)

Branky a nahrávky: 22. Stara (Studený), 35. Paděra (Matoušek), 37. Stara (Fládr), 39. Paděra (Fládr), 49. Paděra, 56. Rus (Studený), 58. Matoušek (Studený), 59. Paděra (Matoušek) – 23. Kavka (Demeter), 28. Kavka (Šuta), 40. Kavka (Demeter), 43. Plichta (Dočekal), 45. Plichta (Kavka), 49. Dočekal (Kavka). Rozhodčí: Vafka – Stria. ŽK: Rus – Průcha. Diváci: 105.

Blanensko: Jakub Klimeš – Zdeněk Fládr, Ondřej Paděra, Aleš Rus, Petr Matoušek, Filip Studený, Jan Stara.

Jihlava: David Kubica – Daniel Kavka, Adam Průcha, Michal Dočekal, Robin Demeter, Radim Šuta, Antonín Plichta, Ondřej Lapeš, Marek Pernička.