« zpět

Most zvládl přestřelku s Olomoucí a poskočil do čela tabulky

24.04.2018 - Most – Hned po prvním jarním kole se dostal na vedoucí příčku. Most zvládl domácí utkání osmého kola Superligy malého fotbalu a Olomouc před kamerami ČT sport porazil 7:5.

Severočeši vedou celostátní soutěž o bod před Pardubicemi s Brnem. „Tři body v domácím zápase bereme, navíc televizním,“ oddechl si po triumfu mostecký kouč Vojtěch Benda.

Výsledek sice ukazuje na brankové hody, ale na první zásah diváci čekali čtvrthodinu, až míč uklidil po přihrávce Vladimíra Pátka do branky David Haviar. Za tři minuty se ke snadné dorážce dostal Dominik Nobst a rozjel své představení. Šest minut před poločasem pak tentýž hráč natřikrát dotlačil balon do sítě a vzápětí s přispěním teče olomouckého hráče zkompletoval hattrick. „Všechny tři branky jsem dal se štěstím. Dvakrát se ke mně míč odrazil, jednou jsem doklepával do prázdné brány. Udělali jsme si aspoň slušný náskok,“ okomentoval své góly Nobst.

Pět minut před přestávkou sice snížil Lukáš Hrubý, ale hned po rozehrávce vrátil Mostu čtyřbrankové vedení veterán Martin Boček. „Nedali jsme si míč do nohy, asi jsme pořád byli na dálnici, bylo to mrtvé,“ vracel se k první půli Hrubý.

Po přestávce se Hanáci probrali, hned v úvodu druhé půle Tomáš Režný hlavou přiťukl míč Ivu Lošťákovi a v sedmačtyřiceti letech nejstarší muž na hřišti zakončil rovněž hlavou přesně. „Po prvním poločase nebylo klukům co vytknout, jenže deset minut druhé půle jsme zaspali. Úplně jsme vypadli ze hry a nebyli jsme schopní držet balon. Řekli jsme si o přestávce, že budeme držet balon, zapojíme Ondru Bíra a v klidu vnutíme Olomouci náš styl hry. Jenže hosté začali vysokým presinkem a dělali nám problémy,“ nechápal Benda.

Uklidnění pro Most přišlo až ve 44. minutě, kdy se zbavil dvou hráčů český reprezentant do 21 let Daniel Kasal a míč poslal přesně k tyči. O tři minuty později Nobst krásnou přihrávku vybídl Pátka, který prostřelil hanáckého gólmana Jaroslava Běhalíka.

Hosté se ještě vzepjali, z dorážky se prosadil Tomáš Režný, tři minuty před koncem dotlačil míč do sítě Aleš Sbíral a dvacet sekund po něm potrestal nepřesnou domácí rozehrávku Hrubý. Víc však Hanáci nestihli. „První poločas byl z naší strany úplná katastrofa, u každého míče jsme byli pozdě, nedojížděli jsme to, hrůza. Druhou půlku jsme domácí začali trošku mačkat, bojovali jsme, dojížděli balony, hráli jsme trochu lépe, ale v nejlepším náporu jsme zase dostali branku. Soupeř byl techničtější, rychlejší, což šlo poznat,“ uznal olomoucký trenér Radek Sklenář, jehož výběr zůstal na sedmé příčce.

Video z utkání:

Most – Olomouc 7:5 (5:1)

Branky a nahrávky: 15. Haviar (Nobst), 18. Nobst (Macko), 25. Nobst (Režný), 26. Nobst (Boček), 27. Boček (Popelka), 44. Kasal (Bíro), 47. Pátek (Nobst) – 27. Hrubý, 31. I. Lošťák (T. Režný II), 48. T. Režný II (P. Kobylík), 58. Sbíral (Hrubý), 59. Hrubý (T. Režný II). Rozhodčí: Kubečka – Kohout. ŽK: Nobst, Matyáš – Pagáč. Diváci: 120.

Most: Ondřej Bíro – Vít Popelka, David Matyáš, Domink Nobst, David Haviar, Daniel Kasal, Vladimír Pátek, David Macko, Michal Macháček, Tomáš Režný, Martin Boček, Antonín Fišer.

Olomouc: Jaroslav Běhalík – Lukáš Pagáč, Pavel Kryl ml., Tomáš Režný II., Petr Kobylík, David Kobylík, Ivo Lošťák, David Lošťák, Aleš Sbíral, Lukáš Hrubý, Jan Tögel.