« zpět

Blanensko rozhodlo po přestávce, tři góly dal Příbrami Paděra

Blanensko rozhodlo po přestávce, tři góly dal Příbrami Paděra

18.09.2018 - Příbram – První poločas přinesl vyrovnaný souboj, jenže po přestávce zaveleli ke zteči nejzkušenější hráči Pivovaru Černá Hora Blanensko. Jihomoravané zvítězili ve druhém kole Superligy malého fotbalu v Příbrami jasně 6:1.


Nejlepší střelec uplynulých tří ročníků celostátní soutěže Ondřej Paděra (na snímku) vstřelil hattrick, Jan Havlíček se prosadil dvakrát. „Příbram se od začátku zatáhla a čekala na naše rychlé brejky. Jeden jí vyšel a dala gól po faulu, který podle mě nebyl, ale to je jedno. Druhý poločas šlo vidět, že máme víc zkušeností, Ondra Paděra a Honza Havlíček šance proměnili, zaslouženě jsme vyhráli,“ uvedl blanenský rychlík Dominik Šmerda.

Světový i evropský šampion Paděra otevřel skóre už v desáté minutě, ale do přestávky z přímého kopu vyrovnal Josef Tošovský. „Kolikrát je to složité, člověk se snaží najít skulinku a prostřelit hráče, mně se to povedlo,“ popsal gól domácí kapitán Tošovský.

Blanensko mělo v první půli víc ze hry, ovšem na jediný gól našla Příbram odpověď. „Dostali jsme ho ze špatného střídání. Šance jsme si vytvářeli, ale neproměňovali je, za vyrovnanou první půli mohla i moje špatná koncovka,“ kál se blanenský útočník Roman Krystl.

Příbram zakončila minulý ročník na poslední osmé pozici a do nové sezony vstoupila vysokou prohrou 1:9 v Brně. V domácím duelu chtěla lepší výsledek. „Udělali jsme si týmový mítink a řekli si, že musíme zapracovat na celkovém chodu výběru. Dali jsme se dohromady a stanovili si taktiku proti Blanensku, abychom jeho hráče nepouštěli do rychlých protiútoků,“ sdělil Tošovský.

To se dařilo jen polovinu střetnutí. Po přestávce zvýšil z rohového kopu Paděra a dvěma zásahy na něj navázal nejstarší hostující hráč Havlíček. V závěru se ještě trefil Jakub Sedlák a Paděra zkompletoval hattrick. „Rozhodla standardka na 3:1 a pak moje chyba, kdy jsem špatně vyběhl a dostali jsme na 4:1, to byly rozdílové góly. S mančaftem jako je Blanensko, který má zkušenosti a něco za sebou, se to už hodně blbě chytá. Pak jsme hráli do rizika a koncové góly víceméně o ničem nerozhodují,“ shrnul duel příbramský gólman Marek Branžovský.

Na hřišti se na obou stranách objevilo několik hráčů se zkušenostmi z reprezentace do 21 let, ale pouze jediný se chystá na mistrovství světa této věkové kategorie. Turnaj od 4. do 7. října hostí Praha. „Hodně se těším, bude to něco nového. Získám zkušenosti a jsem za nominaci moc rád,“ rozplýval se hostující Dominik Šmerda.

Video z utkání:

Příbram – Pivovar Černá Hora Blanensko 1:6 (1:1)

Branky a nahrávky: 22. Tošovský – 9. Paděra (Krška), 37. Paděra (Krška), 45. Havlíček (Rus), 46. Havlíček (Klimeš), 56. Sedlák (Paděra), 58. Paděra. Rozhodčí: Růžička – Šťástka. ŽK: Branžovský – P. Hloch. Diváci: 50.

Příbram: Marek Branžovský – Jakub Tošovský, David Sandr, Patrik Junek, Michal Pohořálek, Lukáš Rom, Martin Štochl, Michal Dražan, Ondřej Drašnar, Lukáš Havelka, Jan Mezera, Luboš Kunc.

Blanensko: Jakub Klimeš – Pavel Hloch, Jan Havlíček, Ondřej Paděra, Filip Adamec, Filip Studený, David Krška, Dominik Šmerda, Jakub Sedlák, Aleš Rus, Roman Krystl.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Nečas


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes