« zpět

Boj o superligový titul graduje: Praha hostí Blanensko

Boj o superligový titul graduje: Praha hostí Blanensko

18.05.2018 - Praha – Tenhle souboj sehraje podstatnou roli v bitvě o titul v Superlize malého fotbalu. V jedenáctém kole přivítá celek Staropramen Praha na domácím hřišti tým Pivovar Černá Hora Blanensko. V neděli od půl osmé večer se utkají dvě nejlepší mužstva soutěže.


Jihomoravané vedou čtyři kola před koncem tabulku jen díky lepšímu skóre před Prahou. „Určitě se moc těšíme a čekám krásný zápas, který bude ozdobou a vyvrcholením tohoto ročníku,“ prohlásil pražský trenér Václav Socher.

Stejně se k duelu v pražských Vysočanech staví jeho protějšek. „Čekám samozřejmě velký boj o každý balon. Myslím, že to bude pěkné utkání. Věřím, že přijde hodně diváků, aby zápas měl ten správný náboj, jak si zaslouží,“ uvedl blanenský trenér Petr Dolníček.

Do konce ročníku zbývají čtyři kola a vedoucí tandem drží před víkendem dvoubodový náskok na třetí Brno. „Momentálně máme s Prahou stejně bodů. Vítěz tohoto utkání se hodně přiblíží k celkovému vítězství v Superlize. Bude to velice kvalitní duel,“ uvědomil si Dolníček.

Blanensko na podzim v Boskovicích přejelo oslabený pražský výběr 7:1. „Tým, který vyhraje, udělá velký krok. Máme ze hřiště Blanenska špatný první zápas, takže pokud u nás Blanensko vyhraje, titul asi udělá. Ale věříme si a chceme mít po tomto kole nejlepší výchozí pozici do zbytku sezony,“ burcoval Socher.

Praha disponuje kádrem prošpikovaným světovými šampiony z Tuniska nebo vicemistry Evropy z Brna. „Je velice silná zvláště doma. Chceme se co nejlépe připravit, abychom se pokusili z Prahy odvézt nějaké body. Má samozřejmě v sestavě velké individuality, ale s osobní obranou nepočítáme. Pokusíme se postavit takový tým, který má šanci uspět. Doufám, že se nám to povede, a z Prahy pojedeme s dobrou náladou,“ přál si blanenský stratég.

Také v jeho mužstvu jsou dva světoví šampioni a hlavně nejlepší střelci Superligy malého fotbalu – Ondřej Paděra s Janem Koudelkou. „Musíme být především zodpovědní a důrazní v obranné fázi, podle toho stavíme i sestavu,“ přiblížil taktiku na největší zbraň soupeře pražský trenér.

Výběr z hlavního města předchozí dva duely v pohodě zvládl, naposledy vyhrál v Příbrami 7:1. „Na začátku jsme dostali laciný gól, ale to bylo jen ku prospěchu, hned jsme zapnuli a výsledkem bylo asi sedm vyložených šancí. S hrou dopředu jsem byl spokojený, chyběl mi větší důraz v obranné fázi. Vyzkoušeli jsme si na konci i věci, které jsme chtěli, a snad se nám to bude hodit v dalších zápasech,“ poznamenal Socher.

Blanensko ovládlo dvě předchozí domácí střetnutí suverénně, nasázelo v nich 26 branek. V minulém kole si z Boskovic odvezla debakl 1:13 Jihlava. „Výsledek vypadá jednoznačně, ale zápas to nebyl jednoduchý. Hlavně v první půli, dokud měla Jihlava dost sil, si vypracovala velké příležitosti. O ukolébání tedy nemůže být žádná řeč. Myslím si, že máme tak vyspělé hráče, kteří si uvědomí, že dvě výhry v tak vyrovnané sezoně nic neznamenají. I když je dobře, že jsme zvládli dvě domácí utkání poměrně v pohodě, ale další těžké zápasy nás čekají,“ upozornil Dolníček.

- Jaroslav Kára -
Foto: Svatopluk Samler

 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes