« zpět

Brňané v domácím utkání zaútočí na čelo Superligy malého fotbalu

17.05.2018 - Brno – Televizní utkání Brna s Pardubicemi otevře jedenácté kolo Superligy malého fotbalu a pokud uspějí domácí hráči, usadí se aspoň na pár hodin na čele tabulky. Utkání na hřišti Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem začíná v neděli ve tři čtvrtě na deset dopoledne.


Brněnský obhájce titulu ztrácí ze třetí příčky dva body na vedoucí duo Blanensko, Praha, které čeká vzájemný duel v neděli večer. „Soutěž je hodně vyrovnaná a nedá se nic plánovat. Také jsou před námi ještě čtyři kola, takže je ve hře pro každého dost bodů,“ odmítá prognózy boje o titul brněnský trenér Zdeněk Táborský.

Pardubicím má se svými svěřenci co oplácet, protože na východě Čech na podzim prohráli 2:6. „Pardubice mají mladé, rychlostně dobře vybavené mužstvo. Také se prezentují poctivou obranou a zodpovědným výkonem směrem dozadu,“ přibližuje Táborský zbraně protivníka.

Pardubice ještě krátce v úvodu jara vedly tabulku Superligy malého fotbalu, jenže po dvou prohrách za sebou klesly na předposlední sedmou pozici. „Tabulka je vyrovnaná. Pokud chceme bojovat o místo na bedně, musíme se probudit. Opět se vrátit k poctivé hře, která nám přinášela body,“ nabádá pardubický kouč Miroslav Kaluža.

V minulém kole jeho svěřenci prohráli domácí utkání s Olomoucí 3:7. „Propadali jsme v defenzivě, přesněji v soubojích jeden na jednoho, a k tomu se přičetla žalostná koncovka,“ líčí Kaluža příčiny porážky.

To Brno vyrazilo do Mostu pouze s jedním hráčem na střídání a nečekaně zvítězilo 4:3. „Potěšili mě všichni kluci, hráli jsme opravdu dobře. Řekli jsme si, že když jsme absolvovali čtyřhodinovou cestu do Mostu, tak i když máme jen jednoho na střídání, utkání odmakáme a porveme se o body. Výhra z venkovního prostředí, zvláště u adepta na nejvyšší příčky, je velmi cenná,“ pochvaluje si brněnský kouč.

Přestože Jihomoravané na venkovní utkání stejně jako ostatní mužstva sčítají omluvenky, docházka se oproti podzimu zlepšila, což se projevuje na stoupajících výkonech výběru. „Nominace se rodí docela automaticky, protože vždy má část kádru svoje utkání ve velkém fotbale nebo hráče trápí nějaké zdravotní potíže. Takže jdou hlavně ti, co nemají zápas, a jsou zdravotně v pořádku,“ vysvětluje Táborský.

V součtu s podzimem obhájce titulu ovládl pět ze šesti poledních utkání a patří opět mezi kandidáty na zlaté medaile. „Brno patří ke stálicím popředí tabulky, stále má svoji kvalitu,“ uznává pardubický trenér.

V neděli dopoledne se mu jeho svěřenci postaví v přímém přenosu ČT sport. „Pokud budeme pouze běhat, tak neuspějeme. Potřebujeme dodržovat taktické pokyny, ale důležitá je taky koncentrace každého hráče na svůj výkon. To v neděli rozhodne,“ přemítá Kaluža.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Hrnčíř

 

Brňané v domácím utkání zaútočí na čelo Superligy malého fotbalu

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes