« zpět

Brno prohrálo třetí duel ze čtyř, naopak Pardubice se vrátily do čela

Brno prohrálo třetí duel ze čtyř, naopak Pardubice se vrátily do čela

02.10.2017 - Pardubice – Tohle už je opravdu mistrovská kocovina. Brno po zisku titulu v novém ročníku Superligy malého fotbalu tápe, prohrálo už třetí ze čtyř duelů, naposledy v Pardubicích 2:6. Východočeši se triumfem vyšvihli do čela tabulky po neúplném čtvrtém kole.


Jediné vítězství si Brno připsalo na domácím hřišti s Olomoucí, když otočilo na 3:2. „Dostali jsme velkou facku, když jsme prohráli hned v Praze 0:3. S Olomoucí jsem nebyl, ale prohrávali jsme 0:2, proti Mostu se opakovalo to stejné, dostáváme hloupé góly a nedáváme úplně jisté šance. V Pardubicích jsme hráli v sedmi lidech, čtyři byli úplně noví, ani jsme se neznali. Je to takové divné, musíme se rychle probrat, abychom ještě neskončili poslední,“ upozornil brněnský univerzál Bohumír Doubravský.

Zatímco v uplynulém ročníku se brněnská sestavě téměř nezměnila, v nové sezoně je trenér Zdeněk Táborský nucen i poměrně experimentovat, vždyť do Pardubic přivezl čtyři nováčky. Jihomoravanům patří sedmá pozice. „Většina kluků má velké fotbaly, někdo je zraněný, nemocný, všechno padá do sebe. Neříkám, že ostatní nemají kvalitu, ale chybí jádro, minulý rok jsme byli úplně jiná parta, chodili jsme každý zápas stejná sestava. Tento ročník je divný,“ kroutil hlavou český reprezentant Doubravský.

Úplné jiné období prožívají loni sedmé Pardubice, které si připsaly tří vítězství ze čtyř utkání. Po pokutových kopech 2:1 zdolaly také silnou Prahu. „Roste nám sebevědomí. Je dobré i do budoucna, že se takhle chytáme, snad se bude pardubický malý fotbal jen zlepšovat. Příští kolo hrajeme doma s Mostem, musíme potvrdit body, abychom se drželi na čele,“ uvedl pardubický mladík Marek Řehák (na snímku). „Jsme dobří v tom, že každý hraje i velký fotbal, máme to v noze, sedí nám kombinace a rychlé protiútoky. Jsme mladý tým, když se podívám na ostatní, máme naběháno a vydržíme i druhý poločas,“ uvažoval o síle mužstva dvacetiletý Řehák.

Proti Brnu šly sice Pardubice do vedení zásluhou Patrika Müllera, ale Daniel Boháč s Doubravským skóre obrátili. Ještě do přestávky srovnal Jiří Beran. Po pauze vstřelil první superligový gól a hned vítězný Řehák. „Hrál jsem druhý zápas a jsem velmi šťastný, že jsem skóroval,“ radoval se pardubický střelec.

Ve 38. minutě propadla nováčkovi v brněnské brance Adamu Tylčovi lehká střela Lukáše Macha a Pardubice vedly o dva zásahy. „Mohli jsme zápas zvládnout, jenže jsme dostali dva zbytečné góly na 4:2. Jezdili jsme, hráli jsme fotbal, ale odešly nám síly, bylo nás málo, protože jsme přijeli v oslabené sestavě, chyběl třeba reprezentant Levča,“ připomněl Doubravský spoluhráče z národního týmu Patrika Levčíka. Na rozdíl od něj se Doubravský nepodívá na nadcházející mistrovství světa v Tunisku. „Nepustí mě rakouský klub, mrzí mě to, ale co se dá dělat,“ pokrčil rameny.

Pardubice při power play přidaly dvě branky zásluhou Dominika Fejla a Miroslava Semeráda. „První poločas jsme se trápili, moc jsme se nehýbali, ťukali jsme si to vzadu, proto jsme prohrávali 1:2. Ve druhém nejspíš rozhodlo, že Brno mělo jen dva na střídání, hráčům došly síly, taky jsme začali víc střílet, padalo to tam. V závěru hosté odešli úplně a dali jsme dva góly skoro do prázdné,“ popsal Řehák.

 

Video z utkání:

Fotogalerie z utkání:

 

Pardubice – Brno 6:2 (2:2)

Branky: 2. Müller, 20. Beran, 34. Řehák, 38. Mach, 58. Fejl, 60. Semerád – 3. Boháč, 11. Doubravský. Rozhodčí: Vafka – Stria. Hráno bez karet.

Pardubice: Vlastimil Mičjan – Michal Knotek, Jiří Beran, Zdeněk Dušek, David Šimon, Dominik Fejl, Jindřich Václavek, Dominik Šibal, Marek Řehák, Lukáš Mach, Patrik Müller, Miroslav Semerád.

Brno: Adam Tylč – Daniel Boháč, Jakub Dobšíček, Stanislav Lerch, Martin Pařízek, David Presl, Bohumír Doubravský, Michal Tofl.

 

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Hrnčíř


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes