« zpět

Brno prolétlo podzimem bez porážky. Na závěr zdolalo Olomouc

Brno prolétlo podzimem bez porážky. Na závěr zdolalo Olomouc

15.11.2018 - Hněvotín – Jediný bod chybí do sta procent. Dohromady čtyřiadvacet bodů mohla získat mužstva v podzimní části Superligy malého fotbalu. Brno ztratilo jediný a vládne celostátní soutěži. Pozici půlmistra potvrdilo v posledním devátém kole na hřišti Olomouce, kde zvítězilo 6:3.


Brno ztratilo bod pouze v jihomoravském souboji na hřišti Blanenska, kde zvítězilo 5:4 až po pokutových kopech. „Jsme parta patnácti lidí v užším kádru, všichni chtějí hrát a reprezentovat Brno, i když víme, že na všechny se vždycky nedostane. Když jedeme třeba do Příbrami, pro nikoho to není přítěž nebo problém, jedeme si jako parta kamarádů užít výlet. Bereme soutěž momentálně trošku jinak než ostatní týmy, když jedou někam ven. Pro nás je to výhoda přede všemi,“ vystihl hlavní důvod úspěšného podzimu brněnský útočník Tomáš Prokeš.

Pokud Blanensko zvládne nedělní souboj v Jihlavě, půjde Brno do jarní části s náskokem jednoho bodu a největšími ambicemi na titul. „Cokoli jiného pro nás bude zklamání s tím, jak máme soutěž rozehranou. Víme, že to je jenom poločas v celé sezoně, nechceme nic podcenit. Blanensko má kvalitní kádr, stejně tak Praha i ostatní mančafy. Nám se povedlo v půlce ročníku nepohrát a klidně se to může povést komukoli jinému příští půlrok. Určitě nechceme zaspat na vavřínech, nachystáme se na jaro a chceme dokázat, že na čelo patříme zaslouženě,“ prohlásil Prokeš.

Naopak Olomouc se krčí na předposlední osmé příčce s pouhými dvěma výhrami a pokud Příbram v úterý uspěje doma s Pardubicemi, klesnou Hanáci až na úplné dno Superligy malého fotbalu. „Řekli jsme si, že s Prahou i Brnem se dalo hrát, od těch zápasů se musíme odpíchnout a hlavně na venkovní utkání jezdit v sestavě, v jaké jsme teď nastupovali. Když budeme takhle jezdit a hrát fotbal jako proti Praze a Brnu, týmy můžeme potrápit a nějaké body vybojovat,“ poznamenal olomoucký hráč Ondřej Buček.

Proti Brnu nechytli domácí hráči v Hněvotíně začátek, v osmnácté minutě prohrávali o tři branky. Dvakrát se trefil evropský šampion David Presl a jednou Prokeš. „Řekli jsme si, že bude důležité, kdo dá první gól, což se nám naštěstí podařilo, hodně jsme se tím uklidnili. Věděli jsme, že tam bude malé hřiště, nachystali jsme si určité situace a signály z autu nebo rohu, což určitě mohlo hrát roli, i když jsme snad ze žádné standardky gól nedali, spíš ze hry. Nebylo to jednoduché utkání, přestože jsme vedli 3:0, domácí se na nás dvěma góly dotáhli. Nestalo se, že by Brno přijelo a přejelo Olomouc, ta měla svou kvalitu a ukázala ji,“ ocenil soupeře brněnský útočník.

Za domácí brzy snížil Lukáš Kaďorek a přestože Presl záhy zkompletoval hattrick, ještě do přestávky se prosadil Buček. „Myslím, že jsme hráli docela dobře, sešli jsme se v silné sestavě. Prohrávali jsme, ale pak jsme dali na 2:4 do poločasu. S Brnem se dalo hrát na to, že dorazilo v kvalitní sestavě,“ všiml si Buček.

Krátce po začátku druhé půle navíc domácí brankář Jaroslav Běhalík parádní ranou dotáhl skóre na rozdíl jediné branky. Jenže za čtyři minuty Olomouc zmrazil opět Prokeš. „Náš gólman dal krásný gól a snažili jsme se dál hrát důrazně, protože Brňané jsou kombinačně rychlí, strašně rotují, jsou zvyklí z futsalu. Jak jsme dostali vzápětí gól na 3:5, už se utkání neslo v jejich režii. Pokusili jsme se ještě o power play, při níž jsme udělali jednu chybu, dostali na 3:6 a bylo po zápase,“ litoval Buček.

Ten odehrál teprve čtvrtý superligový duel, v nichž si připsal dva góly a dvě asistence. „Jsem moc rád, že jsem dostal nabídku, abych si zahrál s klukama potom, co jsem začal s olomouckou ligou. Hned jsem ji vzal, chtěl jsem si zkusit úroveň celostátní soutěže a je to úplně něco jiného, než jsem očekával. Hra je strašně rychlá a zvykal jsem si na ni dlouho,“ přiznal olomoucký mladík.

Brněnské vítězství dvě minuty před koncem pečetil kapitán Tomáš Pospiš. Favorit tak ustál tlak posledního duelu. „Utkání nebylo hlavně po mentální stránce úplně jednoduché. Věděli jsme, že Olomouc měla jenom dvě výhry, ale také o jejích kvalitách, že doma je silnější, než když jede někam ven na výlet. Nechtěli jsme zápas podcenit a konec sezony jsme toužili dohrát tak, abychom udrželi první příčku. Říká se, že důležité jsou body na podzim, a jsme rádi, že nám to vyšlo,“ oddechl si Prokeš.

 

Olomouc – Brno 3:6 (2:4)

Branky a nahrávky: 21. Kaďorek (Krumpolc), 27. Buček (Kaďorek), 34. Běhalík - 15. Presl (Outrata), 16. Presl (Outrata), 18. Prokeš (Selinger), 25. Presl (Kunický), 38. Prokeš (Kunický), 58. Pospiš (Macko). Rozhodčí: Pfeifer – Tomiga. ŽK: Kunický, Prokeš – Hrubý, Zbíral. Diváci: 37.

Olomouc: Jaroslav Běhalík – Petr Krumpolc, Lukáš Hrubý, Jan Tögel, Matěj Vymětalík, Aleš Zbíral, Ondřej Buček, Lukáš Kaďorek, David Lošťák, Ivo Lošťák, Tomáš Zeman, Tomáš Režný, Jakub Krejčí.

Brno: Dominik Kunický (David Záleský) – Milan Klimeš, Bohumír Doubravský, David Macko, David Presl, Tomáš Pospiš, Jakub Dobšíček, Patrik Levčík, Tomáš Prokeš, Dominik Moučka, Pavel Outrata, Tomás Selinger.

- Jaroslav Kára -

Foto: Svatopluk Samler


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes