« zpět

Brno se dočkalo, poprvé v Superlize vyzrálo na Prahu

23.04.2018 - Brno – Poprvé v tříleté historii Superligy malého fotbalu Brno předčilo Prahu. Na domácím trávníku Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem zvítězilo Brno 2:1.


Jihomoravané všech pět předchozích zápasů prohráli, v osmém kole letošního ročníku však bilanci změnili. Sice už od šesté minuty prohrávali, ale nepříznivý vývoj zvrátili. „Jsme spokojení. Ještě jsme Prahu nikdy neporazili, když se jim podařilo po jednom trestňáku dát gól a zavřeli to, mysleli jsme si, že to bude hodně těžké dotáhnout do vítězného konce. Tába (trenér Zdeněk Táborský – pozn. red.) nás nabádal, ať k tomu přistupujeme zodpovědně, i když gól dostaneme, ať hlavně nedostaneme druhý. Nakonec jsme to otočili a udrželi. Byl to asi jeden z nejlepších zápasů, co se týče nasazení a kvality,“ podotkl brněnský útočník Tomáš Pospiš.

Praha dorazila do Brna pouze v sedmi hráčích do pole, ale hodně vidět byli například dva mistři světa z Tuniska: František Hakl a Stanislav Mařík, který vstřelil z přímého kopu vedoucí branku. „Nemáme se za co stydět, jeli jsme tam super parta sedmi hráčů, všichni fobaloví, ale štěstíčko jsme neměli. Mohlo to skončit remízou, mohli jsme vyhrát, bohužel jsem prohráli. Hráli jsme v bloku jenom na brejky a vypracovali jsme si jich hrozně moc, měli jsme nějaký využít. Kdybychom dali na 2:0, myslím, že je po zápase, Brno by to neotočilo. Bohužel jsme nedotáhli slibné šance, které jsme měli,“ mrzelo zkušeného zadáka Hakla.

Až sedm minut před koncem se domácí prosadili zásluhou krásné rány Pospiše z přímého kopu a srovnali. „Byl to určitě důležitý gól. Praha sice přijela v sedmi hráčích, ale měla dost kvality, po vedoucí brance se stáhla a měli jsme to těžké. Její hráči umějí zavírat, pozičně to strašně dobře kryjí, z trestňáků ani rohů jsme se neprosazovali. Měli jsme i smůlu, dali jsme břevno a tyčku, hlavně Višus (Petr Víšek – pozn. red.) chytal výborně, chytl neuvěřitelné věci. Zlom nastal, když jsme viděli, že začínají být unavení. Zkoušeli jsme se prosadit jeden na jednoho, dařilo se to hlavně Bobovi Doubravskému. Nahazovali jsme to před bránu a říkali si, že už je vyloženě otázka času, kdy gól dáme. Naštěstí tam padl a hosty docela zlomil. Pak moc nechybělo a říkali jsme si, že to musíme dotáhnout do vítězství. Nakonec jsme byli rádi,“ oddechl si český reprezentant Pospiš.

Praha obdržela obě branky v závěru utkání, rozhodující si připsal čtyři minuty před koncem Tadeáš Zezula. „Do té doby jsme měli štěstí, domácí stříleli všechno z dálky, super jsme se posouvali. Takhle jsem nás ještě neviděl bránit za celou dobu, co hraju Superligu. Jenže v sedmi síly rychle ubývají, už jsme nebyli tak rychlí na špičkách, nedobírali jsme hráče, jak jsme měli. Pořád jsme měli štěstí, když to domácí netrefovali, do velké šance se nedostávali. Jenže přišel takový sporný faulík před vápnem a z trestňáku dali gól, Višoun nemohl vůbec vidět. Následovala chyba při rozehrávce zezadu, kdy jsme to nedokopli přes první lajnu, vzali nám míč a jejich hráč se z deseti metrů trefil k tyči. Domácí neměli celý zápas štěstí, pak dvakrát vystřelili a spadlo jim to tam. Takový je malý fotbal, vedeš a za dvě minuty prohraješ celý zápas,“ hlesl Hakl.

Praze vypadli dva hráči na poslední chvíli, které už v neděli nenahradila. „Dva se omluvili, že se zranili na velkém fotbale, je těžké potom shánět někoho na poslední chvíli, aby jel v neděli na zápas do Brna, který se pro mě nesmyslně hraje v osm hodin večer. Přijedeme ve dvě hodiny ráno domů a ráno vstáváme do práce. Nedivím se, že trenéři nikoho nesehnali. Když pak nejsou síly, nešlo v závěru dobývat blok Brna, které mělo dvacet lidí na střídačce. Byl to těžký a náročný zápas, ale i tak se dal nějak zvládnout, holt jsme neměli štěstí,“ pronesl pražský obránce.

První jarní kolo superligovou tabulku pořádně přesypalo, Brno se z šesté pozice vyšvihlo na třetí bod za vedoucí Most. „To je velká vzpruha. V podzimních zápasech jsme se málo scházeli, hodně hráčům to nevycházelo, některé jsme prohráli, protože jsme se nesešli. Řekli jsme si, že druhou půlku musíme napravit, abychom mohli znovu zabojovat o titul a ukázali, že jsme ho nezískali náhodou. Příští zápas pojedeme na Olomouc, určitě si věříme a chceme k němu přistoupit úplně stejně jako s Prahou,“ oznámil Pospiš.

Tým Staropramen Praha klesl ze třetí na pátou pozici, ale na mosteckého lídra ztrácí jen dva body. „Tento ročník je hrozně vyrovnaný, skoro všichni můžou Superligu vyhrát, což je super pro oko diváka i fanouška, který to moc nesleduje a jen občas se koukne. Je to motivující, aby lidi mohli chodit, každý může porazit každého. Myslím, že to může být ještě lepší do budoucna, když se budou výběry takhle scházet a mezi sebou si honit ego. Pořád budou něco vylepšovat a malý fotbal půjde nahoru,“ potěšilo Hakla.

 

Video z utkání:

 

Brno – Staropramen Praha 2:1 (0:1)

Branky: 53. Pospiš, 56. Zezula – 6. S. Mařík. Rozhodčí: Dolanský – Tomiga. ŽK: Klimeš – Pozníček, Hakl, Víšek. Diváci: 40.

Brno: Dominik Kunický (Lukáš Zrzavý) – Jakub Dobšíček, Michael Kršák, Tadeáš Zezula, Stanislav Lerch, Čeněk Cenek, David Presl, Tomáš Pospiš, Bohumír Doubravský, David Macko II, Tomáš Selinger, Milan Klimeš, Jan Bulušek.

Praha: Petr Víšek – František Hakl, David Pozníček, Jan Pořízek, Marcel Rodek, Stanislav Mařík, Adam Kraus, Tomáš Jurčík.

- Jaroslav Kára -

Brno se dočkalo, poprvé v Superlize vyzrálo na Prahu

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes