« zpět

Brno si zahraje obě superligová finále, proti němu stojí Příbram a Jihlava

26.06.2021 - Boskovice – Úvodní část programu historicky prvního Superfinále malého fotbalu přinesla v boskovickém areálu Červená zahrada čtyři semifinálové duely. Do odpoledního finále Superligy do 23 let postoupily Brno s Příbramí, o zlato v mužské kategorii Superligy malého fotbalu zabojují hráči Brna a Jihlavy.


Semifinále Superligy do 23 let

Brno – Staropramen Praha 2:1 (0:1)

Branky: Tomáš Zeman, Dominik Moučka – Lukáš Vít

Prvním finalistou se stalo Brno, které otočilo duel se Staropramenem Praha a ve finále Superligy do 23 let se střetne s Příbramí. „Věřil jsem celou dobu, že postoupíme, i první poločas jsme byli lepší, nepustili jsme Prahu k ničemu, spadl jim tam jeden gól po výstavní střele gólmana. Myslím, že jsme diktovali tempo hry a zaslouženě vyhráli,“ uvedl brněnský hráč Tomáš Zeman. „Teď jsme strašně nadšení a chceme za každou cenu ve finále vyhrát, proto jsme sem jeli. Doufám, že se nám to podaří,“ dodal.

Pražané se chystají na duel o třetí příčku s Olomoucí. „Byla to panika, nedělali jsme moc věcí, které jsme si říkali před zápasem, což bohužel vedlo k chybám. Když jsme vedli 1:0, říkali jsme si, že to udržíme a budeme hrát v pohodě, ale pak jsme udělali dvě chyby a nezvládli to. Chceme aspoň zvítězit v utkání o třetí místo, když už jsme sem jeli, ať máme aspoň nějakou placku,“ prohlásil pražský brankář Lukáš Vít.

 

Semifinále Superligy do 23 let

Příbram – Olomouc 3:0 (1:0)

Branky: Pavel Bašík 2, Miroslav Čížek

Ve druhém semifinále Příbram přejela Olomouc 3:0 a v Superlize do 23 let zabojuje o titul proti Brnu. „Samozřejmě jsme šli utkání vyhrát, ale nečekali jsme, že Olomouc bude tak těžký soupeř. Podařilo se nám dát góly, které nám umožnila vlastními chybami, ke konci jsme měli štěstí, že jsme nedostali tři branky. Musím pochválit gólmana, který nás podržel,“ vyzdvihl spoluhráče dvougólový příbramský střelec Pavel Bašík. „Brno bude ve finále hodně těžký soupeř, což jsme viděli v jeho zápase s Prahou, ale těšíme se a samozřejmě vyhrajeme,“ vyhlásil Bašík.

Hanáci se o nápravu pokusí v utkání o třetí místo proti Staropramenu Praha. „V prvním poločase jsme si proti Příbrami nevytvořili šanci, skoro jsme nevystřelili, špatně jsme zakončovali. Přišla jedna chyba vzadu a Příbrami se už hrálo líp, je to o prvním gólu,“ řekl olomoucký hráč Lukáš Vychodil. „Chceme vyhrát aspoň zápas o třetí místo, přece jen Superfinále je super akce a byla by škoda odjet se dvěma prohrami. Musíme napravit semifinále, jsme zklamání, že jsme to nezvládli, soupeř byl hratelný,“ hlesl Vychodil.

 

Semifinále Superligy malého fotbalu

Brno – Blanensko 3:1 (1:0)

Branky: Čeněk Cenek, Tomáš Pospiš 2 – Ondřej Paděra

Duel jihomoravských rivalů v semifinále mužské Superligy malého fotbalu zvládlo lépe Brno, které zdolalo Blanensko 3:1. Skóre otevřel Čeněk Cenek. „Kuba Dobšíček to měl otevřené a našel mě na zadní tyči, kde jsem vyplul. Byl to důležitý gól, ale Blanensko pořád kousalo. Na konci první půlky jsme přestali hrát, ale pak jsme předvedli dobrý výkon. Byl to náročný zápas, nejtěžší v téhle sezoně. Nevím, zda byl koukatelný, bylo v něm hodně soubojů, taková hektická hra, ale jsme šťastní, že jsme vyhráli. Jen mě mrzí, že za Blanensko nemohli nastoupit David Krška a Honza Koudelka, jsou to jeho nejlepší hráči a pomohli by mu. Bylo by to ještě atraktivnější utkání, ale měli svoje fotbalové povinnosti,“ sdělil Cenek.

Brno se ve finále střetne s Jihlavou. „Když už jsme se dostali přes Blanensko, chceme zvládnout i finále a udělat další titul, bylo by to fantastické,“ dodal útočník Brna, které prvenství obhajuje.

Blanensko se musí z porážky s jihomoravským rivalem rychle vzpamatovat, v boji o bronz narazí na Most. „Brno dobře bránilo, měli jsme taky trochu smůlu, netlačili jsme se do toho. Je to škoda, šancí jsme měli asi víc než soupeř, ale takový je malý fotbal. Těšili jsme se na Superfinále, takže chceme vyhrát aspoň zápas o třetí flek, když už se nám nepodařilo finále,“ pravil blanenský hráč Roman Hlaváček.

 

Semifinále Superligy malého fotbalu

Jihlava – Most 7:4 (3:3)

Branky: Antonín Plichta 2, Robin Hrobař, Robin Demeter, Radim Šuta, Daniel Kavka, Jaroslav Cech – Daniel Kasal 2, Václav Šlégr, Jakub Polák

Ve druhém semifinále Superligy malého fotbalu zlomila Jihlava nerozhodný stav ve druhém poločase a zdolala Most 7:4. „Jeli jsme sem zvládnout semifinále, abychom měli jistotu medaile. Most byl rozhodně těžký soupeř, ale připravili jsme se na něj, všichni víme, jak hraje a jak využívá Ondru Bíra. Myslím, že to šlo vidět. Za stavu 3:1 jsme zbytečně polevili a asi za dvě minuty Most vyrovnal na 3:3. O půlce jsme si řekli, jak zase napadat Ondru, že budeme hrát trochu výš, vysuneme to a myslím, že druhá půlka už byla jasně v naší režii,“ shrnul duel jihlavský kapitán Robin Demeter.

Ve finále se Jihlava střetne s Brnem. „Máme dost času, abychom se na něj připravili, určitě si něco řekneme. Viděli jsme Brno v prvním zápase s Blanenskem, nachystáme se na něj a je to otevřené. Hraje se šedesát minut, bude to buď, anebo, jdeme do toho a nemáme strach,“ burcoval Demeter.

Most v duelu o třetí místo narazí na Blanensko a musí předvést lepší výkon než proti Jihlavě. „Podle mě to bylo hodně vyrovnané semifinále, akorát nám došly síly a hlavně rozhodl náš laxní přístup v bránění, návraty z útoku. Kdybychom několikrát přerušili akci na půlce, nedostaneme tolik gólů,“ uvažoval mostecký hráč Václav Šlégr. „Když už jsme sem jeli z největší dálky, chceme urvat nějaké vítězství. Určitě nechceme skončit poslední ve Final Four, musíme zvednout hlavy nahoru, odpočinout si a mákneme ve druhém zápase,“ slíbil Šlégr.

 

Harmonogram Superfinále, 26. června v Boskovicích

15.30: zápas o třetí místo v Superlize do 23 let

16.30: finále Superligy do 23 let

17.45: vyhlášení kategorie do 23 let

18.00: zápas o třetí místo v Superlize malého fotbalu mužů

19.20: finále Superligy malého fotbalu mužů

20.30: vyhlášení kategorie mužů

 

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Nečas

Brno si zahraje obě superligová finále, proti němu stojí Příbram a Jihlava

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes