« zpět

Brno v Superlize malého fotbalu převálcovalo Most jedenácti góly

Brno v Superlize malého fotbalu převálcovalo Most jedenácti góly

07.04.2019 - Brno – Jsou o parník jinde než zbytek soutěže, trefně zhodnotil brněnský výkon mostecký útočník Martin Boček. Severočeši zavítali na trávník lídra Superligy malého fotbalu a zápas jedenáctého kola prohráli jasně 4:11.


Brno si tak upevnilo vedení v soutěži o sedm bodů před Blanenskem, která má však dva duely k dobru. „Je to na dobré cestě. Musíme příště porazit Plzeň a když zvládneme dva těžké zápasy s Blanenskem a Prahou, můžeme to dotáhnout do mistrovského konce,“ uvedl brněnský kapitán Tomáš Pospiš.

Na jedenáctigólové demolici Mostu se nejvýrazněji podíleli David Cupák s Milanem Klimešem, oba dvě branky dali a na stejný počet přihráli. Bohumír Doubravský k jednomu gólu přidal tři asistence. Dva zásahy zaznamenali také Patrik Levčík s Pospišem. „Chtěli jsme, aby měl každý nějaké body,“ usmál se kapitán. „Hlavně jsme se snažili nasázet co nejvíc gólů, nic nepodcenit. Řekli jsme si, že půjdeme po tom, ať tam napadá co nejvíc branek a máme klid, s nikým se neškubeme. Loni jsme vedli 3:0 a prohráli jsme 3:5, to jsme nechtěli zažít,“ připomněl Pospiš.

Most sice přijel jen se dvěma hráči na střídání, ovšem ani početnější sestava by podle Bočka na domácí nestačila. „Brno zase ukázalo, že je po právu první. Fakt má kvalitu a je o parník jinde než zbytek soutěže. Kdybychom hráli v plné sestavě, myslím, že stejně prohrajeme. Domácí byli lepší, zaslouženě vyhráli. Zápas jsme brali tak, že ho musíme odehrát, nepočítali jsme, že bodujeme. Abychom skončili třetí, máme úplně jiné soupeře, které musíme porazit,“ řekl na rovinu mostecký útočník.

Skóre otevřel už v první minutě český reprezentant Doubravský. „Kdyby Most dal první gól a zavřel to, dostáváme se tam těžko, naštěstí jsme skóre rychle otevřeli, Bob to tam hned prorval. Potom už byl zápas klidnější z naší strany, mohli jsme se soustředit na naši hru. Most nehrál zezadu s Bírasem, ale klasickým gólmanem, Ondra Bíro byl v poli a asi jeden z nejlepších hráčů, Bočis taky hrál dobře,“ popsal Pospiš.

Za dvě minuty přidal druhou trefu Cupák a utkání nabralo jasný směr. „Možná bychom měli šanci, kdybychom déle nedostali gól, dobře bránili, chodili do brejků, ale stejně si myslím, že má Brno takovou kvalitu, že by nás porazilo. Domácí hráli úplně fantasticky a neměli jsme na ně, byli lepší,“ zopakoval Boček.

Kapitán Pospiš chyběl u úvodní jarní výhry 4:2 v Příbrami, vítězný pokřik si užil až v neděli. „Tába (trenér Zdeněk Táborský – pozn. red.) zvolil mě jako kapitána, to je ustálené. Měl jsem však rodinné povinnosti, takže v Příbrami jsem se nemohl zúčastnit, ale Tadeáš Zezula mě zastoupil víc než dobře, dal dva góly. Jsme dobře naladění, kluci poslouchají, před zápasem si něco řekneme, já trochu motivuji. Když mají kluci utkání v Rakousku, jedou předtím na malý fotbal, nebo na velký až po něm. Přistupují k tomu na sto procent, ani ven před duely nechodí, disciplína je teď nastavená, jak má být, když člověk chce něco dokázat,“ liboval si Pospiš.

Motivaci do jarní části má také Most, který v prvním zápase doma porazil Pardubice 4:1. „Do týmu se vrátili někteří kluci a první zápas doma jsme hráli super, byli jsme v sestavě, ve které jsme chtěli a šlo to vidět na naší hře. Teď někteří kluci nemohli, měli mistráky a nesešli jsme se, ale myslím si, že kdybychom byli v plné palbě, stejně jsme v Brně prohráli. Dostali jsme 4:11, v prvním kole doma zase 0:7. Brno bylo lepší, musíme to sportovně uznat a soustředíme se na další zápasy,“ uvedl Boček.

Mostu patří čtvrtá pozice a má stejně bodů jako třetí Praha, ovšem odehrál o dva duely víc. „Na podzim jsme měli po třech kolech nulu, teď máme tři body, má to vzestupnou tendenci,“ ušklíbl se čtyřiačtyřicetiletý severočeský veterán. „Musíme se koncentrovat na další zápasy. Máme Blanensko doma, které chceme potrápit, pak jedeme do Jihlavy, tyto mančafty potřebujeme porážet, když chceme skončit na bedně. S Blanenskem se pokusíme něco udělat, i když to bude těžké, ale doma máme určitě větší sílu, můžeme něco uhrát,“ doplnil Boček.

 

Brno – Most 11:4 (4:0)

Branky a nahrávky: 1. Doubravský, 3. Cupák, 16. Levčík (Klimeš), 19. Pospiš (Doubravský), 39. Levčík (Presl), 47. Pospiš (Doubravský), 49. Klimeš (Cenek), 51. Presl (Doubravský), 55. Klimeš (Cupák), 55. Cupák (Cenek), 57. Cenek (Klimeš) - 41. Banovič, 48. Boček (Kasal), 56. Boček (Bíro), 59. Popelka (Bíro). Rozhodčí: Vafka – Virčík. ŽK: Boček (Most). Diváci: 30.

Brno: David Záleský (Zdeněk Sára) – Čeněk Cenek, David Cupák, David Macko II, Lukáš Matyska, Pavel Outrata, Bohumír Doubravský, Milan Klimeš, Patrik Levčík, Tomáš Pospiš, David Presl, Tomáš Prokeš.

Most: Miloslav Aschenbrenner – Ondřej Bíro, Martin Boček, Daniel Kasal, Jakub Kiliján, Stanislav Levý, Vít Popelka, Tomáš Banovič.

- Jaroslav Kára -


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes