« zpět

Brno zlomilo Jihlavu změnou taktiky: z vyčkávání začalo tlačit

30.08.2020 - Jihlava – Až změna taktiky převrátila úvodní utkání východní skupiny Superligy malého fotbalu na stranu Brna. Obhájce titulu z posledních dvou ročníků zvítězil v Jihlavě 5:2.


Přitom v poločase svítilo na ukazateli nerozhodné skóre 2:2. „Vstup do utkání jsme měli výborný, vytvořili jsme si převahu, ale šance jsme neproměnili. Domácí hráli power play, vytahovali gólmana, zatímco my jsme v první půli hráli odzadu, bránili od půlky. Z naší strany to bylo ospalé, nemastné neslané,“ uznal vedoucí brněnského mužstva Zdeněk Sára.

Na úvodní branku hostujícího Patrika Levčíka odpověděl po čtvrthodině Michal Dočekal. Když zvýšil brněnský útočník Tomáš Pospiš, srovnal do půlky Antonín Plichta. „Možná mělo vliv, že se dlouho nehrálo, ale kluci už v několika zápasech potvrdili, že jim nevyhovuje stát v prostorech, pak jsou trochu bez pochybu a nedostanou se do tempa,“ líčil Sára.

Po přestávce se však hra úřadujících šampionů změnila. „Od druhého poločasu jsme začali presovat, vlítli na ně a nedali jim prostor, tím jsme domácí přehrávali. Řekli jsme klukům, ať běhají a dostanou se do zápasu. Změna taktiky utkání zlomila,“ popsal vedoucí Brna.

Vítěznou branku vstřelil ve 36. minutě z přímého kopu Dominik Havlín. „Jasně, že je Brno kvalitní mančaft, což potvrdilo ve druhé půlce, jak začalo napadat naši bránu. Slyšeli jsme, jak si v přestávce říkali, že vytáhnou presink, jinak by měli problém vyhrát,“ prohlásil jihlavský útočník Michal Dočekal.

Definitivně Brno zlomilo odpor týmu z Vysočiny v 51. minutě, když se trefil Bohumír Doubravský. Po něm ještě upravil skóre Dominik Havlín. „Je to cenné vítězství, narazili jsme na velice kvalitního soupeře, domácí hráli dobře, byli silní na balonu. V power play jsme je špatně dostupovali a byl to strašně těžký zápas. Jihlavu zlomil až čtvrtý gól, vedení o dvě branky se ukázalo jako rozdílové, do té doby šlo o otevřené utkání,“ podotkl Sára.

Jihlava tak vkročila prohrou do nového ročníku, který rozdělil celostátní soutěž na dvě skupiny po šesti týmech. „Ambice jsou vždycky velké, chceme co nejlepší umístění v tabulce. Cestování však moc neřeším, když se domluvíme, můžeme jet kamkoli, je to o jednotlivcích,“ poznamenal Dočekal.

Brno usiluje o třetí titul za sebou. „Bylo by alibistické, kdybychom řekli, že nám stačí třetí nebo čtvrtý flek. Proto jezdíme v plných sestavách i ven, měli jsme zase dvě pětky a ještě jednoho na střídání, i s gólmany třináct hráčů. Chceme přistoupit k tomuto ročníku stejně jako každý rok a po základní části se držet na předních příčkách,“ sdělil Sára.

Fotogalerie z utkání:

Záznam utkání:

Jihlava – Brno 2:5 (2:2)

Branky a nahrávky: 14. Dočekal, 22. Plichta (Kubica) – 2. Levčík, 16. Pospiš (Doubravský), 36. Havlín, 51. Doubravský (Prokeš), 54. Havlín (Moučka). Rozhodčí: Kohout – Novák. Hráno bez karet. Diváci: 50.

Jihlava: David Kubica – Jan Chramosta, Adam Průcha (C), Robin Hrobař, Michal Dočekal, Richard Svoboda, Jakub Göth, Antonín Plichta, Marek Pernička.

Brno: Dominik Kunický (David Záleský) – Čeněk Cenek, David Cupák, Jakub Dobšíček, Bohumír Doubravský, Dominik Havlín, Patrik Levčík, Dominik Moučka, Pavel Outrata, Tomáš Pospiš (C), Tomáš Prokeš, Zdeněk Sára, Tadeáš Zezula.

Brno zlomilo Jihlavu změnou taktiky: z vyčkávání začalo tlačit

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes