« zpět

Čtvrtfinále Superligy je tu: začíná v Praze, pokračuje v Příbrami

03.06.2021 - Praha, Příbram – Osm týmů, z nichž dál mohou jít jen čtyři. Vrchol letošní sezony Superligy malého fotbalu začíná. Na řadě jsou čtvrtfinálové souboje play-off, v pátek se Staropramen Praha utká s Jihlavou a v sobotu Příbram přivítá Brno.


Další dva duely obstarají v neděli Blanensko s Plzní a Baník Ostrava proti Mostu.
Odvety se uskuteční za týden. Pokud po dvou zápasech bude stav série vyrovnaný, rozhodne o postupujícím prodloužení, případně pokutové kopy.

Staropramen Praha – Jihlava, pátek v 19.00
Pražský Staropramen začíná čtvrtfinále na domácím hřišti, protože v západní skupině obsadil po odehraném podzimu třetí místo. Jihlava skončila na východě druhá. „Začínáme doma, což je nevýhoda, protože se bude rozhodovat ve druhém zápase. Jihlavu vnímám dlouhodobě jako neskutečně nevyzpytatelného soupeře. Má jedny z nejkreativnějších hráčů v lize, když se jim nechce, tým nefunguje, ale pochybuju, že by tohle přišlo ve čtvrtfinále na dva zápasy. Je to velmi těžký tým, jenže Superliga je tak vyrovnaná, že i ostatní soupeří by byli takoví, ať už Ostrava nebo Brno,“ uvědomuje si pražský trenér Václav Socher.

Adept na postup se z této dvojice těžko určuje. „Praha patří mezi horké favority, byť neměla oslnivé výsledky v sezoně a určitá zaváhání se nečekala, nicméně je to soupeř, kterého musíme brát velmi vážně. Jedeme tam uhrát co nejlepší výsledek a jakýkoli bod pro nás bude úspěch,“ sděluje jihlavský kouč Ondřej Lapeš.

Staropramen stihl dva přípravné duely, s výběrem PKFL prohrál 2:3, tým Staropramenu Praha do 23 let zdolal 5:1. „Dlouho jsme se neviděli, takže přehled o hráčích nebyl takový, potkal jsem některé, kteří ovšem byli v žalostném fyzickém stavu, že jsem je ani nenominoval na tréninky. Dva zápasy jsme hráli za sebou, což jsme trochu přepískli, v prvním proti PKFL jsme se malinko šetřili na druhý a nebylo to moc hezké, mladší soupeři na tom byli fyzicky líp. Se zakládajícím výběrem do třiadvaceti let jsme využili jejich nezkušenost a rozebrali je chytrostí. Jak dopadne čtvrtfinále a jaká je úroveň soupeřů je ovšem ve hvězdách,“ dodává Socher.

Jihlava má starosti se složením sestavy, ovšem pořád v jejím středu také nastupuje několik českých reprezentantů. „Těšíme se na čtvrtfinále, i když nám nějaká zranění a klubové povinnosti dělají trochu čáru rozpočet,“ doplňuje jihlavský kouč.

Příbram – Brno, sobota v 18.00
Bez ztráty bodu jasný lídr východní skupiny, trojnásobný mistr Superligy malého fotbalu. To je Brno, které se utká se čtvrtým celkem západní skupiny Příbramí. „Po dlouhé době jsme natěšení na zápas, hráli jsme naposledy v prosinci, taky to bude náš první duel play-off v dějinách, takže mega zápas. Něco jiného, než když se hrála dlouhodobá soutěž. Nemáme kam uhnout, hraje se o všechno,“ říká brněnský trenér Zdeněk Táborský.

Příbram začíná dvojutkání doma. „Myslím, že to pro nás může být výhoda. Pár kvalitních utkání už jsme odehráli a zaskočili jsme v nich soupeře především houževnatostí i bojovným týmovým pojetím. Proti Brnu musíme ze sebe vymačkat maximum a budu apelovat na kluky, aby dýchali jeden za druhého,“ povídá příbramský trenér Michael Kvasnica.

Proti Středočechům nenastoupí za Brno zraněný český reprezentant David Presl ani defenzivní stálice Tadeáš Zezula. „Jako obhájci a trojnásobní mistři se nemůžeme zbavit nálepky favorita. Jedeme si za postupem a byl bych špatný trenér, kdybych nevěřil, že přes Příbram přejdeme. Dvojzápas je ovšem ošidný a nahrává mírně horšímu mužstvu, protože jedno zaváhání nemáme kde napravit, ale je to správný systém. Příbram hraje pracovitý a běhavý fotbal, většinou jsme tam hráli vyrovnané duely. Může napomoct tamní nové hřiště, na kterém už lze hrát v lisovkách, ale zase je největší, což svědčí mladým běhavým hráčům. K soupeři máme pokoru a úctu, nikoho nepodceňuji, ale chceme postoupit. Bude to o srdíčku,“ tuší Táborský.

Příbram vytasí proti favoritovi nejsilnější možnou sestavu. „Samozřejmě příprava byla těžká, když platila různá omezení, ale kluci se chystali individuálně, jak to šlo. Společné tréninky moc nemáme, kluci jsou rozstrkaní různě po okrese, pokusíme se ovšem překvapit,“ informuje příbramský trenér.

- Jaroslav Kára -

Foto: Svatopluk Samler

Čtvrtfinále Superligy je tu: začíná v Praze, pokračuje v Příbrami

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes