« zpět

Do Mostu míří Jihlava, potkají se nejproduktivnější fotbalisté nového ročníku

Do Mostu míří Jihlava, potkají se nejproduktivnější fotbalisté nového ročníku

30.09.2017 - Most – S výrazně úspěšnější bilancí ze vzájemných duelů v Superlize malého fotbalu míří Jihlava k utkání čtvrtého kola na hřiště Mostu. Severočeši zvítězili v jediném ze čtyř střetnutí, třikrát se radoval celek z Vysočiny. Utkání na hřišti 11. ZŠ Most začíná v neděli dvě hodiny po poledni.


Severočeši na domácím trávníku hodlají vylepšit dosavadní nepříznivou statistiku s nadcházejícím soupeřem. „Je pravda, že Jihlava nám dlouhodobě nevyhovuje. Má většinou méně početnou, ale o to kvalitnější sestavu a její nejlepší hráči jsou tak téměř neustále na hřišti. Každopádně se chceme dívat především na sebe. Máme teď šňůru dvou vítězství včetně toho posledního z Brna. Navíc jsme doma, a není tak na místě přistupovat k nadcházejícímu duelu jinak než sebevědomě“ prohlásil vedoucí mosteckého výběru Aleš Janeček.

Tým z Vysočiny naopak hodlá dokázat, že na soupeře opravdu umí. Na hřišti se navíc potkají nejproduktivnější hráči soutěže. V jihlavské sestavě dlouhodobě září Robin Demeter, Jakub Göth či Radim Šuta, kteří se v kanadském bodování Superligy aktuálně nacházejí na druhém až čtvrtém místě, první je naopak mostecký Martin Boček. „Náš cíl je v Mostu bodovat, i když to nebude nic jednoduchého. Tým jede kvalitní a možné je vše. Důležité bude ubránit domácí hru s brankářem a následně trestat. Máme šikovné hráče a věříme, že individuální schopnosti rozhodnou zápas,“ přemítal asistent jihlavského trenéra Ondřej Lapeš.

Jihlava po prohře v Pardubicích 2:4 následně zvítězila v Příbrami vysoko 8:1, utkání třetího kola s Blanenskem odehraje až v listopadu. „Z mého pohledu to není faktor, který nás ovlivní,“ řekl Lapeš. „Výsledky jsou spíš rozpačité. Proti Pardubicím jsme neodehráli dobré utkání, ale v Příbrami už to byla jiná káva, tam jsme zase hráli velmi dobře. Rádi bychom na tento zápas navázali, hlavně co se týče přístupu,“ přál si jihlavský vedoucí.

Most po prohře 3:5 v Olomouci zvítězil doma nad Blanenskem 7:3 a před týdnem na hřišti brněnského obhájce titulu 8:6. „Vzhledem k tomu, že trenéři jen neradi mění vítěznou sestavu, vyběhne na hřiště velmi podobné složení jako v Brně. Jde o kvalitní hráče s velkým ofenzivním potenciálem, což nám ukázalo osm vstřelených gólů v Brně. Pokud se navíc dokážeme vyvarovat chyb v obraně a tradičně zaspaného začátku, pak věřím, že v neděli zvítězíme. Každopádně chci pozvat diváky a fanoušky mosteckého malého fotbalu na další kvalitní podívanou na hřišti 11. ZŠ,“ doplnil Janeček.

 

- Jaroslav Kára -


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes