« zpět

Duel o gól, nebo infarktový zápas? Brno míří do Mostu

Duel o gól, nebo infarktový zápas? Brno míří do Mostu

15.09.2018 - Most – Tři výhry Mostu, tři výhry Brna. Soupeři ve druhém kole Superligy malého fotbalu mají v dosavadní historii celostátní soutěže vyrovnanou bilanci. V neděli od dvou hodin odpoledne na hřišti 11. ZŠ Most se jeden z nich ujme vedení v dlouhodobé statistice.


Trenér Zdeněk Táborský vede brněnský výběr až v posledních dvou sezonách a třikrát pod ním Jihomoravané zvítězili. „Most je pro nás jeden z nejzajímavějších soupeřů. Všechna utkání, ve kterých jsem Brno v předcházejících dvou sezonách vedl, měla výbornou kvalitu, byla vyrovnaná a dramatická. V Mostu jsme dvakrát vyhráli o gól 4:3 a 5:4, když jsme v obou případech prohrávali a utkání otáčeli ve druhé půlce. V Brně to zase byly atraktivní kanonády, když jsme jednou vyhráli 7:4 a podruhé prohráli 6:8. Takže pro trenéry na infarkt, ale pro diváky radost,“ sdělil brněnský stratég.

Jeho svěřenci už dokonale znají taktiku, při níž Most používá vytaženého gólmana jako tvůrce hry. „Máme svůj styl, který budujeme dva roky, už je zřetelné, jak hrajeme. I Most má svůj specifický styl, který podporuje brankář Bíro, popřípadě Šlégr. Uvidíme v neděli, který systém bude úspěšnější,“ podotkl Táborský.

Světový a čerstvě také evropský šampion Ondřej Bíro nechybí v mostecké nominaci, stejně jako další čeští reprezentanti David Macko, Vít Popelka nebo Daniel Kasal, který se objevil v českém výběru pro říjnové mistrovství světa do 21 let v Praze. „Nominace se tentokrát tvořila dobře a prakticky nikdo z oslovených neodmítl. Díky tomu se v neděli postaví hostům skutečně silný výběr s vyrovnanou obrannou a útočnou fází. Proto pevně věřím, že budeme úspěšní. Každopádně bych rád pozval všechny příznivce a fanoušky mosteckého malého fotbalu na skutečně velmi kvalitní utkání,“ vzkázal mostecký trenér Vojtěch Benda.

Jenže ani jeho brněnský protějšek nesčítá výrazné ztráty. „Sice nás čeká daleká cesta, ale na sestavě se to neprojeví, nemáme to nastavené tak, že někdo chodí hrát jen domácí špíly a na venkovní jezdit nemusí. To by nefungovalo a nikdy bych to nepřipustil. Navíc dlouhé cesty autobusem přispívají k tmelení partičky. Takže nejedou pouze hráči, kteří hrají v neděli mistrovská utkání ve velké kopané u nás nebo v Rakousku. Kdo nemá velkofotbalové povinnosti, ten do Mostu jede. A rád,“ usmál se Táborský.

Brno vstoupilo do sezony hladkou domácí výhrou 9:1 s Příbramí. „Zápas ukázal pozitiva, ale samozřejmě i negativa, protože výsledek z pohledu zvenku je pro Příbram příliš krutý. Rozhodl vydařený úvod, když jsme po deseti minutách vedli 3:0 a dál šli důsledně za výhrou. Soupeř si vytvořil také několik šancí, nebyl ale produktivní a nám výborně zachytal gólman Kunický. Nejvíc si však cením, že jsme se snažili hrát aktivně až do konce, nepolevili jsme v tempu, i když bylo utkání rozhodnuté. Také musím pochválit soupeře, že i přes nepříznivý průběh, kdy v poločase prohrával 0:6, utkání nezabalil a hrál až do konce,“ ocenil Táborský.

Naopak Most podlehl v úvodním kole 1:7 v Pardubicích. „Dobře víme, kdo k nám cestuje. Brno nám v minulých ročnících Superligy již několikrát dalo ochutnat svou sílu. Ani my ale určitě pro Brno nejsme oblíbený soupeř. Vždyť dlouhodobě s ním máme vyrovnanou bilanci tří výher a tří porážek. Každopádně v neděli chceme naplno bodovat, abychom nemuseli hned od počátku soutěže dohánět ztrátu šesti bodů na nejlepší týmy“ připomněl Benda.

- Jaroslav Kára -


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes