« zpět

Duel zklamaných přivítá Most, Příbram potřebuje chytit začátek

16.06.2018 - Most – Utkání posledního čtrnáctého kola Superligy malého fotbalu na severu Čech uvidí souboj dvou neúspěšných celků, které si chtějí spravit chuť. Most v neděli pět minut po desáté hodině dopoledne přivítá Příbram.


Mostu patří šestá příčka, Příbrami poslední pozice a na jejich umístění se patrně nic nezmění. „Budeme se spoléhat na momentální torzo celého výběru. Doufám, že poslední zápas odehrajeme se ctí, a důstojně tím ukončíme sezonu,“ přeje si příbramský trenér Josef Sandr.

Most na podzim vyhrál v Příbrami jasně 6:2, na což chce doma navázat. „Pevně věřím, že se rozloučíme se sezonou vítězstvím. Je sice pravda, že Příbram letos zvítězila jen dvakrát a vždy na svém domácím stadionu, ale rozhodně ji nechceme žádným způsobem podcenit. Víme, že své kvality má a byla by hloupost k utkání přistoupit jakkoli lehkovážně. Doufám, že se s přítomnými fanoušky rozloučíme hezkým fotbalem a třemi body,“ věří mostecký trenér Vojtěch Benda.

Příbram opravdu v sezoně vyhrála pouze dvakrát a v posledním utkání ještě touží bilanci o jeden triumf vylepšit. „Naše šance se odvíjí od složení týmu jako v každém zápase. Ze zraněných se nikdo neuzdravil a navíc končí veškeré fotbalové soutěže, což má za následek dokopné všech mužstev. Uvidíme, co se z toho urodí,“ naznačuje potíže s nominací Sandr.

Most ovšem jako jeden z předsezonních kandidátů na medaili prožívá špatnou sezonu. „Nevím, co trápí Most, ale určitě se výsledky odvíjí též od složení mužstva. K domácímu zápasu se sejde jistě lépe než k venkovnímu výjezdu. To tedy znamená větší kvalitu v domácím zápase,“ očekává příbramský trenér.

Jeho protějšek mu však oponuje, sestavu skládal také těžko. „Přestože jde o domácí zápas, netvořila se úplně snadno. Do konečné nominace totiž již velmi výrazně promlouvá konec sezony velkého fotbalu a kupící se zranění u řady našich hráčů. S koncem ročníku pak souvisí i postupné rozlučky různých týmů velkého fotbalu, za které hrají naši hráči, a nominace tentokrát opravdu vznikala dost kostrbatě. Každopádně opět má svou kvalitu,“ líčí peripetie při skládání týmu Benda.

Příbram musí zachytit úvod utkání, což se jí v posledních duelech nedaří. V Pardubicích prohrávala po pěti minutách o dvě branky a nakonec padla 2:7. „Stabilně nám trvá pět až deset minut, než se rozkoukáme. Až poté začneme hrát to, co si řekneme v kabině. Vůbec nevím, jak hráče víc motivovat. Musíme na tom zapracovat v nové sezoně,“ uvědomuje si Sandr.

- Jaroslav Kára -

Duel zklamaných přivítá Most, Příbram potřebuje chytit začátek

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes