« zpět

Havlíček se střelecky probudil a Blanensko dál dotírá na Prahu

Havlíček se střelecky probudil a Blanensko dál dotírá na Prahu

03.06.2018 - Boskovice – V pravou chvíli se přidal k tradičnímu střeleckému tandemu Pivovaru Černá Hora Blanensko také zkušený Jan Havlíček. Jeho tři góly výrazně pomohly k domácímu vítězství Jihomoravanů 8:5 nad Olomoucí ve dvanáctém kole Superligy malého fotbalu.


Havlíček si připsal hattrick stejně jako český reprezentant Jan Koudelka, dva góly dal nejlepší střelec soutěže Ondřeje Paděra. „Běžná věc to u mě není, ale říkal jsem borcům, že už je doženu, jen je do konce soutěže trošku proženu,“ usmál se Havlíček. „Vůbec se nedívám na to, zda dám tři góly já, Ondra nebo Jenda. Důležitý je tým,“ připomněl šestatřicetiletý zadák.

Přitom po jeho první brance se dvakrát trefil olomoucký David Lošťák a skóre obrátil. „První gól přišel trochu se štěstím, při druhém jsem si dobře naběhl. Jsem rád, že jsem dal dva góly, ale důležitější je týmový úspěch, bohužel se nepovedl,“ posteskl si český reprezentant do 21 let v hanáckém dresu.

Do přestávky vrátili Jihomoravanům vedení Paděra s Koudelkou, po pěti minutách druhé půle pak druhý jmenovaný s Havlíčkem zařídili odskok o tři branky. „Domácí hráli to samé, klasicky přes Koudyho, který rozdával balony a dal tři góly. Když jsme šli dopředu, nechali jsme zbytečně jejich hráče vepředu, nevrátili se a Blanenští chodili sami na brankáře. Měli jsme tam zbytečně díry, moc jsme se na obranu nesoustředili, jak se soustředíme vždycky, co se dá dělat,“ pokrčil rameny Lošťák.

Diváci v Boskovicích se nakonec dočkali třinácti gólů, což v posledních duelech platilo jako tradiční počet v hostujících brankách. „Nastoupily proti sobě mančafty, které rády dávají góly, bylo to nahoru dolů. Chodili jsme do otevřené obrany a Olomouc taky, šlo o pěkný zápas pro lidi,“ uvedl Havlíček.

Olomouci scházela tradiční brankářská jednička, Jaroslav Běhalík plnil klubové povinnosti, zastoupil ho univerzál Lukáš Pagáč. „Nemohli jsme se opřít o stabilního gólmana, který nám chytá, možná nám taky chyběl klid v obraně. Zbytečně jsme se hnali dopředu a následovaly průniky, kdy domácí chodili sami na brankáře,“ uznal Lošťák.

Blanensko se drží tři body za Prahou a má dvoubodový náskok před Pardubicemi, do konce soutěže zbývají dvě kola. „Tlak necítíme, chceme skončit co nejvýš a uvidíme, kam nás to přivede. Jsme rádi, že jsme zápas zvládli za tři body a pořád ještě o něco hrajeme,“ doplnil Havlíček.

Čtvrtá Olomouc ztrácí na stupně vítězů dva body. „Chceme se umístit na bedně a uvidíme, jak to dopadne. Ještě máme Jihlavu a Prahu,“ poznamenal Lošťák.

Fotogalerie z utkání:

Video z utkání:

Pivovar Černá Hora Blanensko – Olomouc 8:5 (3:2)

Branky: 8., 35. a 46. Havlíček, 24., 34. a 50. Koudelka, 21. a 53. Paděra – 10. a 18. Lošťák, 44. a 57. P. Kryl ml., 48. Režný. Rozhodčí: Bártů – Pfeiffer. Hráno bez karet. Diváci: 200.

Blanensko: Jakub Klimeš – Ondřej Paděra, Jan Koudelka, Antonín Preč, Jan Havlíček, Lukáš Martínek, Roman Krystl, Jan Minx, Michal Šmerda, Jan Horák.

Olomouc: Lukáš Pagáč - Tomáš Režný II, Pavel Kryl ml., Lukáš Kaďorek, Jakub Krejčí, David Lošťák, Lukáš Hrubý, Jan Tögel, Antonín Čech.

- Jaroslav Kára -

Foto: Lubomír Slezák


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes