« zpět

Jihlava jde do sezony s novým koučem. Začíná proti Olomouci

Jihlava jde do sezony s novým koučem. Začíná proti Olomouci

19.09.2018 - Olomouc – Jako poslední zasáhne do nového ročníku Superligy malého fotbalu Jihlava. Ve druhém kole celostátní soutěže se představí na olomouckém domácím hřišti v Hněvotíně, kde duel začíná ve čtvrtek od sedmi hodin večer.


Celek z Vysočiny vstoupí po loňské nepovedené sezoně do té nové se zásadní změnou. Po třech ročnících vystřídal kouče Lukáše Staňka na jeho lavičce Ondřej Lapeš (na snímku), dosavadní hrající asistent. Ten bude mít k ruce čerstvého evropského šampiona Jakuba Götha. „Na první zápas v nové sezoně se těšíme. Pauza byla vcelku dlouhá. Pár nových tváří se objeví, ale nějaké velké zásahy do sestavy se konat nebudou,“ uvedl Lapeš před úvodním utkáním.

Po vstupu Plzně má celostátní soutěž devět účastníků, takže Jihlava měla v prvním kole volno. „Ničemu to nevadí, bereme to tak, jak to je. Prostě bylo volno a ve čtvrtek jdeme na to,“ usmál se Lapeš.

V minulém ročníku skončila ambiciózní Jihlava až na předposledním sedmém místě, což chce změnit. „Po loňské nepovedené sezoně si chceme napravit reputaci. Trochu změnit přístup a určitě hrát o bednu,“ prohlásil nový jihlavský kouč.

Proti stojí Olomouc, který loni obsadila pátou příčku. A doma vyhlíží první výhru. „Samozřejmě chceme hrát atraktivně a doma neztrácet body. Nevím, kolik má Jihlava nových hráčů, ale musíme si určitě dát pozor na rychlé protiútoky,“ upozornil olomoucký trenér Radek Sklenář.

Hanáci v úvodním kole podlehli na hřišti Blanenska 3:5. „Kluci neměli ještě tolik zkušeností s malým fotbalem, proto byly vidět nedostatky v obranné hře,“ vracel se k zápasu olomoucký kouč.

Proti Jihlavě už nasadí prověřené opory. „Z původní sestavy z Boskovic zůstanou dva mladí hráči a zbytek budou zkušení, kteří tvořili základ v loňském roce,“ předeslal Sklenář.

Jihlava naposledy prohrála na jaře v Olomouci 6:10. „Zápasy s ní jsou hodně vyrovnané. V posledním u nich jsme doplatili na neproměňování šancí a zároveň špatnou defenzivu, takže z toho nakonec byla pořádná přestřelka. Když tyto věci zlepšíme, nějaký bod může přijít. Každý ale víme, jak jsou domácí zápasy pro týmy výhodou, i když letos už těch zaváhání na domácím hřišti bylo v soutěži poměrně dost,“ podotkl Lapeš.

- Jaroslav Kára -

Foto: Svatopluk Samler


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes