« zpět

Jihlava přivítá Most: poražený bude nejspíš bez medaile

Jihlava přivítá Most: poražený bude nejspíš bez medaile

26.04.2019 - Jihlava – Duel, který může napovědět v boji o bronz v letošním ročníku Superligy malého fotbalu. Jihlava ve třináctém kole celostátní soutěže přivítá v neděli od půl sedmé večer Most.


Čtvrtou Jihlavu a pátý Most dělí v tabulce pouhé dva body, i když celek z Vysočiny třímá ještě jeden duel k dobru. „Zápas s Mostem je pro oba týmy klíčový, kdo prohraje, asi ztratí šanci na bronz. Tak to vidím. Duel chceme zvládnout, kluci ví, o co hrají, a přístup v zápasech byl správný. Od toho se musíme odrazit a výsledek se dostaví,“ vyhlížel bitvu jihlavský kouč Ondřej Lapeš.

Se svými svěřenci v minulém kole zvítězil 8:4 v Příbrami a navázal na domácí triumf 14:2 s Olomoucí. „Se zápasem v Příbrami jsem byl velmi spokojený. I když jsme vcelku brzy prohrávali, neztráceli jsme hlavu a do utkání se brzy vrátili. Sice jsme přijeli v počtu, který nebyl zrovna hojný, ale i tak kluci celý duel odmakali, jak se má. Moc se mi líbil náš přístup,“ liboval si Lapeš.

K nejvýraznějším osobnostem jihlavské sestavy patří hráči jako Robin Demeter, Jakub Göth, Daniel Kavka či Radim Šuta, kteří zanechali výraznou stopu i v českých reprezentačních výběrech. Letos je doplňuje především Richard Svoboda, nováček v národním týmu do 21 let a s devatenácti kanadskými body aktuálně nejproduktivnější hráč jihlavského mužstva.

Už dvakrát bronzový celek soutěže z Vysočiny na domácím hřišti na Most umí, ten si z dosavadních tří zápasů v Jihlavě připsal bilanci dvou porážek a jedné výhry. „Jihlava je v mých očích poněkud specifický soupeř. V průběhu sezony je o ní vždy slyšet jen velmi málo, hraje v poměrně úzkém počtu osob, ale nakonec se vždy vyloupne v tabulce na předních pozicích. Uvědomujeme si, že míříme za soupeřem kvalitním s několika mimořádnými individualitami, nedojde-li však tradičně na poslední chvíli k výraznějšímu množství omluvenek, nejedeme tam tentokrát bezbranní,“ podotkl mostecký trenér Vojtěch Benda.

Severočeši mají za sebou aktuálně na jaře vítězství 4:1 s Pardubicemi a dvě prohry s favority, v Brně padli 4:11 a doma s Blanenskem 4:5. „Je potěšitelné, že téměř všichni kluci, co nastoupili proti Blanensku, si udělali čas i nyní. Za to jim patří mé díky a doufám, že když už nás čeká delší cesta a zejména návrat v pozdních nedělních hodinách, domů nepřijedeme s prázdnou,“ přál si mostecký trenér Vojtěch Benda.

Už od konce podzimu aplikuji Severočeši variantu s brankářem mistrů světa i Evropy Ondřejem Bírem v poli, kde nastupuje při velkém fotbale. „Ondra byl pro nás spíš nepříjemnost z rozehrávky zezadu a následného přečíslení. V poli je to jeden z mnoha, všechny týmy mají ve svém středu kvalitní hráče. Nic speciálního neplánujeme, soustředíme se hlavně na náš výkon,“ uvedl Lapeš.

- Jaroslav Kára -


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes