« zpět

Jihlava přivítá tabulkového souseda z Mostu, dělí je pouze skóre

Jihlava přivítá tabulkového souseda z Mostu, dělí je pouze skóre

18.05.2018 - Jihlava – Obě mužstva si prožila krušnou cestu na jih Moravy a z Boskovic, domácího hřiště Blanenska, se vrátila s potupným třináctigólovým debaklem. To spojuje výběry Jihlavy a Mostu, které se v jedenáctém kole Superligy malého fotbalu střetnou v neděli od sedmi hodin večer na Vysočině.


Most prohrál v Boskovicích před dvěma týdny 2:13, když po brzkém zranění Ondřeje Bíra dohrával jen v pěti lidech. Jihlava jela na jih Moravy před týdnem také bez největších hvězd a podlehla lídru soutěže 1:13. „Popravdě, s bodovým ziskem jsme nepočítali. Třináct branek je sice dost, ale stejně tak máte nula bodů, i když prohrajete 0:1,“ srovnával jihlavský trenér Lukáš Staněk.

Most potřebuje na Vysočině napravit i zaváhání z domácího prostředí, když prohrál 3:4 s Brnem. „Do Jihlavy jedeme s pokorou. Jednak jsme se už několikrát přesvědčili, jak složité jsou daleké výjezdy, a jednak dobře víme o kvalitě domácích. Ostatně ne nadarmo máme s Jihlavou dlouhodobě negativní bilanci,“ připomněl mostecký kouč Vojtěch Benda.

Most na jaře vyhrál jen jednou, chybí mu zraněná jednička světových šampionů z Tuniska Bíro, ale pořád dokáže sestavit silný kádr. „Nesleduji soupeře. Vždyť na venkovní utkání často přijede úplně jiný tým než ten, který nastupuje v domácím prostředí. Soupeři přeji hlavně bezproblémovou cestu,“ vzkázal Staněk.

Severočeši míří na Vysočinu s českými reprezentanty do 21 let Václavem Šlégrem a Danielem Kasalem nebo se střelecky produktivním veteránem Martinem Bočkem. „Podařilo se nám utvořit poměrně silnou a těžkými zápasy prověřenou sestavu a pokud ji na poslední chvíli nerozbije série omluvenek, jako to bylo u nešťastného výjezdu na hřiště Blanenska, věřím, že nevyrážíme bez šancí. Každopádně bude určitě velmi důležité soustředit se na pozornou obranu, neboť dobře víme o kvalitě a rychlosti jihlavských brejků,“ poznamenal Benda.

Jihlava doma také nic nepodcení, do sestavy se patrně vrátí v minulém kole vykartovaní čeští reprezentanti Robin Demeter s Danielem Kavkou nebo kapitán Jakub Göth. „Doma jsme schopni postavit kvalitní sestavu. Snad se hráči nezraní o víkendu ve svých mateřských klubech. Vyčkávání nám není vlastní, takže určitě chceme diktovat tempo hry,“ pronesl jihlavský trenér.

Pátý Most a šestou Jihlavu dělí jenom skóre, na vedoucí tandem Blanensko, Praha ztrácejí oba čtyři body. „Utkání doma zvládáme a souboj s Mostem bude samozřejmě další měřítko, zda-li se vrátíme do boje o čelo,“ sdělil Staněk.

- Jaroslav Kára -


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes