« zpět

Jihlava si zastřílela proti Olomouci, které nasázela čtrnáct branek

07.04.2019 - Jihlava – Pohodový střelecký trénink si udělala Jihlava ze zápasu jedenáctého kola Superligy malého fotbalu. Oslabená Olomouc nezvládla dlouho vzdorovat a odvezla si z Vysočiny debakl 2:14.


Když ve 24. minutě snížil hostující Jan Tögel na 2:3, mírně domácí zaskočil, ale od té doby už se hrálo pouze na jednu branku. „Když dali gól, trochu jsme zpozorněli, pak jsme se však utrhli na 5:2 a už to šlo samo. Hráli jsme do otevřené obrany, chodili jsme do brejků, mohli jsme dát ještě víc gólů,“ popsal duel jihlavský forvard Richard Svoboda.

Český reprezentant do 21 let nastoupil teprve počtvrté v sezoně, ovšem k vítězství pomohl čtyřmi brankami a pěti nahrávkami. „Spoluhráči mi dali prostor, mohl jsem si hrát, jak jsem chtěl, což mi vyhovovalo. Doufám, že se mnou počítají nadále. Záleží na trenérovi, když bude chtít, rád si zahraji a udělám si čas na malý fotbal,“ sdělil Svoboda.

Olomouc doplatila na jediného hráče na střídání, v malém počtu nemohla konkurovat nadupané jihlavské sestavě. „Doma jsme Jihlavu porazili a měli jsme jen tři na střídání, takže byla hratelná. Jenže teď jsme přijeli jen s jedním na střídání, což byl navíc gólman. Musel se převléct do dresu a aspoň nám pomoct. Prvních deset minut jsme s domácími běhali, ale jak odskočili o tři góly, dělali si s námi, co chtěli, položili jsme se. Takhle to dál nejde, po domácím zápase si musíme sednout. Řekli jsme si, že to budeme dělat jinak a zase dopadneme tak, že v neděli napíšou tři lidi, že nejedou,“ zlobil se olomoucký kapitán Tögel.

Zimní přestávka tak olomoucký výběr zřejmě neprobrala. „Hráči mají podle mě jen výmluvy. Potřebujeme takové, kteří budou jezdit na každý zápas ven, i když nemají tak vysokou kvalitu jako ostatní. Nemůžeme jet do Jihlavy v pěti lidech, pak je akorát každý naštvaný. V zimní lize to bylo úplně totožné, hráli jsme ve stejné sestavě jednou, přístup hráčů je špatný. Máme v týmu pár srdcařů, kteří chtějí hrát Superligu, zbytek na ni prostě kašle,“ štvalo olomouckého hráče.

Pátá Jihlava už v tabulce ztrácí pouze bod na třetí Prahu, která však odehrála o zápas méně. „V Jihlavě máme nadstandardně kvalitní hráče. Před zápasem jsme však neřešili, že chceme na třetí místo. Jdeme si zahrát a stát se může cokoli. Teď to vyšlo dobře,“ pravil Svoboda.

Olomouc už klesla na poslední devátou pozici, má stejně bodů jako osmá Příbram. „Sezona bude o tom, abychom kádr nějak konsolidovali a pak našli kluky, kteří chtějí hrát. Fotbalistů je strašně moc, ale málo těch, kteří tomu dají všechno a budou jezdit i na venkovní utkání. Ne že si řeknou, že budou hrát jen doma nebo zápasy v televizi. Vypadáme jako blbci, když běháme dvacet minut bez balonu, pak ho dostaneme a nohy nejdou, to je strašně těžké,“ kroutil hlavou český reprezentant Tögel.

Cestu z Jihlavy tak prožili Hanáci chmurnou. „Tohle vás ubíjí, je to hrůza. Při zápase jsme se už jen dívali na časomíru, ať je konec, když dali domácí deset gólů. Byl to kolotoč, kluci si to dávali suprově, ale bylo to tím, že jeden strávil na hřišti tři minuty, udělal dvě úžasné věci a šel střídat, kde si odpočinul minutu a půl. My jsme hráli celou dobu, to je na nic, bohužel to takhle nejde,“ hlesl olomoucký forvard.

 

Jihlava – Olomouc 14:2 (5:2)

Branky a nahrávky: 11. Šuta (Demeter), 12. Šuta (Svoboda), 21. Demeter, 27. Průcha (Šuta), 28. Demeter (Šuta), 35. Šuta (Plichta) 39. Svoboda (Šuta), 40. Svoboda (Plichta), 42. Svoboda, 46. Plichta (Svoboda), 49. Svoboda (Demeter), 50. Demeter (Svoboda), 60. Plichta (Svoboda), 60. Plichta (Svoboda) - 18. Buček (Kalina), 24. Tögel (Buček). Rozhodčí: Kohout – Moder. ŽK: Kryl (Olomouc). Diváci: 30.

Jihlava: David Kubica (31. Tomáš Konrád) – Jan Chramosta, Daniel Kavka, Richard Svoboda, Adam Průcha, Robin Demeter, Radim Šuta, Antonín Plichta.

Olomouc: Marek Kalina – Lukáš Hrubý, Jan Tögel, Petr Krumpolc, Ondřej Buček, Tomáš Zeman, Pavel Kryl.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Hrnčíř

Jihlava si zastřílela proti Olomouci, které nasázela čtrnáct branek

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes