« zpět

Jihlava vedla, zbytek duelu už patřil domácí Olomouci

Jihlava vedla, zbytek duelu už patřil domácí Olomouci

20.09.2018 - Hněvotín – Na domácím hřišti si napravili dojem z úvodního utkání sezony. Hráči Olomouce ve druhém kole Superligy malého fotbalu zdolali v Hněvotíně celek Jihlavy 6:2.


Jihlava přitom vedla po brance kapitána Jakuba Götha. „Hosté měli začátek lepší, ale pak jsme se dostali do hry a myslím, že zbytek zápasu jsme byli lepší. Hráli jsme svoji hru a zaslouženě vyhráli,“ tvrdil olomoucký útočník Jan Tögel.

Za domácí obrátili skóre do přestávky Pavel Kryl mladší, Matěj Vymětalík a právě Tögel. Ve druhé půli sice snížil Jiří Mužík, ale domácí pojistku přidal český reprezentant do 21 let David Lošťák, jehož na začátku října čeká mistrovství světa. „Od nás to byla bída. Začali jsme, jak jsme chtěli, vedli jsme, ale pak jsme přestali hrát a spíš jsme se hádali s rozhodčím, vypadli jsme ze hry. Olomouc zápas otočila a ve chvíli, kdy jsme se zvedali a mohli vyrovnat na 3:3 ve druhém poločase, netrefili jsme z dvaceti centimetrů prázdnou bránu. Z brejku jsme dostali další gól, to nás úplně složilo,“ popsal jihlavský útočník Tomáš Poul.

Výsledek zarovnali druhými brankami v duelu Kryl s Töglem. „Neřekl bych, že nás Olomouc vyloženě přehrála, na balonu jsme byli de facto většinu zápasu, nedokázali jsme si však z toho nic vytvořit. Přesto v jaké sestavě jsme tam byli, kdy nám chyběli kluci jako Demoš a Šuty, se tam dalo bodovat,“ zmínil jihlavský hráč české reprezentanty Robina Demetera a Radima Šutu. „Neříkám že za tři body, ale s jedním se dalo odjet, kdybychom hráli, jak jsme chtěli a měli,“ doplnil Poul.

Hanáci v úvodním kole podlehli 3:5 na hřišti Blanenska, tentokrát nastoupili v odlišné sestavě. „Start do sezony byl rozpačitý, s Blanenskem chybělo šest hráčů, nastoupili mladí a uhráli jsme dobrý výsledek. S Jihlavou jsme potvrdili, že když budeme hrát v této sestavě, můžeme potrápit úplně každého,“ uvažoval olomoucký útočník.

Ten si přeje na konci sezony superligovou medaili. „Chceme skončit na bedně. Když se budeme scházet, považuji to za reálný cíl. Taky se chci ukázat před mistrovstvím světa trenérům národního týmu. Nedostal jsem se teď na Euro, snad to vyjde třeba příští rok,“ zadoufal Tögel.

Jihlava po loňské sedmé příčce také pomýšlí výš. „Myslím, že máme na to hrát v horní polovině tabulky. Na co to bude stačit reálně, uvidíme v dalších zápasech, každý v Superlize je úplně jiný, zvlášť venku. Když se podaří uhrát něco venku, jsou to zlaté body. Hlavně musíme vyhrávat co nejvíc doma,“ měl jasno Poul.

 

Olomouc – Jihlava 6:2 (3:1)

Branky a nahrávky: 15. Kryl ml. (Krejčí), 25. Vymětalík, 30. Tögel, 49. Lošťák (Tögel), 54. Kryl ml. (Vymětalík), 59. Tögel (Krejčí) - 6. Göth (Novák), 38. Mužík. Rozhodčí: Vafka – Tomiga. ŽK: Běhalík, D. Lošťák, Kryl ml., Tögel – Göth. Diváci: 65.

Olomouc: Jaroslav Běhalík – David Lošťák, Petr Krumpolc, Lukáš Hrubý, Tomáš Režný, Pavel Kryl ml., Jan Tögel, Jakub Krejčí, Ivo Lošťák, Matěj Vymětalík.

Jihlava: David Kubica – Jan Chramosta, David Novák, David Lacina, Adam Průcha, Jiří Mužík, Tomáš Poul, Antonín Plichta, Jakub Göth.

- Jaroslav Kára -

Foto: Deník/Stanislav Heloňa


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes