« zpět

Jihlava zahání zklamání, proti Olomouci vyzkouší nové tváře

Jihlava zahání zklamání, proti Olomouci vyzkouší nové tváře

13.06.2018 - Olomouc – Po dvou sezonách s bronzovou tečkou Jihlava vstřebává zklamání, protože na medaili v Superlize malého fotbalu tentokrát nedosáhne. Zato Olomouc má stále šanci na pódiové umístění. Jejich vzájemný duel ve třináctém kole hostí ve čtvrtek od sedmi hodin večer hřiště v Hněvotíně.


Hanáci doma potřebují v dohrávce předposledního kola vítězství, nyní ztrácejí čtyři body na čtvrté Blanensko. „Nejdůležitější bude zvládnout zápas proti Jihlavě,“ uvědomuje si olomoucký trenér Radek Sklenář.

Když jeho svěřenci uspějí, dotáhnou se na rozdíl dvou bodů od druhých Pardubic a třetího Brna. V posledním kole však zamíří na hřiště mistrovské Prahy. „Šance na medaili je, ale hlavně nás mrzí zápas v Boskovicích, kde jsme doplatili na to, že jsme neměli gólmana,“ lituje Sklenář předchozí prohry 5:8 s Blanenskem.

Jihlava ze sedmé pozice ztrácí tři body na pátou Olomouc. Poprvé v historii celostátní soutěže tak skončí bez medaile. „Motivace do zbytku jara se hledá se těžko, ale chceme zápasy odehrát s respektem k soupeřům a zkusit nové hráče na další sezonu,“ říká asistent jihlavského kouče Ondřej Lapeš.

O šanci na medaile celek z Vysočiny definitivně přišel po domácí prohře 4:5 s Prahou, když po první půli prohrával už o čtyři góly. „S Prahou jsme hlavně dostali velice laciné branky. Přesto hra nebyla špatná a debaklu nasvědčovalo pouze skóre po půlce, které však absolutně neodráželo dění na hřišti. Ve druhé půli si hosté ani neškrtli a se štěstím vítězství udrželi. Někdo od hostů možná skončil i na psychiatrii. Po změně stran bylo v našem výkonu víc emocí, bojovnosti a touhy,“ vrací se k utkání jihlavský trenér Lukáš Staněk.

Olomouc nyní musí na domácím hřišti potvrdit roli favorita. „Nesmíme Jihlavu podcenit a hrát naši hru. Jihlava je dobrá a bude se snažit napravit reputaci,“ tuší Sklenář.

Podzimní duel celek z Vysočiny doma ovládl 8:5. „K utkání jedeme s některými novými tvářemi. Chceme hlavně, aby si Superligu osahali. Výsledku nepřikládám nějakou váhu, rozhodně však nejedeme na výlet,“ přibližuje Staněk plán pro nadcházející střetnutí, jehož výsledek už pro jeho svěřence nemá velký význam. „Jsme zklamaní, sezonu však chceme důstojně dohrát,“ dodává kouč.

Hanácký celek na jaře ukazuje svou sílu a hodlá ji potvrdit. „Olomouc má hráče silné na míči a kombinačně vyspělé. Superliga je vyrovnaná a zápasy jsou hodně podobné. Soustředíme se hlavně na svůj výkon a uvidíme, na co to bude stačit,“ sděluje Lapeš.

- Jaroslav Kára -

Foto: Lubomír Slezák


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes