« zpět

Jihlavě velí domácí povinnost tři body, postaví se Příbrami

Jihlavě velí domácí povinnost tři body, postaví se Příbrami

03.11.2019 - Jihlava – Pouze jedno domácí utkání v letošním ročníku Superligy malého fotbalu sehrála Jihlava. Druhé ji čeká v šestém kole celostátní soutěže, v němž přivítá v úterý od sedmi hodin večer Příbram.


Doposud na domácím trávníku celek z Vysočiny přivítal jen Plzeň, kterou smetl 11:3. „Po dlouhé době hrajeme doma a chceme uspět, půjdeme za třemi body. Určitě roli favorita přijímáme, doma nám velí povinnost vyhrát, navíc Příbram bude po zápase v Praze,“ prohlásil jihlavský trenér Ondřej Lapeš.

Příbram v neděli padla v hlavním městě vysoko 2:12. Poslední celek tabulky se upíná k duelu na Vysočině, kde změří síly s přijatelnějším soupeřem. „Určitě tam pojedeme vyhrát,“ slíbil příbramský hráč David Malý.

Jihlavě patří šestá pozice se dvěma výhrami a dvěma prohrami. „Ze všech odehraných zápasů jsme hráli třikrát venku, z toho v Praze, kde jsme měli velké problémy se sestavou, a na hřišti Blanenska jsme smolně prohráli po dobrém výkonu. Výkony jsou na dobré úrovni, ale nějaký bod navíc by se hodil. Ještě je hodně zápasů před námi,“ podotkl Lapeš.

V posledním kole Jihlava ukázala svou sílu, když vyhrála na hřišti Olomouce 10:2. „Určitě nám výhra psychicky pomohla. Ukázali jsme si, že když se zápas odjezdí, nese to svoje ovoce. Duel se nám hodně povedl, a na tom chceme stavět,“ doplnil jihlavský kouč.

Příbram si zatím připsala jediné vítězství, ovšem i mistrovskému Brnu vzdorovala, když podlehla jen 2:4. „Když jsme hráli s Brnem, vypadalo to dobře, mohli jsme ho klidně i porazit. Díky tomu, že jsme se sešli. Když se nesejdeme, je to špatné,“ připomněl Malý palčivý problém většiny výběrů.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Nečas


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes