« zpět

Jihlavská ofenziva narazí na tvrdou a houževnatou příbramskou obranu

15.04.2019 - Příbram – Má za sebou duely se dvěma největšími aspiranty na titul, od dvanáctého kola už Příbrami začíná sled protivníků, se kterými má výraznější šanci na úspěch. V úterý od sedmi hodin večer doma přivítá Jihlavu.


Příbram na úvod jara podlehla Brnu 2:4, poté na hřišti Blanenska 0:3, kde ovšem nestřídala. „Samozřejmě výkon v takovém počtu byl velice dobrý. Mít alespoň dva hráče na střídání, mohli jsme pomýšlet na lepší výsledek. Tentokrát už se patrně sejdeme ve větším počtu a doufáme, že i v určité kvalitě,“ vyhlížel zápas příbramský kouč Josef Sandr.

Pokud se chce jeho výběr posunout z předposlední osmé pozice, musí přinejmenším doma bodovat. „V naší pozici jsou pro nás důležité všechny souboje. Musíme přistupovat ke všem zápasům stejně, ať se jedná o Brno nebo Jihlavu. Jedině tak povede cesta k úspěchu,“ upozornil Sandr.

Solidní výsledky se dvěma nejlepšími celky soutěže ukazují příbramskou kvalitu. „Brno, Blanensko a troufnu si říct, že i my jsme spíš ofenzivně laděná mužstva. Příbram hraje spíš defenzivní a houževnatou obranou, její tvrdost nám vždy dělala problémy, takže nečekáme jednoduchý zápas ani tentokrát,“ uvedl jihlavský kouč Ondřej Lapeš.

Jeho svěřenci začali jaro drtivou kanonádou 14:2 s Olomoucí, která dovezla jen jednoho hráče na střídání. „Zápas se nám povedl, sice se soupeř nesešel, ale bohužel to je jeho problém. Dobře jsme zahráli a zvedli sebevědomí,“ těšilo trenéra celku z Vysočiny.

Hráči Jihlavy si vyzkoušeli i některé herní varianty. „Klukům jsem do utkání moc nemluvil a nechal je hrát. Za stavu 5:2 po první půli jsme se uklidnili, začali hrát rychleji a na hřišti dominovali. Předváděli jsme v útočné fázi velmi dobré kombinace, s tím sem spokojený,“ pravil Lapeš.

Podzimní vzájemný souboj ovládla na domácím hřišti Jihlava s přehledem 6:1. „Poslední zápasy v Příbrami se nám docela dařilo. Nicméně je to venkovní utkání a ta jsou vždy těžší než domácí. Ale pokusíme se hrát svoji hru a věřím, že budeme úspěšní,“ doufal jihlavský kouč.

Výběr z Vysočiny má na páté příčce sedmibodový náskok na Středočechy. „Jihlava bude bezesporu velice těžký soupeř, čehož je její poslední výsledek důkazem. Budeme se snažit si nic takového nepřipouštět a soustředit na svůj co nejlepší výkon, který povede ke kýženému úspěchu v daném zápase,“ prohlásil Sandr.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Nečas

Jihlavská ofenziva narazí na tvrdou a houževnatou příbramskou obranu

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes