« zpět

Koudelka s Paděrou opět nadělovali, třináct gólů si odvezla Jihlava

Koudelka s Paděrou opět nadělovali, třináct gólů si odvezla Jihlava

13.05.2018 - Boskovice – Tenhle tým rázně kráčí za titulem v Superlize malého fotbalu. Pivovar Černá Hora Blanensko na domácím hřišti v Boskovicích podruhé nastřílelo třináct branek, v desátém kole smetlo Jihlavu hladce 13:1.


V čele tabulky celostátní soutěže se seřadil jihomoravský dvojblok, Blanensko vede před Brnem o dva body, i když Praha má jen tříbodovou ztrátu a ještě zápas k dobru na hřišti poslední Příbrami. „Sestavu máme ustálenou, ale jsou teprve tři odehraná kola na jaře, zbývají další čtyři, jedeme do Prahy, máme Brno, bude to těžké. Chceme stoprocentně skončit na bedně a neříkám, že nechceme vyhrát, ale je ještě brzy. Tabulka je tak vyrovnaná, že jednou prohrajete a jste pátí. Porazili jsme Jihlavu, Most prohrál, odskočili jsme jim na čtyři body a trochu jsme se odpoutali. Škoda Příbrami, že jsme to nezvládli tam,“ zmínil úvodní jarní prohru 3:4 blanenský snajpr Jan Koudelka.

Český reprezentant a světový šampion se na jihlavské demolici podílel pěti brankami, čtyři přidalo jeho ofenzivní dvojče a nejlepší střelec soutěže Ondřej Paděra. „S Paděcem si vždycky vyhovíme, užíváme si to, nahrajeme si do prázdné brány. Nehrotíme, jestli jeden dá pět a druhý čtyři branky, to je nám úplně jedno. Hrajeme tak, abychom vyhráli, chceme být nahoře a že dáváme góly, tím líp pro nás,“ usmál se Koudelka.

Jihlava dorazila na jih Moravy v oslabené sestavě, absence kapitána Jakuba Götha a vykartované dvojice dalších českých reprezentantů Robina Demetera s Danielem Kavkou se však projevila až nečekaně krutou nadílkou. „Góly si neberu, že bych z nich byl úplně špatný. Prohrálo se, ale v sestavě, v jaké jsme jeli na Blanensko, které hraje na špici, jsme mohli počítat jen s hodně velkým zázrakem, kdybychom něco uhráli s takovým počtem lidí, když nám chyběly největší hvězdy,“ uvedl jihlavský brankář Lukáš Kučírek.

Celek z Vysočiny nyní ztrácí z páté pozice na lídra čtyři body. „Pořád si můžeme dobré umístění uhrát sami, akorát se musíme sejít, takhle to nejde. Většinou rozhodnou venkovní zápasy, doma se asi každý sejde, na venkovní je to s účastí horší. Nemyslím si, že se to děje jen u nás, podobně to mají také ostatní týmy,“ podotkl jihlavský gólman.

Jeho mužstvo v Boskovicích prohrávalo po čtvrthodině o tři branky, pak snížil hostující český reprezentant do 21 let Lubor Trojánek. „Jihlava měla nějaké šance ze začátku, protože jsme k tomu zase přistoupili trošku laxně, ale věděli jsme, že nepřijede Demi ani další hráči, protože měli tresty. Pro hosty to určitě oslabení bylo, v tomto směru jsme měli výhru trochu jednoduší,“ přiznal blanenský rychlík.

Poločas ovládl domácí výběr 6:1, ale i ve druhé půli navyšoval skóre. „Moc jsme se nevraceli, takže Jihlava měla pořád šance, ale vedli jsme, takže jsem hráli stále dopředu. Říkali jsme si, že musíme mít lepší vzájemný zápas, když jsem tam prohráli 3:6, abychom doma vyhráli o víc než tři góly. Třináct je super, chtěli jsme dávat branky,“ líčil Koudelka.

Celek z Vysočiny se dvěma hráči na střídačce moc příležitostí k odporu neměl. „Naše šance jsme nebyli schopní proměnit, zatímco domácí nás trestali po našich chybách, nepřesných přihrávkách. Mají to sehrané na jeden, dva doteky, pak už si balon dávali do prázdné brány, nedalo se s tím moc dělat. Ve druhé půlce jsme odpadli fyzicky, nešlo se s nimi vydržet to tempo,“ přiblížil Kučírek.

Video z utkání:

Fotogalerie z utkání:

Pivovar Černá Hora Blanensko – Jihlava 13:1 (6:1)

Branky a nahrávky: 7. Koudelka (Sedlák), 9. Havlíček (Hloch), 16. Havlíček (Paděra), 25. Koudelka (Studený), 27. Havlíček (Paděra), 29. Paděra (Koudelka), 39. Paděra (Klimeš), 41. Koudelka (Studený), 48. Koudelka (Paděra), 50. Hloch (Sedlák), 51. Paděra (Koudelka), 55. Paděra (Havlíček), 57. Koudelka (Sedlák) - 22. Trojánek (Průcha). Rozhodčí: Kubečka – Kučera. ŽK: Sedlák (Blanensko). Diváci: 200.

Blanensko: Jakub Klimeš – Ondřej Paděra, Jan Koudelka, Pavel Hloch, Lukáš Martínek, Antonín Preč, Filip Studený, Jakub Sedlák, Ondřej Václavek, Jan Havlíček.

Jihlava: Lukáš Kučírek – Adam Průcha, Ondřej Lapeš, Martin Duba, Lubor Trojánek, Matěj Vopršal, Jiří Prchal, Jiří Kubát.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Nečas


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes