« zpět

Mile mě překvapila vysoká úroveň Superligy, říká střelec Šultes

Mile mě překvapila vysoká úroveň Superligy, říká střelec Šultes

04.07.2018 - Praha – Do podzimní části Superligy malého fotbalu vyrukoval tým Staropramen Praha se zvučnou posilou. Její dres oblékl Pavel Šultes, zkušený útočník, který odehrál 89 utkání a vstřelil 18 branek v nejvyšší české soutěži.


Své renomé osvědčil také v Superlize malého fotbalu, v níž si ve dvanácti utkáních připsal sedm branek a stejný počet asistencí. S Prahou pak oslavil první mistrovský titul v kariéře. „Jsem rád, že jsme ho získali, je to pro mě velký úspěch. Titul je pro mě první, i když to není profesionální soutěž, samozřejmě potěší,“ říká dvaatřicetiletý Šultes.

 

Jak náročné bylo získat titul v Superlize malého fotbalu?

Nečekal jsem, že úroveň bude takhle vysoká, mile mě to překvapilo. Jsem rád, že Superliga má nějakou úroveň, že to není o jednom mančaftu a tabulka byla zamotaná až do předposledního kola.

Všímali si vás víc obránci, když zjistili, kdo proti nim nastupuje?

Někteří kluci a trenéři měli povědomí, že jsem něco odehrál, ale na tom moc nezáleží. Spíš šlo o to, že prvních pár zápasů se mi povedlo. Nechci si fandit, ale potom už na mě upírali větší pozornost.

Sehrál jste se rychle s hráči pražského výběru?

Když jsem přišel poprvé, neznal jsem nikoho, ale kluci mi hrozně pomohli, trenéři taky. Měli jsme dobrou partu a šli jsme za titulem, povedlo se nám to náramně.

Poslední superligový zápas proti Olomouci jste chytal, naskočíte mezi tyčemi častěji?

Zkoušeli jsme to předtím párkrát a když na zápas brankáři nemohli, trenéři si uvědomili, že můžu chytat. Je to varianta do dalších zápasů, když bude pro nás nepříznivý výsledek. Chtěli jsme to vyzkoušet i v ostrém zápase.

Máte v malém fotbale jinou roli než ve velkém?

Ze začátku jsem v malém fotbale hrál střelce, teď se to trošku změnilo, jsem spíš rozehrávač. Velkou porci utkání jsem odehrál jako bek, pro mě je lepší, že mám všechno před sebou a můžu připravovat šance.

Už jste okusil reprezentační kemp a v srpnu se uskuteční mistrovství Evropy na Ukrajině, počítají s vámi trenéři?

Mám nějaké indicie, že se vlezu do širší nominace, ale dál nevím. Čas mám, záleží na trenérech. Budu čekat.

Láká vás účast na šampionátu?

Samozřejmě je to výzva, ale mám nůž na krku, protože kluci vyhráli mistrovství světa. Když se do týmu dostanu, chci mistrovství Evropy vyhrát.

Tušíte, jaká je síla soupeřů v malém fotbale?

Sledoval jsem celé mistrovství světa, už tehdy jsem měl možnost se do výběru dostat, ale vzhledem ke zranění z toho sešlo. Klukům jsem akorát fandil, znal jsem už některé z pražského výběru. Něco jsem odkoukal, většinu mančaftů však vůbec neznám.

Takže jste byl ve hře už pro mistrovství světa?

Trenéři z Prahy dávali nějaké indicie koučům reprezentace. Jeli se na mě podívat, jenže jsem nehrál a potom to už bylo uzavřené.

- Jaroslav Kára -

Foto: Svatopluk Samler


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes