« zpět

Most chce potvrdit stoprocentní bilancí také v Příbrami

Most chce potvrdit stoprocentní bilancí také v Příbrami

20.05.2019 - Příbram – Ani bod dosud neztratil Most v Superlize malého fotbalu s Příbramí. Nic na této bilanci nehodlá měnit v úterý, kdy nastoupí k utkání patnáctého kola od sedmi hodin večer ve středu Čech.


Ze sedmi dosavadních duelů v celostátní soutěži Most sedmkrát vyhrál, naposledy na podzim 6:1. „Je pravda, že Příbram naší hře vyhovuje. Jde o tým, který chce hrát fotbal a nespoléhá jen na urputnou defenzivu, takže se otevírá našim kreativním hráčům víc prostoru než s některými jinými soupeři,“ uvedl mostecký kouč Vojtěch Benda.

Vzápětí ovšem varoval před podceněním. „Určitě se ale nechceme nechat ukolébat nějakými dlouhodobými statistikami, protože o překvapivé výsledky a výkony není v letošní sezoně nouze. Vždyť je to jen pár dní, co Plzeň velmi překvapivě zdolala doma favorizovanou Jihlavu,“ připomněl Benda triumf západočeského nováčka 6:4.

Teď se pátý Most, který naposledy porazil Olomouc 7:3, postaví poslední deváté Příbrami. „Vnímáme zlepšení mosteckého týmu, ale soustředíme se na svůj co nejlepší výkon, který povede ke zdárnému úspěchu v tomto zápase,“ podotkl příbramský trenér Josef Sandr.

Jeho svěřenci duel na hřišti Olomouce ztratili bez boje, padli kontumačně 0:5. „Na zápas jsme nedorazili z důvodu poruchy našeho dopravního prostředku, a tím pádem bychom nestihli začátek utkaní,“ vysvětloval příbramský kouč.

Předposlední Olomouc tak jeho výběru odskočila už o šest bodů. „Určitě nás moc mrzí, že jsme si to nemohli rozdat na hřišti jako rovný s rovným. Pokusíme se posbírat body ve zbývajících utkáních, ještě je o co hrát,“ nabádal Sandr.

Jenže Most vyrukuje s kvalitním týmem prošpikovaným českými reprezentanty. „Jsem rád, že se nám opět podařilo postavit velmi silnou sestavu, která se navíc poslední půlsezonu mění jen nepatrně a sehranost je na klucích stále víc znát. Proto pevně věřím, že pokud všichni zahrají, jak je v jejich silách, a vyvarujeme se fatálních hrubek, z Příbrami nepojedeme s prázdnou,“ doplnil Benda.

- Jaroslav Kára -


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes