« zpět

Most doma touží oplatit Olomouci porážku

Most doma touží oplatit Olomouci porážku

22.04.2018 - Most – Patří od vzniku Superligy malého fotbalu k největším kandidátům na mistrovský titul, ale po druhém místě v úvodní sezoně Most loni z medailových pozic vypadl. Na jaře touží po návratu na stupně vítězů.


Úvodní jarní krok udělají Severočeši v pondělí od šesti hodin večer, kdy v přímém přenosu ČT sport přivítají na hřišti 11. ZŠ Most výběr Olomouce. „Už se na zápas moc těšíme. Přece jen zimní přestávka byla dost dlouhá a jakmile začala naše oblastní soutěž a mezi sebou jsme se víc potkávali, hned se Superliga začala probírat. Na klucích je vidět velká chuť a to je pro každého trenéra vždy dobré,“ uvedl mostecký kouč Vojtěch Benda.

Na podzim ovšem Olomouc doma zdolala Most 5:3 a na výsledek chce navázat. „Přijížďíme na horkou půdu a věříme, že si odvezeme body, i když víme o nadstandardních kvalitách soupeře, zvlášť v domácím prostředí,“ podotkl olomoucký trenér Radek Sklenář.

Most nehodlá nic podcenit a na Hanáky vyrazí v brance s jedním ze strůjců světového zlata české reprezentace v Tunisku Ondřejem Bírem. „Na Most bude platit poctivá hra dozadu, nasazení, aktivita v osobních soubojích a v neposlední řadě si musíme pohlídat hru s brankářem,“ upozornil olomoucký kouč.

Most na čtvrté pozici v tabulce ztrácí na dva body na pardubického lídra, který už odehrál o utkání víc. Sedmá Olomouc zaostává za Severočechy jen o tři body. „Olomouc vyhlížíme s pokorou, neboť je to jeden ze soupeřů, který nás dokázal na podzim porazit. Pokoru ale rozhodně nechceme zaměňovat se strachem a Olomouc půjdeme na hřiště porazit. Při veškerém respektu k její síle a schopnostem věřím, že máme lepší tým. Také myslím, že si svou daň může vybrat i dlouhé cestování. Každopádně chci všechny mostecké diváky a příznivce pozvat na mimořádný zážitek a poprosit je, aby přišli mostecké kluky podpořit,“ apeloval na fanoušky Benda.

- Jaroslav Kára -


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes