« zpět

Most i Pardubice nasadí mistry světa, Severočeši napravují loňský debakl

Most i Pardubice nasadí mistry světa, Severočeši napravují loňský debakl

23.10.2017 - Pardubice – Ještě před týdnem hájili společnou branku ve finále mistrovství světa v malém fotbale, v pondělí už se dva čeští reprezentanti postaví proti sobě. Mostecký gólman Ondřej Bíro nastoupí proti pardubickému zadákovi Janu Rosůlkovi. Duel na východě Čech začíná v půl sedmé večer.


Mostecký brankář patřil k hlavním strůjcům světového zlata v tuniském Nabeulu. „Každý, kdo viděl finálové utkání České republiky proti Mexiku, chápe, že Ondra má momentálně mimořádnou formu a doufám, že mu hráči před ním pomůžou. On se jim pak za to jistě odmění dalším skvělým brankářským výkonem. Za tohoto předpokladu pak o naše vystoupení v Pardubicích nemám obavy,“ uvedl mostecký trenér Vojtěch Benda.

Dres české reprezentace na mistrovství oblékali také další dva mostečtí hráči Tomáše Režný s Jakubem Polákem, ale do Pardubic nemíří. „Samozřejmě jsem oslovoval všechny tři naše zlaté medailisty, ale Kubovi Polákovi a Tomášovi Režnému to nevyšlo z pracovních důvodů. Každopádně klukům gratuluji ke skutečně bezprecedentnímu úspěchu, u kterého je otázka, zda ho ještě někdy někdo dokáže zopakovat,“ popřál Benda.

Pardubice v Tunisku zastupoval debutant Rosůlek, jenž s přibývajícími zápasy dostával stále větší prostor. „Musím říct, ze mne mile překvapil, takto aktivně v našem výběru nehýří. Jsem rád, že mu to můžu připomenout už v pondělí,“ usmál se pardubický kouč Miroslav Kaluža.

Také on úspěch českého výběru v Tunisku sledoval. „Viděl jsem každý zápas naší reprezentace. Oproti evropskému mistrovství byl tým víc vyvážený a měl kvalitu. Výsledek toho je naše umístění,“ doplnil trenér Východočechů.

Do utkání pátého kola Superligy malého fotbalu vstupují v lepší pozici domácí, kterým patří druhý pozice za Prahou, dva body před třetím Mostem. „Nás tým má svoji kvalitu a připravujeme se na Most jako celek. Chceme pokračovat v našem stylu hry, který jsme v této sezoně nastavili,“ uvedl Kaluža.

Most napravuje ostudný výkon z minulého roku, kdy v Pardubicích prohrál drtivě 4:13. „Do Pardubic vyrážíme v silném složení, ale jak s ohledem na naše poslední setkání na jejich hřišti, tak s ohledem na jejich letošní výkony, musíme k zápasu přistoupit s maximální pokorou. Jsem nesmírně rád, že se nám podařilo v odpoledni pracovního dne postavit tak kvalitní sestavu a doufám, že z Pardubic nebudeme odjíždět bez bodového zisku,“ vyhlížel Benda.

 

- Jaroslav Kára -


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes