« zpět

Most potřebuje výhru s Olomoucí, aby měl na jaře ještě šanci

Most potřebuje výhru s Olomoucí, aby měl na jaře ještě šanci

01.11.2019 - Most – Překvapivě vypadá pohled na tabulku Superligy malého fotbalu a porovnání dvou nadcházejících soupeřů. V neděli od dvou hodin odpoledne se na hřišti 11. ZŠ Most představí Olomouc. Zatímco Hanákům patří šestá pozice, Severočechům až předposlední osmá.


Přestože jde o osmé kolo celostátní soutěže, Most totiž dosud odehrál jen čtyři utkání vinou dvou odkladů. „Je velká škoda, že jsme cenné domácí vítězství proti Blanensku nedokázali potvrdit na hřišti Plzně. O to víc se nyní musíme soustředit na domácí zápas s Olomoucí a nezbytně bodovat. V opačném případě nám sezona může proklouznout mezi prsty již ve své první polovině, a to by byla pro další motivaci velká rána,“ upozornil mostecký trenér Vojtěch Benda.

Most totiž před týdnem podlehl do té doby poslední Plzni 1:5. „Most má široký kádr a spoustu zkušených hráčů, ať už ze Superligy nebo z reprezentace. Jistě chtějí napravit poslední porážku z Plzně. Pokusíme se jim to co nejvíc zkomplikovat. Snad na to dovezeme potřebnou kvalitu,“ přál si olomoucký manažer Tomáš Zeman.

Most v uplynulém ročníku ovládl oba vzájemné duely, na Hané 9:6 a doma 7:3. „Se Západočechy jsme se celý zápas tlačili dopředu a oni nás trestali brejky z urputné obrany. Aktivní způsob hry je nám ale vlastní a těžko od něj budeme upouštět. Proto očekávám opět náš vysoký podíl držení míče a snahu o co nejofenzivnější pojetí bez ohledu na způsob hry soupeře. S Olomoucí máme dlouhodobě kladnou bilanci a rádi bychom do této statistiky přidali v neděli další kamínek,“ řekl Benda.

Jenže Hanáci jdou do utkání posilnění cenným skalpem, vždyť v pondělí porazili 6:5 po pokutových kopech Prahu. „Sebevědomí a motivace do dalších zápasů. Přesně to bylo v šatně cítit po utkání. Ovšem Most je spolu s Plzní náš nejdelší výjezd. Takže jako vždy očekávám sobotní večer s napětím, zda se někdo zranil, nebo ne. U týmu jsem již skoro rok a zatím opravdu nevím, jak zamezit slabší účasti na výjezdech,“ doplnil Zeman.

- Jaroslav Kára -


 

Partneři

 

Staropramen

 

Nike

11

Sabe

 

Idnes

 

Ref