« zpět

Most reagoval na každý gól Příbrami a uhájil v přestřelce vítěznou šňůru

06.10.2021 - Příbram – Dramatická přetahovaná ve třetím kole západní skupiny Superligy malého fotbalu dopadla lépe pro hostující Most, který si z Příbrami odvezl vítězství 7:5.


Vyrovnané skóre platilo jen do čtrnácté minuty. Na úvodní gól hostujícího Daniela Kasala odpověděl za pět minut domácí Ondřej Drašnar, ale to bylo naposledy, kdy se na ukazateli objevilo vyrovnané skóre. Pak se dvakrát trefil Daniyl Dolechek a Severočeši drželi těsný náskok až do konce. „Myslím, že jsme určovali tempo hry nebo ráz zápasu, byť bylo skóre de facto furt o gól, měli jsme ho podle mě pod kontrolou. Spoustu šancí jsme nedali, ale to domácí taky a musím uznat, že Příbram letos vypadá solidně. Asi to tam vedou dobrým směrem a postupem času nebude takový otloukánek jako v minulých sezonách, každý to s ní bude mít těžké,“ ocenil soupeře mostecký brankář Ondej Bíro.

Příbram neustále dotahovala, když na 2:3 snížil Daniel Hájek, vrátil Mostu dvougólový náskok Kasal, aby ještě do přestávky opět snížil Martin Štochl. „Byla to přetahovaná. Hosté celou dobu vedli o jeden či dva góly, když jsme dokázali skóre stáhnout a nadechovali se, že bychom utkání vyrovnali a třeba otočili, Most zase odskočil. Přišla drobná chyba nebo se hostům povedla hezká akce, jsou strašně silní, jak hrají s gólmanem. Umějí to a i když víte, že tak hrají, strašně těžko se to brání,“ hlesl příbramský zadák Štochl.

Právě mostecký brankář Bíro načal střelecký účet druhé půle, na což zareagovali domácí brankou Hájka, jenže dvougólové vedení vrátil Mostu hlavičkou Václav Šlégr. Ve 49. minutě zase snížil Štochl na 5:6, ale pět minut před koncem definitivně rozhodl Kasal, který zkompletoval hattrick. „Oddechl jsem si, až když rozhodčí písknul konec. U nás člověk nikdy neví, co vyvedeme. Dopředu máme super věci, dávali jsme góly po pěkných akcích, jenže dozadu děláme spoustu věcí, které pramení z nekoncentrovanosti nebo laxnosti. Když je vychytáme, myslím, že to bude dobré,“ pronesl Bíro.

Podle Štochla rozhodla především lepší mostecká produktivita. „Ze hry jsem měl dobrý pocit, myslím, že byla slušná a Mostu jsme se vyrovnali, bohužel koncovka nás trápí. Nejsme produktivní, z pěti šancí dáme jeden gól, zatímco Most z nich dá čtyři. Produktivita je náš dlouhodobý problém,“ přiblížil příbramský zadák.

Divoký duel za vytrvalého deště ovšem přinesl zajímavou podívanou, které rozradostnila i mostecké vedení. „Přestože se zápas zvrhnul v divokou přestřelku, měl jsem z něj tentokrát lepší pocit než při našich jiných rozháraných výhrách. Téměř celých šedesát minut jsme to byli my, kdo diktoval tempo a určoval ráz utkání. Zejména dopředu jsme měli skutečně mimořádnou kvalitu a pravidelně jsme zakončovali i do zkonsolidované a připravené obrany. Jedinou kaňkou je tak v mých očích naše tradiční nedůslednost v obranné fázi,“ uvedl vedoucí mosteckého výběru Aleš Janeček. „Pokud ale budou kluci chodit do zápasu s taktikou, že prostě nastřílí víc gólů než jich svými chybami dovolí soupeři, tak to asi taky přežiju,“ pousmál se.

Most po úvodních třech kolech ročníku zůstal posledním týmem bez ztráty bodu a aktuálně vede západní skupinu Superligy malého fotbalu. „Zatím mám dobrý pocit ze zápasů, co jsme hráli, i z našeho týmu. Nechci říkat nějaké cíle, od toho jsou jiní. Most vyhlašuje každý rok, že chce medaili, ale to chce osm týmů. Budeme spokojení, když postoupíme do play-off, pak uvidíme,“ řekl kapitán Bíro.

To Příbram i přes slibné výkony nemá po třech kolech ani bod a v tabulce západní skupiny je pátá. „Je to demotivující, protože hra podle mě není vůbec špatná, každým zápasem se lepšíme. Tým se hodně obměnil, změnilo se i příbramské vedení a momentálně se sehráváme. Pořád to beru tak, že jsme hráli se třemi velice kvalitními soupeři, měli jsme Most, Staropramen a Koráb, chytli jsme velice těžký los. Sice máme nulu, ale je na čem stavět. Věřím, že v dalším zápase s Plzní se odrazíme a konečně urveme nějaký bod do tabulky,“ přál si Štochl.

 

Fotogalerii z utkání najdete zde:

 

Příbram – Most 5:7 (3:4)

Branky a nahrávky: 8. Drašnar (Hájek), 20. Hájek (Štochl), 28. Štochl (Sandr), 34. Hájek (Vlk), 49. Štochl (P. Junek) – 3. Kasal (Levý), 14. Dolechek (Levý), 19. Dolechek (Bíro), 27. Kasal (Levý), 32. Bíro (Koudelka), 40. Šlégr (Polák), 55. Kasal (Šlégr). Rozhodčí: Kohout – Soukup. ŽK: Drašnar (Příbram). Diváci: 15.

Příbram: Karel Hauser (Filip Trnka) – Ondřej Drašnar, Daniel Hájek, Jiří Junek, Patrik Junek, David Malý, Michal Pužík, David Sandr (C), Martin Štochl, Jiří Vlk.

Most: Ondřej Bíro (C) – Danyil Dolechek, Antonín Harzer, Daniel Kasal, Matěj Koudelka, Stanislav Levý, Jakub Polák, Václav Šlégr, Tomáš Zetka.

 

- Jaroslav Kára -

Foto: Mostecká liga malé kopané

Most reagoval na každý gól Příbrami a uhájil v přestřelce vítěznou šňůru

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes