« zpět

Most se loučil vítězstvím, řádil pětibodový veterán Boček

Most se loučil vítězstvím, řádil pětibodový veterán Boček

17.06.2018 - Most – Snadné sousto dostal na závěr ročníku Superligy malého fotbalu Most. Ve čtrnáctém kole přivítal na domácím hřišti 11. ZŠ poslední Příbram, kterou smetl pohodlně 9:3.


Severočeši aspoň trochu vylepšili před domácími fanoušky dojem ze zpackané sezony, kterou končí na šesté pozici. „Hosté přijeli jen s jedním hráčem na střídání a v tom vedru jim pak docházely síly. Nějaké šance měli, ale zachytal nám dobře gólman, takže je neproměnili. Když to bylo o tři góly, už šlo o jednoduchou záležitost,“ popsal duel mostecký útočník Martin Boček (na snímku), který si připsal hattrick a dvě asistence.

Příbram stejně jako při předchozích výjezdech složitě skládala sestavu, i když tentokrát se na nominaci podepsal závěr soutěží. „V republice končily velké fotbaly, asi devadesát procent týmu mělo na sobotu naplánované dokopné a hrát v neděli v deset v Mostě byl pro nás dost komplikovaný čas. Přesto si myslím, že jsme odjeli v hodně silné sestavě, i když jen s jedním na střídání, všichni hráči mají opravdu velký fyzický fond, takže jsem se zápasu ani nebál. Jak skončil, je pro mě trošku překvapení,“ pronesl příbramský brankář Milan Vančát.

Středočeši se poprvé prosadili až za rozhodnutého stavu 8:0. „Za prvních patnáct minut jsme mohli vést 3:0 a duel by vypadal jinak, ale nedali jsme obrovské množství tutových šancí. Kdyby zápas skončil 15:15, odpovídá to hře, k vidění bylo hodně příležitostí, co jsme nedali, je až neuvěřitelné. Nemyslím si, že nás mostecký tým přehrál, ale potrestal nás klasicky z brejků po našich chybách, je vyhranější, zkušenější. Tohle nám prostě chybí,“ uvedl Vančát.

Most v natřískané tabulce obsadil šestou pozici pouze bod za čtvrtým Blanenskem. Po úvodním jarním kole dokonce vedl, jenže pak v šesti hráčích odjel na hřiště Blanenska a vrátil se s výpraskem 2:13. „Byli jsme první po zápase s Olomoucí a kdybychom na Blanensko jeli v lepší sestavě, určitě jsme tam něco uhráli a skončili bychom v tabulce vysoko. Bohužel jsem tam jeli s torzem a pak se to s námi vezlo. Dvě utkání doma jsme smolně prohráli, kdy jsme tlačili, nedávali góly a soupeř nás potrestal. To nás stálo lepší umístění,“ zmínil mostecký forvard.

Severočeši procházejí částečnou generační obměnou, od které očekává realizační tým medailové pozice. „Mimo mě jsme tým trochu omladili,“ smál se třiačtyřicetiletý Boček. „Začlenili jsme mladé kluky a trenér si musí rozmyslet, jestli ještě nominuje k zápasům hráče, co se na to vyflákli nebo neměli zájem jezdit ven. Uděláme trošku jiný tým a příští rok chceme hrát nahoře, i když to jsme říkali i minulý ročník. Myslím, že kvalitu máme, mladí kluci jsou šikovní, hlavně musíme zlepšit domácí zápasy. Nedařilo se nám hrát, když soupeř zalezl do bloku, v překonání byl náš největší problém, venku jsme odehráli dobré duely až na Blanensko. Uvidíme příští rok, snad to bude lepší,“ přemítal mostecký veterán, který stále pomůže i na hřišti. „Jestli bude chtít trenér a žena mě bude pouštět, určitě jezdit budu,“ doplnil.

Příbram ve čtrnácti utkáních slavila jenom dvě vítězství, obdržela 83 branek a vstřelila jich pouze 37. „Některé zápasy takovým výsledkem skončit nemusely, ale celkově jsme nehráli tak dobře jako týmy proti nám. Každý, se kterým jsme se potkali, je takticky vyspělejší, hráči individuálně silnější na míči a sehraní. Někteří spolu hrají malý fotbal i v klubech či trénují a tohle nám chybí. Nechci, aby to vyznělo špatně, ale poslední dva, tři zápasy nám ukázaly, že jde spíš o obraz reality, než o naši extra smůlu,“ přiznal příbramský gólman.

Podle něj výběr doplácí na časté hráčské rošády. „Nejde konkrétně o sestavu, spíš o složení pětek. Kdybychom měli jednu kompletní, která pořád hraje spolu, jsme schopní výsledky udělat. Bohužel i když máme kvalitní hráče, pokud nehrají spolu a neznají jeden druhého z malého fotbalu, na hřišti to malinko skřípe. Když soupeř jde tři na dva, potrestá nás do prázdné brány, když však jdeme tři na dva my i pětkrát za zápas, neskončí to ani střelou na bránu. Tyhle situace nás hrozně sráží,“ přiblížil Vančát.

Fotogalerie z utkání:

Most – Příbram 9:3 (4:0)

Branky a nahrávky: 14. Matyáš (Šebek), 18. Boček (Šebek), 27. Popelka (Černý), 30. Haviar (Boček), 32. Popelka (Boček), 40. Boček (Černý), 41. Černý (Fišer), 43. Pyskatý (Černý), 52. Boček (Šebek) – 50. Havelka (Sandr), 54. Sandr (Pohořálek), 59. Havelka (Chytka). Rozhodčí: Kohout – Růžička. Hráno bez karet.

Most: Miloslav Aschenbrenner – Vít Popelka, Rostislav Šebek, Antonín Fišer, David Haviar, David Matyáš, Jan Pyskatý, David Černý, Martin Boček.

Příbram: Milan Vančát – David Sandr, Lukáš Rom, František Chytka, Michal Pohořálek, Lukáš Havelka, Jan Mezera.

- Jaroslav Kára -

Foto: Svatopluk Samler


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes