« zpět

Most straší vzpomínka na ticho v Jihlavě, už ho nechce zažít

23.08.2019 - Jihlava – Jejich poslední duel přinesl infarktovou tečku a nechce ho opakovat ani jeden z týmů. Jihlava v něm na domácím hřišti zdolala Most 6:5. K opakování bitvy se aktéři druhého kola nového ročníku Superligy malého fotbalu sejdou znovu neděli, duel na Vysočině začíná v půl šesté večer.


Čtyři minuty před koncem dubnového zápasu ještě Most zvyšoval na 5:3, aby nakonec opouštěl hřiště po prohře 5:6. „Doufám, že v Jihlavě podáme dobrý výkon, za který se nemusíme stydět, a uvidíme, na co to bude nakonec stačit. Rozhodně bych ale nerad zažil stejné pocity, jaké jsem měl po našem posledním utkání v Jihlavě. To K.O. nakonec bylo opravdu tvrdé. Takové ticho jsem v kabině snad nikdy neslyšel,“ uvedl vedoucí mosteckého výběru Aleš Janeček.

Domácí zase nechtějí prošvihnout úvod duelu. „Minule nás Most doma zaskočil. Utkání měl dobře rozehrané, ale nakonec jsme ho dokázali obrátit ve svůj prospěch. Hlavně se soustředíme na sebe. Pokud podáme výkon dle představ, může to přinést body,“ přál si jihlavský kouč Ondřej Lapeš.

Jeho svěřenci odstartovali novou superligovou sezonu v Praze, kde podlehli 2:11. „Určitě jsme doplatili na sestavu. Byli jsme rádi, že jsme to nějak slepili. Sešla se velká koncentrace zápasů velkého fotbalu, která nám sebrala hodně hráčů, a udělat konkurenceschopnou sestavu do Prahy byl problém. Jen můžu klukům poděkovat, že duel odehráli se ctí,“ ocenil Lapeš.

Naopak Most čeká premiéra v tomto ročníku, jeho nedělní duel s Pardubicemi se totiž odložil. „Popravdě bychom Jihlavu radši potkali až v dalších kolech. Není to soupeř takříkajíc na rozjezd. Její kvalita je velmi vysoká a zejména doma je nesmírně silná. Na druhou stranu jde o soupeře, který díky své technické kvalitě hraje za každou cenu vždy fotbal a není třeba se s ním fyzicky přetlačovat, což nám celkem vyhovuje. I náš výkon se snažíme stavět spíš na herní kvalitě než na nějakém buldočím nasazení,“ poznamenal vedoucí mosteckého výběru.

V jihlavském táboře narazí Severočeši na zdatného protivníka, který v uplynulé sezoně obsadil pátou pozici jen bod za čtvrtým Mostem. „U nás výhoda domácího hřiště vždy platí, a snažíme se jí využít i nyní. Sestava vypadá na papíře taky dobře. Chceme naplno bodovat,“ vyhlásil Lapeš.

Ovšem Most hodlá také naplnit vysoké ambice v letošním ročníku. „Vzhledem k následnému dvojboji Brno, Praha bude určitě dobré teď nějaké body ukořistit. Rozhodně nám tak v neděli držte palce,“ žádal Janeček mostecké fanoušky.

- Jaroslav Kára -

Most straší vzpomínka na ticho v Jihlavě, už ho nechce zažít

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes