« zpět

Nedělní čtvrtfinále Superligy malého fotbalu hostí Blanensko a Ostrava

04.06.2021 - Ostrava, Boskovice – Shodně v neděli dvě hodiny po poledni odstartují další dvě čtvrtfinále Superligy malého fotbalu. Blanensko v areálu Červená zahrada v Boskovicích přivítá Plzeň, MF Baník Ostrava hostí Most. Odvety se hrají za týden.


Blanensko – Plzeň, neděle ve 14.00
Třetí celek východní skupiny Blanensko přivítá v úvodním čtvrtfinále Plzeň, druhý tým západní skupiny. Domácí skončili v posledních dvou sezonách na druhé příčce. „Nevidím jasného favorita. Plzeň získala dvanáct bodů, tedy víc než my, a hrála velice dobře. Samozřejmě jsme neměli vzájemnou konfrontaci, ale šance vidím padesát na padesát. Budou to vyrovnané zápasy a záleží na štěstí i na tom, kdo koho postaví. Když ve čtvrtfinále vypadneme jako čeští hokejisté s Finy, bude to zklamání, když se dostaneme mezi čtyři nejlepší, už to pro nás bude úspěch,“ pronesl blanenský trenér Petr Dolníček.
Západočeši zvládli podzimní část soutěže s jednou prohrou, ale podzim je zapomenutý. „Upřímně bych chtěl být týmově připravený mnohem líp, ale pracovní vytíženost nedovolila víc tréninků. Kluci jsou ovšem rozhodně natěšení a určitě dají do utkání všechno, jako odjezdili pět předchozích zápasů. Předsevzali jsme si, že jedeme dál,“ uvedl plzeňský trenér Tomáš Bochníček.
Blanensko se na Západočechy chystá s tím nejlepším, co má k dispozici. „Všichni kluci přislíbili účast, pokud se něco do neděle nezmění, budeme v plné síle. Jsme natěšení a v play-off nás čeká jiná výzva, než když se hrála jedna skupina. Nevíme ovšem, co čekat. Myslím, že by se mělo hrát klasickým systémem, ve kterém rozhoduje i počet gólů, ale jsou nastavená jiná pravidla a musíme se jim podřídit, všichni je mají stejná. Nevidím rozdíl v tom, zda začínáme doma, nebo venku,“ doplnil Dolníček.
Největší nebezpečí vidí Plzeň zejména v českých reprezentantech, Blanensko táhnou Ondřej Paděra, Jan Koudelka nebo David Krška. „Myslím, že slabší výkony na podzim zapříčinila právě neúčast některých hráčů, kteří si plnili klubové povinnosti, ale to se teď rozhodně maže a jsem přesvědčený, že narazíme na jiné Blanensko než na podzim. Cesta k úspěchu povede přes to, zda dobře odbráníme první utkání. Budeme vyčkávat na šanci a Olomouc nám v prvním poločase trochu ukázala, jak na to,“ připomněl Bochníček dohrávku, ve které Olomouc vedla v Boskovicích po první půli 2:0, ovšem prohrála 4:8.

MF Baník Ostrava – Most, neděle ve 14.00
Ostravský Baník je jediný nováček, který se probojoval do čtvrtfinále celostátní soutěže. „Ostrava je natěšená, jak hráči, tak fanoušci. Čekáme, že dorazí v počtu, ve kterém chodili pravidelně. Doufáme, že diváci za námi přijedou i do Mostu. Nám jich stačí dvacet až třicet, protože umí křičet. Teď jen, aby to dobře dopadlo, potřebujeme doma uhrát dobrý výsledek a venku vstřelit nejlépe první branku, pak už se fanoušci rozjedou, i když jich bude málo. Skoro v každém zápase jsme vedli, takže snad budou diváci spokojení. Žádný zanďour u nás nehrozí, vyznáváme útočný fotbal,“ prohlásil ostravský kouč Tomáš Sysala.
Na příznivce Baníku se těší také Most, přestože podle původních předpokladů počítal, že narazí na Blanensko. „Celou přípravu jsme poslední měsíce směřovali k němu, ale po vzájemné kontumaci utkání Pardubice-Ostrava jsme najednou museli přípravu změnit. Ostrava je pro nás velká neznámá, ale strašně moc se těšíme, má parádní fanouškovskou základnu a pokud opatření dovolí, lidé jistě vytvoří skvělou atmosféru, na některé zápasy jich dorazilo sto nebo dvě stě. Není se důvod bát, fanoušci i nám pomůžou k vnitřnímu vyhecování, jakýkoli divák na stadionu vybičuje fotbalisty. Kéž by přišli a udělali atmosféru i u nás,“ vyhlíží souboj mostecký trenér Vojtěch Benda.  
Jinak je ovšem ostravský protivník pro Severočechy neprobádaný. „Viděli jsme pouze jednou na poháru Ostravský Zábřeh, jehož hráči tvoří většinu výběru. Dali jsme hlavy dohromady s klukama z Gamblers a Atlética, které tvoří kostru mosteckého týmu, a snažili jsme se na Ostravu připravit spíš po mentální stránce. Po fotbalové vůbec nevíme, jak na tom týmy po třičtvrtě roku dlouhé pauze jsou, očekávání jsou velká. Podařilo se nám poskládat nad očekávání silnou sestavu, kostra týmu bez meškání řekla ano, pojedou ostřílení borci, co s námi hrají třetí, čtvrtou sezonu v Superlize jako Bíro, Polák, Kasal, Boček, Popelka. Prošli širším reprezentačním výběrem a mají zkušenosti ze zápasů na mistrovství Evropy nebo v pohárech, takže s nimi ani bujarejší atmosféra nic neudělá. Taky s sebou bereme dva tři nové kluky na zkušenou,“ líčí mostecký kouč.
Ve východní skupině skončil Baník čtvrtý, Most vyhrál západní skupinu, takže role favorita vypadá jednoznačně. „Víme, kde má Most přednosti, slabin moc nenajdeme, hledáme jen podle videa, gólman a dva, tři štítoví hráči jsou úplně někde jinde než ostatní, ale doufejme, že v domácím prostředí získáme výhodu. Vzhledem k fanouškům i hráčům nepovedu alibistické řeči, že nejsme favorit a Most byl měl jednoznačně postoupit, podle mě je to padesát na padesát. Pokud vyhrajeme doma a třeba prohrajeme v Mostě, je stav nerozhodný. Myslím, že to je pro nás velmi povzbudivá zpráva. Od začátku nechci plácat sebevědomé a kvalitou nepodložené cíle, že vyhrajeme Superligu a pak Mostu ve dvou utkáních nedáme branku, ale chceme postoupit,“ vzkazuje Sysala.
Ostrava hodlá těžit i z mladíků, kteří se představili na turnaji Superligy do 23 let v Brně. „Vzali jsme několik mladých hráčů, Superliga do třiadvaceti let je další velmi dobrý nápad, který podle mě povede k posunu malého fotbalu, hráčů bude čím dál víc. Snažili jsme se udělat reklamu, ale v Ostravě nemáme takovou podporu, jak bychom si představovali. Když přijde hodně lidí, je to cesta, jak malý fotbal propagovat,“ doplňuje ostravský trenér.
Most vyráží na dalekou cestu v půl sedmé ráno a v Praze přesedlá na pendolino. „Ve vlaku máme místenky, takže aspoň nepřijedeme rozlámaní. Strašně se nám to osvědčilo při cestách do Olomouce, kdy kluci vyskočili z vlaku a hned předváděli výkon, který se od nich očekává. Kluci jsou hladoví po fotbale, neodradila je ani zabitá neděle. Nesporná výhoda je, že jsme skončili ve skupině první, kdyby se nám to v Ostravě nepovedlo, máme rozhodující duel doma, pokud by se šlo na pokutové kopy, může to hrát významnou roli v hlavách. Je to aspekt, který může rozhodnout nejen naše čtvrtfinále. Věřím, že to bude krásný fotbal, oba týmy vyznáváme útočnou hru, chceme dávat hodně banek, nebetonujeme,“ dodává Benda.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Nečas

Nedělní čtvrtfinále Superligy malého fotbalu hostí Blanensko a Ostrava

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes