« zpět

Nový příbramský kouč skládá mladší výběr, Jihlava spoléhá na fotbalovost

Nový příbramský kouč skládá mladší výběr, Jihlava spoléhá na fotbalovost

10.09.2017 - Příbram – O první vítězství v sezoně usilují ve druhém kole Superligy malého fotbalu Příbram a Jihlava. Ve středních Čechách se duel uskuteční v pondělí od sedmi hodin večer. „Soutěž je vyrovnaná a každé body jsou potřeba. V Příbrami jsme minule prohráli, úplně nám nesedí její styl, ale sestavu máme dobrou a věříme, že uspějeme,“ vyhlásil asistent jihlavského trenéra Ondřej Lapeš.


To samé cítí Příbram, která v úvodním kole podlehla 2:4 na hřišti Blanenska. „Řešil jsem o víkendu zranění, která máme po velkém fotbale, takže jsem se ještě snažil tým doplnit, ale jádro z minulého zápasu zůstává stejné, což se snad projeví i v utkání, kluci v této sestavě podali minule výborný výkon. Myslím si, že šanci máme, chceme první zápas doma bodovat naplno,“ pravil nový příbramský kouč Josef Sandr, který od nového ročníku nahradil u výběru Michaela Kvasnicu.

Jeho svěřenci podali v Boskovicích velmi dobrý výkon, což zaznamenali i na Vysočině. „Co máme informace z Boskovic, příbramská hra šla hodně nahoru a hosté byli místy i lepší než soupeř, což proti Blanensku v domácím prostředí něco znamená. Víme, že nás nečeká nic jednoduchého,“ odtušil Lapeš.

Sandr navazuje na práci svých předchůdců, aby se příbramský výběr scházel v nejsilnějším možné složení a hlavně v dostatečném počtu. „Výběr by se tady dal dohromady výborný, jsou tu šikovní kluci, ale bohužel nemají čas nebo někteří nekomunikují, což je škoda. Složité bývá, že všichni kluci nejsou z Příbrami, pracují nebo mají školu, hrají velký fotbal, někteří to nedokáží skloubit. Kdyby kluci chodili poctivě, jak mají, určitě se dostaneme mezi čtyři nejlepší týmy, dá se hrát i o medaili,“ přiblížil situaci Sandr. Proti Jihlavě i v dalších kolech se musí obejít bez služeb svého syna Davida, který za potyčku s blanenským koučem Antonínem Mazala dostal stopku na osm utkání.

Jihlavě taky první duel nevyšel, když doma Pardubicím podlehla 2:4. „Zápas ovlivnila červená karta a následné oslabení, ve kterém jsme dostali dvě branky. Největší problém spočíval v disciplíně. Herně to nebylo zlé, ale Pardubice odehrály velmi dobré utkání a nebyli jsme schopní dostat se na dostřel, když už se nám to podařilo, trefili jsme tyčku. Musíme se poučit a zlepšit koncovku,“ nabádal jihlavský asistent.

Nový příbramský trávník celku z Vysočiny může vyhovovat. „Dle dostupných informací se má hrát na hřišti s většími rozměry, než se v Příbrami hrálo doposud. To nám může víc vyhovovat, máme na to hráče. Hlavně věříme v týmového ducha a naši fotbalovost, což je základ k úspěchu,“ dodal Lapeš.

Středočeši zakončili minulý ročník na poslední osmé pozici, za hlavní cíl si nový příbramský trenér klade posunout výběr výš. „Určitě se chceme odpoutat od posledního místa a pokusíme se vyhrávat domácí zápasy, snad se nám vyhnou zranění. Ještě musím oslovit nějaké kluky, máme jich asi třicet na listině. Výběr plánuji omladit, většinou se skládal ze starších hráčů, všichni přes třicet let, takže jej chci poskládat tak, aby to fungovalo,“ podotkl Sandr.

 

- Jaroslav Kára -

Foto: Svatopluk Samler


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes