« zpět

Obhájce titulu v domácí televizní premiéře vyzve nepříjemná Olomouc

13.09.2017 - Brno – Brněnský obhájce titulu potřebuje po neúspěchu v úvodním kole nového ročníku Superligy malého fotbalu zabrat na domácím trávníku, jenže proti bude štika uplynulé sezony Olomouc. V areálu Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem navíc ve čtvrtek od šesti hodin večer půjde o televizní duel, který přímým přenosem přenáší kamery ČT sport.


Obě mužstva tak jistě nastoupí plná odhodlání. „Chceme v televizním utkání předvést kvalitní výkon, který nám přinese body. O motivaci nemám strach, každý se na zápas těší,“ řekl brněnský kouč Zdeněk Táborský, který řeší potíže s marodkou. „Zranění jsou Gruber, Selinger a Ryšavý, po nemoci ještě nebude připraven Lerch a kvůli velkému fotbalu se omluvil i kapitán Zezula. Do sestavy se vrátí hráči, kteří do Prahy nemohli jet a mužstvo doplníme dalšími plejery širšího kádru,“ upřesnil trenér.

Podobné potíže řeší i hanácký celek, který v uplynulé nováčkovské sezoně obsadil čtvrtou pozici. „Původně jsem měl sestavu, která by Brno určitě zaskočila díky novým tvářím, ale na poslední chvilku se mi dva noví hráči omluvili, takže budeme v sestavě, která táhla první ročník Superligy a k tomu jsme doplnili nějaké nové tváře. Věřím, že i tak naše mužstvo bude nachystané na utkání se stoprocentním nasazením a chutí si zahrát před televizními kamerami. Na Brno jsme nic velkého neplánovali, půjdeme si zastřílet a dokázat, že patříme mezi elitu Superligy,“ prohlásil hrající asistent olomouckého kouče Lukáš Pagáč.  

Brno zahájilo sezonu prohrou na hřišti Prahy 0:3, kam přijelo pouze s jedním hráčem na střídání. „Neměl jsem žádný důvod pro promluvu k týmu. Už předem bylo jasné, že do Prahy nemůže část hráčů kvůli zraněním a část kvůli zápasům velkého fotbalu. Po tréninku jsem udělal nominaci, která měla dostatečný počet deseti hráčů do pole a dvou brankářů. V sobotu se bohužel kvůli nemocem a zraněním z toho dne omluvili tři hráči a další za trest plnil své velkofotbalové povinnosti i v neděli, k tomu se jeden omluvil z rodinných důvodů, protože čekají přírůstek. Do Prahy jsme tedy jeli s šesti hráči do pole a brankářem, což je náš problém a nijak se na něj nevymlouváme,“ podotkl Táborský.

Naopak Olomouc vstoupila do sezony výborně, když na domácím trávníku zdolala 5:3 ambiciózní Most. „Výhra je pro nás velice cenná, protože Most byl sehraný a kvalitní tým, který určitě bude hrát letos o první příčky. O to cennější je pro nás vítězství s takovým mužstvem a do Brna pojedeme zkusit uhrát pěkný výsledek třeba i s bodovým ziskem,“ plánoval Pagáč, který ocenil především hanáckého gólmana. „Úspěch spočíval podle mě ve štěstí a hlavně jsme dokázali vytěžit z minima maximum, což podle mě mostecké hráče sráželo k zemi. Nebýt výborného výkonu našeho brankáře Jardy Běhalíka, určitě Most odjede s tříbodovým ziskem,“ doplnil asistent trenéra.

V obou dosavadních duelech se vždy radoval hostující tým. Olomouc nejprve vyhrála v Brně 4:3 po pokutových kopech, v odvetě Jihomoravané zvítězili na Hané 3:2. „Proti Brnu se nám hraje vždy dobře, protože je to útočné mužstvo, a proto jde o utkání, které dokáže pohladit každého mlsného diváka góly a krásným fotbalem. Proto doufám, že se moje slova ve čtvrtek před televizními diváky vyplní,“ pousmál se Pagáč, jenž na domácím hřišti vstřelil Brnu branku.

Jihomoravané si uvědomují hanáckou sílu. „Olomouc nejenom zvládla zahajovací zápas letošního ročníku, ale i v loňském se prezentovala výbornými výkony. Obě naše vzájemná utkání z předcházejícího ročníku byla velmi vyrovnaná, hraje kolektivně, má nepříjemný obranný styl s nakopávanými míči, ze kterých těží produktivní útočníci,“ přiblížil její styl Táborský.

 

- Jaroslav Kára -

Foto: Deník/Lubomír Stehlík

Obhájce titulu v domácí televizní premiéře vyzve nepříjemná Olomouc

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes