« zpět

Ofenzivní zbraně těžké ráže. Jihlava na závěr podzimu hostí Blanensko

Ofenzivní zbraně těžké ráže. Jihlava na závěr podzimu hostí Blanensko

17.11.2018 - Jihlava – Ještě po sedmém kole se hráči Pivovaru Černá Hora Blanensko vyhřívali na čele Superligy malého fotbalu. Jenže Brno zvládlo utkání, které mělo k dobru, a dostalo se do čela celostátní soutěže. Jeho jihomoravský rival tak musí v neděli od čtyři hodin odpoledne vyhrát duel v Jihlavě, aby se dotáhl na rozdíl jediného bodu.


Blanensko vyhrálo šest utkání ze sedmi, pouze s Brnem prohrálo 4:5 po pokutových kopech. „Myslím si, že jsme podzim zvládli velice dobře, i když podrobnější hodnocení si nechám až po posledním zápase v Jihlavě,“ prohlásil blanenský kouč Petr Dolníček.

Jeho svěřenci přitom doma s Brnem vedli o tři branky, jenže nadějné vedení ztratili. „Samozřejmě, že zamrzí ztratit tak dobře rozehrané utkání. Musíme se z něj poučit a příště nedělat takové zbytečné chyby,“ nabádal blanenský trenér.

Jelikož Brno už duel posledního devátého kola odehrálo a zvítězilo na olomouckém hřišti 6:3, ztrácí na něj Blanensko ze druhé příčky čtyři body. „Po výhře Brna nám nic jiného nezbývá, než utkání s Jihlavou zvládnout, pokud chceme na jaře bojovat o titul,“ uvědomil si Dolníček.

Toho hodlá využít také celek z Vysočiny. „Je to poslední kolo a není se na co šetřit. Proti Blanensku se nám doma výsledkově daří a chceme to potvrdit i v posledním zápase. Navíc podle vývoje tabulky je Blanensko pod brněnským tlakem, což může být naše výhoda,“ všiml si jihlavský kouč Ondřej Lapeš.

Jeho svěřenci naposledy padli v Brně 3:6. „Zápas jsme sice prohráli, ale nemáme se za co stydět. Hráli jsme dle stanovené taktiky a ta nám vycházela až do stavu 3:1 pro nás. Poté Brno ještě zvýšilo obrátky a zatlačilo nás. Dá se říct, že většinu utkání hrálo power play a šance mělo, ale díky gólmanu Tomanovi a brankové konstrukci jsme stále byli ve hře o body. Brno mělo velké šance, paradoxně však ta nejmenší znamenala jeho vedení 4:3 a pak už to pro nás bylo složité. Museli jsme začít hrát víc dopředu a přišly dva brejky, které zápas definitivně rozhodly,“ poznamenal Lapeš.

Jihlavě po pozvolném začátku nyní patří pátá pozice se ztrátou jednoho bodu na třetí Prahu. „Výsledek posledního zápasu hodnocení podzimní sezony ovlivní, ale zatím bych nepředbíhal a nechal ho až, jak duel dopadne,“ sdělil jihlavský trenér.

Blanensko si uvědomuje sílu svého posledního podzimního soka, který táhnou evropští šampioni Jakub Göth s Radimem Demeterem nebo mistr světa Daniel Kavka.. „Nebudeme se zaměřovat na jednotlivé hráče. Budeme se snažit pokrývat každého, který nastoupí na hrací plochu,“ podotkl Dolníček.

Jihomoravskou hru diriguje především úderná trojice v čele s mistry světa Ondřejem Paděrou, Janem Koudelkou a tvůrcem hry Davidem Krškou. „Myslím, že také máme ofenzivní zbraně těžké ráže. Kluci z obou týmů se za tu dobu znají a vědí, co od sebe čekat. Čekám vyrovnaný zápas, bude těžký pro oba. Výhoda domácího prostředí může být znát,“ zadoufal Lapeš.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Nečas


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes