« zpět

Olomouc míří do Pardubic, chce tam odčinit loňské prohry

Olomouc míří do Pardubic, chce tam odčinit loňské prohry

15.09.2019 - Pardubice – Odplatu za uplynulou sezonu Superligy malého fotbalu chystá Olomouc, která ve čtvrtém kole nového ročníku míří do Pardubic. Utkání tam začíná v pondělí v sedm hodin večer.


Pardubice totiž ovládly oba vzájemné duely v uplynulém ročníku vysokým rozdílem. Doma zdolaly Olomouc 6:1, na Hané zvítězily 10:3. „Zápas v Pardubicích bude určitě zajímavý. U obou loňských porážek jsem byl, takže se snažíme na utkání připravit. Hráčů máme na pondělní duel dostatek,“ uvedl olomoucký manažer Tomáš Zeman.

Hanáci zatím jednou vyhráli, Příbram zdolali 10:2 a jsou v tabulce čtvrtí. „Zápas naplnil naše očekávání. Všechno klaplo, jak mělo, sestava, výkon, odhodláni, zodpovědnost a v konečném důsledku i výsledek hovoří za vše. Navíc jsme měli možnost na dvacet minut vyzkoušet i nového brankáře, což pro mě osobně bylo velmi důležité,“ těšilo Zemana, také povoláním gólmana, nasazení Matěje Dědocha.

Pardubice se nachází hned za Olomoucí na páté pozici, před týdnem zvítězily v Plzni 8:4. „Byla to radost a doufám, že si utkání užili i hráči,“ řekl pardubický trenér Miroslav Kaluža.

Na západě Čech za jeho výběr naskočil téměř po roce Václav Sklenář a řídil triumf třemi góly a jednou asistencí. „Věděli jsme, že Vašek nám bude chybět po stěhování do Plzně. Očekával jsem, že jeho roli převezme některý z ostřílených borců, ale bohužel se tak nestalo. Jeden z takových je Lukáš Merkl, jenže z pracovních důvodů moc nestíhá,“ zalitoval Kaluža.

Jak na tom jeho mužstvo je, se ukáže proti obrozené Olomouci. „Už na jaře byl vidět její herní progres, a pokud zlepší i taktickou část, bude okupovat horní příčky Superligy. Uvidíme, jak se vyrovnáme s tím, že nastoupíme proti Olomouci bez Sklenáře,“ poznamenal pardubický kouč.

Hanáci na podzim navazují na závěr jara, kdy došlo k proměně výběru. „Doufám, že nové tváře se budou objevovat stále. Máme v současné době kvalitně rozvinutý skauting a pro kluky začíná být čest a odměna reprezentovat Olomouc. V širším kádru je přibližně patnáct až sedmnáct hráčů, kteří se v jednotlivých zápasech budou mírně střídat. Vzhledem k pracovním, rodinným nebo jiným fotbalovým povinnostem. Za posledního půl roku jsme vyměnili na soupisce asi patnáct jmen, další úpravy budou snad již jen kosmetické,“ popsal Zeman.

Průměrný věk olomouckého kádru se přesto pohybuje kolem sedmadvaceti let. „Samozřejmě se objevují i mladí kluci, ale aktuálně sázíme spíš na generaci kolem reprezentanta Jana Tögela,“ vyzdvihl manažer největší hvězdu týmu.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Hrnčíř


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes