« zpět

Olomouc po třech prohrách chystá na Prahu staronové zkušenosti

Olomouc po třech prohrách chystá na Prahu staronové zkušenosti

10.11.2017 - Praha – Tři výhry plánuje Praha ze zbývajících tří podzimních duelů Superligy malého fotbalu. Největší favorit celostátní soutěže se chystá k prvním kroku v neděli od deseti hodin dopoledne, kdy se v přímém přenosu ČT sport představí na hřišti Olomouce.


Praha se v tabulce nachází na druhé příčce bod za Pardubicemi, kterým však schází do konce podzimu jediný duel. „Máme jednoduchý plán, a to vše vyhrát. Musíme jít po krůčkách, v každém zápase hrát na vítězství a s nadšením, ale nepřestat u toho přemýšlet. Do Olomouce se velmi těšíme, je tam přátelské prostředí a osobně fandím Olomouci jak ve velkém fotbale, tak v Superlize. V neděli však chceme tři body,“ oznámil pražský trenér Václav Socher.

Olomouc ve čtvrtek podlehla v Jihlavě 5:8 a zaznamenala třetí prohru v řadě. Nepomohl jí ani pokus s útočníkem Lukášem Hrubým v brance, který nahradil distancovanou brankářskou jedničku Jaroslava Běhalíka. „Ani bych neřekl, že to byla chyba, spíš si myslím, že z mužstva se vytratila jiskra a touha vyhrát. Neříkám, že kluci nechtěli vyhrát, jenže tam nebylo zapálení, které nás zdobilo v prvním ročníku Superligy,“ všiml si hrající asistent olomouckého kouče Lukáš Pagáč.

Tři prohry v řadě už hanácké trenéry nutí k zamyšlení, proto sáhnou po zkušenostech. „Proti Praze se vrátíme ke staré sestavě a věřím, že to vnese do týmu chuť bojovat a vyhrávat. Oslovil jsem opět Ivoše Lošťáka a Davida Kobylíka, kteří se vrátí zpět do olomouckého výběru. Věřím, že to bude správná změna k tomu, aby se šňůra proher změnila ve vítězství,“ přiblížil Pagáč.

Právě zkušení matadoři s prvoligovými starty mají proměnit tvář současného týmu. „Už v sestavě proti Praze se objeví jména, která zdobila náš tým v době, kdy jsme dokázali každý tým překvapit svou houževnatostí a bojovností. Vyrukujeme na Prahu s agresivitou a hrou, která nás již kdysi zdobila,“ prohlásil olomoucký asistent.

Hanákům patří v tabulce šestá pozice, ale Pražané nepochybují o jejich kvalitách. „Myslím, že v Olomouci nic špatně není, jen se jí výsledkově nevydařilo pár zápasů v řadě. Možná to odstartovala zbytečná a nešťastná prohra v Brně, která Olomouci asi vzala vítr z plachet,“ vzpomněl Socher prohru Hanáků 2:3, přestože ještě deset minut před koncem vedli v Brně o dva góly.

V posledním utkání Praha na domácím hřišti přejela Jihlavu 5:1, v sestavě na Olomouc však chybí osm jmen z této bitvy, mezi nimi aktuální světoví šampioni v malém fotbale Tomáš Kounovský, Michal Salák i Michal Uhlíř. „Osm lidí je velký zásah do sestavy, ale jsem přesvědčený, že vezeme i tak supersilný tým, který má velkou šanci uspět. Těším se, že se nám v nejlepším světle předvedou noví hráči a ti, kteří s námi delší čas nebyli,“ uvedl Socher.

Pražský dres v této sezoně obléká také olomoucký odchovanec Pavel Šultes, který odehrál 89 utkání v nejvyšší české fotbalové soutěži a vstřelil 18 branek. „Pavel Šultes bude jeden z hráčů, který potáhne Prahu k prvním příčkám Superligy. Proto musíme být pozorní, hlídat si rychlou kombinační hru Prahy a prosadit se z brejků,“ nabádal Pagáč.

Praha se před čtrnácti dny chystala na superligový tahák do Mostu, jenže o zápas přišla vinou vichřice. Na sever Čech tak zamíří až 26. listopadu. „Do Mostu jsme měli jet v hodně silné sestavě, ale vypadá to, že v náhradním termínu se nominace nebude příliš lišit,“ podotkl pražský trenér.

 

- Jaroslav Kára -

Foto: Svatopluk Samler


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes