« zpět

Olomouc s nabytým sebevědomím míří pro další úspěch do Pardubic

Olomouc s nabytým sebevědomím míří pro další úspěch do Pardubic

12.11.2018 - Pardubice – Až nečekaně dole v tabulce Superligy malého fotbalu se nacházejí Pardubice s Olomoucí. O posun vzhůru zabojují v utkání osmého kola celostátní soutěže v pondělí od sedmi hodin večer na východě Čech.


Pardubice, druhý celek minulého ročníku, se krčí na poslední deváté pozici s pouhou jedinou výhru. „Potřebujeme vítězství, abychom měli ještě šanci zabojovat o medaile,“ má jasno pardubický trenér Miroslav Kaluža.

V minulém kole jeho svěřenci sahali po bodech v Jihlavě, přesto prohráli 1:2. „Nedoplatili jsme ani tak na malý počet hráčů, ale zkušenost těch, co nastoupili. K nim můžu říct jen to, ze mne mile překvapili,“ podotýká pardubický trenér.

Právě s docházkou se teď Východočeši nejvíc potýkají. „Proč? To je spíš otázka na všech pětadvacet hráčů, kteří obdrží pozvání na zápas,“ povzdechne si Kaluža.

Olomouc zabrala v minulém kole, když porazila Prahu 9:6 a už první půli ovládla jednoznačně 7:0. „Vítězství bylo super. Kluci od začátku presovali a projevilo se to,“ těší olomouckého trenéra Radka Sklenáře.

Druhá výhra v sezoně posunula Hanáky na sedmou pozici tabulky. „Určitě nám zvedla sebevědomí do dalších bojů,“ souhlasí.

Takové vítězství nad obhájcem titulu vzbuzuje respekt také u soupeřů. „Viděl jsem záznam branek. Mám pocit, že tento zápas hráči z Prahy trochu podcenili, ale také musím říci, že olomoučtí borci je nenechali ani chvilku hrát jejich fotbal. Nebude to jednoduchý duel,“ uvědomuje si Kaluža.

Hanáci vyrukují na Pardubice v totožném složení. „Jedeme tam ve stejné sestavě jako proti Praze, takže věřím v úspěch,“ sděluje olomoucký trenér.

Patrně už našel správný mix, který povede k bodovým ziskům. „Nejlepší je kluky namíchat půl ze zkušených a druhou půlku z mladých,“ líčí Sklenář.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Hrnčíř


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes