« zpět

Olomouc si i podruhé vyšlápla na vicemistra, Jihlavě dala třináct gólů

18.11.2021 - Jihlava – Chcete důkaz, že se Olomouc právem honosí přídomkem Mocní kačeři? Hanáci jej předložili hlavně při dvou soubojích s vicemistry z Jihlavy, oba hladce vyhráli se skóre 23:6. V posledním sedmém podzimním kole východní skupiny Superligy malého fotbalu zvítězila Olomouc Mighty Ducks na Vysočině 13:3.


Před dvěma měsíci na domácím hřišti v Hněvotíně vyhráli Mocní kačeři 10:3, tentokrát dali ještě o tři branky víc. „Zápas jsme zvládli na výbornou. Šli jsme do něj sice poprvé jen se třemi hráči na střídání, ale paradoxně nám to vyhovovalo a byli jsme aspoň v tempu. Byl to druhý nejlepší výkon sezony, herně nejlepší byl opět s Jihlavou, ale doma. To je druhý paradox, že jsme vicemistry loňského ročníku dvakrát porazili a dali jim za dva zápasy třiadvacet gólů. Přijde mi to až neskutečné, takže panuje velká spokojenost,“ rozplýval se olomoucký kapitán Jan Tögel.

Jihlava přitom nastoupila v takřka nejsilnějším možném složení. „Špatně se mi hodnotí takový zápas a hlavně takový výsledek na domácím hřišti, ale musíme uznat, ze nás Olomouc přejela zaslouženě, byla lepší v pohybu a zakončení, tyto aspekty nám chyběly,“ poznamenal jihlavský obránce Daniel Kavka.

Hanákům vyšel vstup do utkání, za devatenáct minut se dvakrát prosadil jak Vojtěch Pazdera, tak i Lukáš Kaďorek, dva nováčci v české reprezentaci při říjnovém Nations Cupu v Maďarsku. „Určitě to ovlivnil i dobrý začátek hostů, pak už se do toho těžko dostává,“ řekl Kavka.

Jihlava sice snížila zásluhou Richarda Svobody a Zdeňka Kučery, jenže Pazdera završil ještě do přestávky hattrick a Olomouc vedla o tři góly. Když ve druhé půli zvýšil Tomáš Malenda a Pazdera přidal svůj čtvrtý gól v utkání, schylovalo se k debaklu. „Už jak jsme se dozvěděli ze zápisu, že Jihlava nastoupí poprvé v sezoně skoro v plné sestavě, věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Ale věřili jsme, že máme šanci uspět, což se i stalo. K fotbalové stránce jsme přidali navíc bojovnost a touhu vyhrát. Tu jsem z hráčů z Jihlavy necítil už od rozcvičky a myslím, že to rozhodlo. Podržel nás i Kalča v důležitých momentech, na to že chytal s rýmečkou, podal spolehlivý výkon,“ usmál se olomoucký útočník v narážce na nachlazení brankáře Marka Kaliny.

Domácí už jen kontrovali brankou Adama Průchy, zatímco závěr duelu patřil hostujícímu kapitánovi Tögelovi, který v rozmezí patnácti minut vstřelil čtyři branky. Dvěma zásahy ho ještě doplnil Jan Šuba. „Konečně mi tam něco spadlo. Tři góly mi připravil můj spoluhráč z velkého fotbalu Pavel Kryl. Musím říct, že jsem se cítil nejlépe za celou sezonu. Je to i tím, že skončil velký fotbal, odpočinul jsem si a chuť byla taky větší,“ líčil Tögel, který parádní výkon vyšperkoval ještě dvěma asistencemi.

Na dva takové výprasky jen za podzim není stříbrný celek uplynulého ročníku zvyklý. „Ty dva zápasy bych nesrovnával, v každém byla jiná sestava, ale určitě Olomouc udělala velký pokrok od předešlých sezon,“ ocenil soupeře Kavka.

Olomouc Mighty Ducks zakončila podzim na třetí příčce dva body před Baníkem Ostrava. „Myslím si, že třetí místo je pro nás zasloužené a jsme za něj moc rádi. Troufnu si říct, že vítězstvím v Jihlavě jsme se přiblížili play-off, které by pro nás bylo takové zadostiučinění, protože cítím v týmu velký potenciál. Jdeme nahoru a doufám, že to tak bude pokračovat i druhou půlku sezony,“ přál si Tögel.

To celek z Vysočiny se krčí na předposlední páté pozici východní skupiny pouze bod před Pardubicemi. „Čekalo se od nás víc, co si budeme povídat, je to zklamání. Bohužel jsme se nikdy nesešli v ideální sestavě, plno nemocí, zranění, omluvenek,“ hledal příčiny bídného podzimu jihlavský obránce.

 

Záznam utkání si prohlédněte zde:

 

Jihlava – Olomouc Mighty Ducks 3:13 (2:5)

Branky a nahrávky: 21. Svoboda, 30. Kučera (Plichta), 41. Průcha (Plichta) – 4. Pazdera (Kaďorek), 10. Pazdera (Malenda), 17. Kaďorek (Tögel), 19. Kaďorek (Kryl), 29. Pazdera (Galus), 33. Malenda (Kaďorek), 35. Pazdera (Tögel), 45. Tögel (Čapek), 51. Šuba, 51. Tögel (Kryl), 53. Tögel (Kryl), 55. Šuba (Pazdera), 60. Tögel (Kryl). Rozhodčí: Sýkora – Novák. ŽK: Kavka (Jihlava). Diváci: 28.

Jihlava: Lukáš Konrád (David Kubica) – Jan Chramosta, Daniel Kavka, Adam Průcha, Robin Demeter (C), Antonín Plichta, Zdeněk Kučera, Richard Svoboda, Michal Votoupal.

Olomouc Mighty Ducks: Marek Kalina (Tomáš Zeman) – Michal Čapek, Michal Galus, Vojtěch Pazdera, Pavel Kryl, Lukáš Kaďorek, Jan Šuba, Jan Tögel (C), Tomáš Malenda.

 

- Jaroslav Kára -

Olomouc si i podruhé vyšlápla na vicemistra, Jihlavě dala třináct gólů

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes