« zpět

Olomouc stojí před náročným úkolem: zastavit snajpra Paděru

Olomouc stojí před náročným úkolem: zastavit snajpra Paděru

09.11.2019 - Hněvotín – Už čtyřiadvacet branek nastřílel v šesti zápasech blanenský kapitán Ondřej Paděra. Právě na zastavení nejlepšího střelce v historii české reprezentace se zaměří Olomouc v utkání devátého kola Superligy malého fotbalu, které v Hněvotíně začíná v pondělí v sedm hodin večer.


Druhý v tabulce kanonýrů Jan Tögel, mimochodem olomoucký kapitán, nastřílel dosud jen devět gólů. „Nechci nikoho urazit, ale aktuální tým Blanenska, to je především Ondřej Paděra. Jeho počet gólů v Superlize je až neuvěřitelný. Od toho se naše taktika odvíjí. Samozřejmě kádr soupeře disponuje řadou skvělých fotbalistů, kteří jsou ovšem tak trochu ve stínu nejlepšího střelce uplynulého mistrovství světa v Austrálii,“ připomněl olomoucký manažer Tomáš Zeman.

Blanensko potřebuje tři body, aby v posledním duelu stáhlo náskok Brna na čele tabulky, který narostl už na devět bodů. „Čekám kvalitní utkání, Olomouc je doma nepříjemný soupeř. Chceme zakončit podzim vítězně a půjdeme si pro výhru,“ slíbil blanenský forvard Jan Minx (na snímku).

To Olomouci patří v tabulce šestá pozice. „Až na domácí utkání s Jihlavou a venkovní v Pardubicích jsme se sezonou, výkony a výsledky velmi spokojení. Podařilo se nám najít nové hráče, kteří týmu mohou pomoci, a spousta činností dostala konečně smysl,“ zhodnotil dosavadní část podzimu Zeman.

V posledních dvou duelech Olomouc prožila penaltový rozstřel. Po domácí výhře 6:5 nad Prahou následně padla v Mostě 6:7. „Všechny nás mrzelo, že jsme již podruhé v krátké době ztratili v poslední minutě utkání vedení, a tím pádem se připravili o větší bodový zisk. Samozřejmě jsme několikrát měli i štěstí v závěru, ale musím vyzdvihnout kvalitu power play Mostu s Ondřejem Bírem a týden zpět i Prahy s Pavlem Šultesem vzadu. Pod větší tlak nás žádné další mužstvo v Superlize stejným způsobem dostat nemůže, o tom jsem přesvědčený. Musíme na této herní činnosti ještě zapracovat a naučit se z jedné až dvou možností trefit odkrytou branku,“ nabádal olomoucký manažer i gólman.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Nečas


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes