« zpět

Olomouc stoupá tabulkou, ale musí zastavit smrtící tandem Blanenska

Olomouc stoupá tabulkou, ale musí zastavit smrtící tandem Blanenska

01.06.2018 - Boskovice – Před začátkem jarní části Superligy malého fotbalu postavení týmů nenasvědčovalo, že se v neděli v Boskovicích utkají medailoví kandidáti. Pivovar Černá Hora Blanensko sice soutěž vedl a nyní je na druhé pozici, ovšem Olomouc zakončila podzim na sedmé příčce. Teď jsou Hanáci třetí. Duel začíná v neděli ve dvě hodiny odpoledne.


Hanáci zažívají vzestup, který hodlají zakončit na medailové pozici. „Od loňska šla výkonnost olomouckého mužstva velice nahoru. První rok v Superlize se otrkala a stabilizovala sestavu, nyní z toho těží. Samozřejmě je to dáno i vyrovnaností tabulky,“ míní blanenský trenér Petr Dolníček.

V případě vítězství půjde Olomouc před Jihomoravany. „Zatím všechno vychází podle plánu, ale teď nás prověří poslední tři utkání,“ podotýká hanácký kouč Radek Sklenář.

Blanensko v minulém kole prohrálo duel o vedoucí pozici v Praze 2:3. „Samozřejmě utkání bylo považováno za klíčové. Bohužel jsme ho nezvládli. Ale do konce soutěže zbývají ještě tři zápasy. Doufáme, že soupeři budou body ztrácet a ještě se o nejvyšší příčky popereme,“ vyhlíží blanenský trenér.

Jeho svěřenci teď budou usilovněji sledovat ostatní střetnutí. „Tabulka je tak hrozně vyrovnána, že každé zaváhání může rozhodnout a naopak ostatní mužstva posunout na pohárové umístění. Tohle kolo dost napoví, kdo si nakonec o pódium zahraje,“ povídá Dolníček před dvanáctým pokračováním celostátní soutěže.

Olomouc si v minulém televizním utkání poradila 4:1 s Příbramí. „Za výhrou jsme šli od začátku svojí hrou a Příbram jsme nepodcenili. Vítěznou sestavu neměníme,“ říká Sklenář s tím, že z nejzkušenějších borců zařadí do sestavy opět jen Petra Kobylíka.

Jenže teď se jeho svěřencům postaví dvojice nejlepších střelců soutěže – Ondřej Paděra s Janem Koudelkou, kteří v aktuálním ročníku pozvedají Blanensko k nejvyšším příčkám. „Myslím, že letos se schází ve stejném složení, ale pokud Blanensku chodí Koudelka i Paděra, je to rozhodující a smrtící. Určitě budeme zodpovědněji bránit a snažit se vyvarovat chyb na vlastní půlce,“ nabádá olomoucký kouč.

V boskovickém areálu Červená zahrada však platí za favority domácí, kteří podzimní duel vyhráli 6:3. „Každý zápas je jiný. Těžko srovnávat duely venku a doma. V Olomouci je menší hřiště, u nás máme rozměry větší, takže taktika bude dle toho postavená,“ dodává Dolníček.

- Jaroslav Kára -

Foto: Deník/Stanislav Heloňa


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes