« zpět

Olomouci chybí potrestaný gólman, na Jihlavu chystá riskantní variantu

Olomouci chybí potrestaný gólman, na Jihlavu chystá riskantní variantu

08.11.2017 - Jihlava – Mají stejně bodů a případné vítězství je vyšvihne k medailové pozici. Kdo na tom bude po šestém kole Superligy malého fotbalu lépe, ukáže čtvrteční duel mezi Jihlavou a Olomoucí, který na Vysočině začíná v sedm hodin večer.


Čtvrtou Jihlavu a šestou Olomouc v tabulce odděluje pouze skóre, mezi nimi se nachází ještě výběr Blanenska. „Letošní ročník Superligy naznačuje vyrovnanost všech zúčastněných. Co se týče Olomouce, jistě už opadl nováčkovský elán z loňské sezony, na druhou stranu již má víc zkušeností se zápasy v Superlize. Takže jde o to vnutit hostům náš styl hry,“ nabádal jihlavský trenér Lukáš Staněk.

Hanáci potřebují zabrat, protože dvakrát po sobě prohráli, v Příbrami 5:7 a poté doma s Blanenskem 3:6. „Samozřejmě to máme v hlavě a musíme dohánět ztráty, které máme s čelem Superligy. Do Jihlavy pojedeme oslabeni o vynikajícího Běhalíka, který dostal červenou kartu v posledním domácím utkání,“ připomněl citelnou ztrátu hrající asistent olomouckého kouče Lukáš Pagáč.

Brankář Jaroslav Běhalík (na snímku) přitom už druhou sezonu představuje jasnou stálici mezi tyčemi hanáckého výběru. „Musím udělat změnu, která bude riskantní, ale může se v Jihlavě ukázat jako překvapení pro soupeře. Mám v hlavě jednu variantu a věřím, že to bude rozhodnutí, které se nám v tomto utkání vyplatí a budeme na konci spokojenější tým,“ pousmál se Pagáč.

Jihlava ve třetím ročníku Superligy malého fotbalu dosud sehrála na domácím hřišti jediný duel, v němž podlehla Pardubicím v úvodu září 2:4. „To utkání jsme si prohráli sami svojí nedisciplinovaností. Soupeři jsme nabídli vedení a Pardubice kvalitní defenzivou dovedly zápas do vítězného konce. Stejně jako v Praze, i v tomto utkání jsme byli málo produktivní, to je aspekt, který rozhodne i čtvrteční duel. Ponaučení ze zápasu proti Pardubicím tedy hovoří pro větší soustředěnost,“ sdělil Staněk.

V posledním televizním duelu v Praze prohrál výběr z Vysočiny hladce 1:5. „Situace v tabulce soutěže ukazuje, že ztrácí všechna družstva. Stále mají všechny týmy o co hrát. Naše porážka v Praze na tom nic nezměnila. Určitě jsme řešili podrážděnost některých hráčů k výrokům rozhodčího. Mám však pro to pochopení. Každý z nás chce vyhrát, navíc když se nedaří, některé sporné momenty ke klidu nepřidají. Nutné však je, aby si každý jednotlivec vyhodnotil, kde je hranice nespokojenosti. Z toho pramení zbytečná vyloučení a oslabení do dalších duelů,“ upozornil jihlavský trenér.

Na Vysočině dojde ve čtvrtek především ke střetu hbitých domácích útočníků a precizní hanácké obrany. „Doufám, že jestli budou mezery v defenzivě Jihlavy, dokážeme je potrestat. Hlavně se však musíme soustředit na to, abychom utkání zvládli, pak to doma potvrdili a zazimovali jsme se na předních příčkách,“ přál si olomoucký asistent trenéra.

Jihlava má v první desítce kanadského bodování soutěže hned trojici hráčů, české reprezentanty Radima Šutu, Robina Demetera a Jakuba Götha. Speciální soustředění na jednotlivce však trenéři neplánují. „Je těžké upozorňovat na šikovné hráče, protože každý, který nastoupí, si zaslouží sestavu svými výkony. Musím tým vyburcovat, aby se hráči soustředili na své výkony, pak máme šanci uspět v Jihlavě,“ doplnil Pagáč.

Také jihlavský kouč se svými kolegy zkusí na Olomouc vymyslet účinnou taktiku. „Vše bude o důslednosti a samozřejmě i o štěstí. Pokud však chceme dál pomýšlet na nejvyšší pozice v soutěži, potřebujeme toto utkání zvládnout za tři body,“ měl jasno Staněk.

 

- Jaroslav Kára -


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes