« zpět

Ostrava pohodlně přehrála Pardubice a přezimuje na čtvrté pozici

17.11.2021 - Ostrava – Jednoznačné vítězství v posledním podzimním utkání Superligy malého fotbalu zajistilo týmu MF Baník Ostrava, že v tabulce východní skupiny přezimuje na čtvrté pozici zajišťující play-off. Na domácím hřišti na závěr podzimu zdolala Ostrava 6:1 Pardubice.


Podle dvougólového Jaromíra Fréborta nebylo od začátku pochyb, jak utkání dopadne. „Sice to nebyl náš nejlepší zápas, protože máme na víc, ale přehráli jsme Pardubice hlavně na brejky, taky jsme měli lepší hru s gólmanem. Pardubice oproti týmům jako Blanensko či Brno v bránění nejsou tak vyspělé,“ popsal ostravský ofenzivní hráč.

Po devíti minutách vedl Baník o dva góly, když se prosadili Lukáš Hudeček s Ondřejem Moučkou. „Asi už po pěti minutách jsem věřil, že vyhrajeme. Hosté na nás hodně vyskakovali a pořád otevírali prostor. Jen jsem myslel, že zápas neskončí o tolik, ale bude víc vyrovnaný. Dobře jsme se na Pardubice připravili,“ uvedl Frébort.

Východočechům dal naději v sedmnácté minutě David Semínko. „Myslím, že na šance jsme byli lepší, máme sportovní smůlu, padalo to tam spíš domácím, nám se nic neodrazí, ale na to se nechci vymlouvat. Dostali jsme dva rychlé góly, pak jsme začali hrát, zlomil nás však sporný gól na 1:3. Myslím, že na body jsme v tomhle utkání měli,“ hlesl pardubický hráč Marek Jech.

Šest minut po přestávce poslal Ostravu do dvoubrankového vedení Jakub Ševčík. Z toho už se hosté nevzpamatovali. „Chybělo nám štěstí, kdybychom dali na 2:3... Jenže máme pět tutovek a nedáme nic. Za stavu 1:3 jsme hráli trochu vabank a dostávali góly z brejků. Výsledek vypadá hrozně, ale vůbec neodpovídá dění na hřišti,“ soudil Jech.

Skóre postupně navýšili Filip Chrašč a dvakrát Frébort. „S každým dokážeme hrát dobrý fotbal, sice se nám výsledkově nedařilo s Brnem nebo Blanenskem, jenže nás bylo málo, kluci byli zranění, nebo měli covid. Až se všichni uzdraví, budeme silnější tým než teď,“ prohlásil Frébort.

Baník v sedmi kolech vybojoval dvě výhry a navíc jednu po penaltách. „Máme v malém fotbale nejvyšší ambice. Jsem takový, že neumím prohrávat, chci vyhrát všechno, takže postoupit do play-off a nejlépe ovládnout Superligu,“ řekl ostravský hráč. „S tréninky je to u nás těžší, protože skoro všichni hrajeme ve fotbale vyšší soutěže, ale zase jsme připravení. Někdy nám trochu chybí sehranost, ovšem fyzicky a s balonem jsme na tom dobře,“ uvažoval Frébort.

Pardubice se krčí s jedinou výhrou na poslední šesté příčce východní skupiny. „Nepropadli jsme s žádným týmem, oproti minulým letům je to lepší, zůstává jen otázka, kdy začneme dělat body. Kádr máme dobrý, chodí hodně lidí, vidím to pozitivně, prohráváme spíš sportovní nezkušeností,“ litoval Jech.

Jenže výsledky už mohou některé hráče frustrovat. „Nejhorší je, že tři hodiny jedeme do Ostravy, po práci, nešel jsem na velký fotbal, protože malý máme rádi a baví nás. Pak přijedeme, prohrajeme a kdo nebyl na zápase, řekne, že to je hrozné. Samozřejmě jsme naštvaní, na hřišti to ovšem vypadalo jinak,“ doplnil pardubický fotbalista.

 

MF Baník Ostrava – Pardubice 6:1 (2:1)

Branky a nahrávky: 7. Hudeček, 9. O. Moučka (M. Moučka), 36. Ševčík (Frébort), 40. Chrašč, 50. Frébort, 56. Frébort (Blokša) – 17. Semínko (Stránský). Rozhodčí: Virčík – Šištík. ŽK: F. Gaži (Ostrava). Diváci: 39.

MF Baník Ostrava: Lukáš Hudeček (Ondřej Kreibich) – Jakub Vrabec, Václav Potůček, Filip Chrašč, Jakub Ševčík, Martin Blokša (C), Filip Gaži, Martin Gaži, Jaromír Frébort, Matěj Moučka, Ondřej Moučka, Radim Dostál, Daniel Novák.

Pardubice: Nicolas Šmíd (Matěj Kouba) – Marek Jech, David Lát, Lukáš Krátký, Jan Rosůlek (C), Josef Stránský, Martin Tulach, David Semínko, Jiří Stolín, Adrian Nemšovský.

 

- Jaroslav Kára -

Foto: Malý fotbal Ostrava

Ostrava pohodlně přehrála Pardubice a přezimuje na čtvrté pozici

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes