« zpět

Otevřená, až živelná podívaná. Do Mostu míří Blanensko

Otevřená, až živelná podívaná. Do Mostu míří Blanensko

19.10.2019 - Most – Krčí se u dna tabulky, ovšem hlavně proto, že Most odehrál zatím nejméně utkání v novém ročníku Superligy malého fotbalu a obě prohrál. Teprve třetí duel v sezoně vinou dvou odkladů sehraje na domácím hřišti 11. ZŠ Most v neděli od dvou hodin odpoledne proti Blanensku.


Z předchozích osmi vzájemných utkání se pouze třikrát radovali Severočeši, zbylé duely ovládli Jihomoravané. „Blanensko je jeden z našich oblíbenějších soupeřů. Je sice pravda, že s ním máme zápornou bilanci, ale zápasy s ním jsou vždy velmi fotbalové a divácky líbivé. Jejich taktika dát víc gólů než obdrží, je podobná té naší, a vždy tak na sebe narazí dvě mužstva, která chtějí stále hrát dopředu a střílet góly. Oproti některým jiným soupeřům ze Superligy, kteří se upínají spíš k precizní defenzivě, jsou utkání s Blanenskem víc otevřená až živelná,“ vyhlíží souboj mostecký trenér Vojtěch Benda.

Blanensku zatím patří čtvrtá pozice se třemi výhrami a jednou porážkou, před reprezentační přestávkou doma zdolalo Jihlavu 8:6. „Zápas byl vyrovnaný až do posledních minut. Vedení se přelévalo ze strany na stranu. Nakonec jsme měli víc štěstí a v posledních minutách jsme vybojovali vítězství. Bylo to pěkné, bojovné utkání s mnoha šancemi na obou stranách,“ vrací se ke střetnutí blanenský kouč Petr Dolníček.

Na sever Čech nepoveze ani jednoho z účastníků mistrovství světa v malém fotbale v australském Perthu, ofenzivní esa Ondřej Paděra i Jan Koudelka se omluvili. „Ondra ani Koudy bohužel nemohou jet. Mají povinnosti ve svých klubech. I přesto pojedeme do Mostu s kvalitním mužstvem a doufám, že budeme bodovat. Most je doma velice silný. Počítám, že to bude vyrovnané utkání,“ doplňuje Dolníček.

Na mostecké straně vypadal nejistě start brankáře české reprezentace Ondřeje Bíra, který v týdnu léčil zablokovaný krk. „Jsem rád, že i tak nominace, která se nám rýsuje na neděli, má svou kvalitu a sílu. Na zápas se moc těším, protože s Blanenskými máme dobré vztahy i po lidské rovině. Každopádně toto utkání doporučuji mosteckým fanouškům, protože v neděli má být na našem hřišti k vidění mimořádně kvalitní malý fotbal,“ láká příznivce Benda.

- Jaroslav Kára -


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes