« zpět

Paděra mostecké torzo nešetřil, nastřílel sedm branek

Paděra mostecké torzo nešetřil, nastřílel sedm branek

30.04.2018 - Boskovice – Většinou udělá dosažení hattricku z hráče hrdinu utkání. Ladislav Zápotočný vstřelil tři branky Mostu, jenže v týmu má Ondřeje Paděru. A ten zatížil severočeské konto sedmi góly, čímž se nejvýrazněji podílel na vítězství Černé Hory Blanensko 13:2 v Superlize malého fotbalu.


Český reprezentant Paděra se ve dvou předchozích ročnících stal nejlepším střelcem celostátní soutěže a v devátém kole opět nakročil k obhajobě kanonýrské koruny. S dvaceti góly jasně vede před svými spoluhráčem Janem Koudelkou, který se v sezoně prosadil dvanáctkrát. „Mám pocit, že za dva a půl roku v Superlize jsem dal maximálně v jednom zápase dosud čtyři góly. Kluci mi to výborně chystali, konkrétně Honza Koudelka mi připravil dvakrát nebo třikrát gól do prázdné brány, jen jsem to uklízel. Spoluhráči byli fantastičtí a stál jsem, kde jsem měl. Na druhou stranu jsem rád, že to tam napadalo, protože v Příbrami jsem měl moc šancí a nepadlo mi tam nic. Myslím, že týmu jsem to dlužil, a jsem rád, že to vyšlo,“ sdělil tradičně skromný Paděra.

Most blanenskému týmu vysoké vítězství dost ulehčil. Do Boskovic přijel pouze v šesti lidech a hned v úvodu se zranil světový šampion Ondřej Bíro. „Nevíme, co se stalo. Nominace byla ještě do soboty platná, ale od nedělního rána začaly chodit trenérovi omluvenky, takže jsme vyrazili s torzem. Neměli jsme nikoho na střídání a po šesti minutách se zranil Bíras, takže jsme dohrávali o jednoho míň. Katastrofa,“ kroutil hlavou třiačtyřicetiletý mostecký veterán Martin Boček.

Od začátku utkání tak mělo Blanensko vydlážděnou cestu k vítězství. „Blanensko má kvalitu, v tom torzu jsme tam jeli hlavně neudělat ostudu, pokusit se utkání odehrát a když prohrát, tak o gól nebo dva. Vše ještě zhatilo zranění. Musím říct, že všichni makali, měli jsme paradoxně šance a ve čtyřech všichni podali super výkon, ale proti Blanensku to je těžké,“ pronesl mostecký útočník.

Výkon severočeského mužstva v téměř třicetistupňovém vedu ocenil i domácí snajpr. „Most hrál ve čtyřech, takže nám to ulehčil, navíc po takové dlouhé cestě. Dokážu se vžít do situace soupeře, nám se taky na venkovní výjezdy bohužel podařilo vyjet v tak málo hráčích. Přišly omluvenky na poslední chvíli, zažili jsme to mockrát, ale na to se nemůžeme dívat. Na druhou stranu všechna čest, jak to mostečtí kluci ve čtyřech v takovém horku odehráli,“ vysekl jim poklonu Paděra.

Nicméně už první půli ovládli Jihomoravané 5:0 a po přestávce jen navyšovali skóre. „Nechápu to. Máme mančaft a cíl, že chceme hrát nahoře. Na televizní utkání nás dojde dvanáct, vyhrajeme, dostaneme se na první místo. Pak ho jedeme potvrdit ven a prostě se nesejdeme. Kluci, co nejeli, by si měli sáhnout do svědomí, jestli opravdu nemohli, nebo nechtěli,“ zlobil se Boček.

Most klesl na druhou pozici bod za svého přemožitele. „Další zápas hrajeme doma s Brnem a chceme vyhrát. Snad se nás sejde víc než čtyři, budeme mít aspoň dva na střídání a něco uhrajeme,“ trpce se pousmál mostecký útočník. „Dnes už mladí kluci nemají fotbal tak rádi jako moje generace. Jezdili jsme na všechny fotbaly, teď to je asi trošku jinde. Pochopil bych ještě, kdybychom byli šestí a měli ztrátu deset bodů. I tak to bude špatné, ale jsme první, můžeme to potvrdit a hráči nejedou,“ nechápal Boček.

Blanensko napravilo předchozí prohru 3:4 v Příbrami a vrátilo se do čela celostátní soutěže. „Letošní ročník je velmi vyrovnaný a vidíme, že po podzimu jsme skončili první, ale přišla jedna prohra u poslední Příbrami a najednou jsme byli čtvrtí. Takže jsme si uvědomovali, že jestli chceme hrát o medaile, nevede jiná cesta než vyhrát s Mostem. Vrátili jsme se teď zpátky do čela a můžu říct za celý mančaft, že chceme Superligu určitě vyhrát. Uděláme pro to maximum. Máme tři zápasy doma, kde jsme hodně silní, takže věřím, že to může letos dopadnout,“ prohlásil Paděra.

Video z utkání:

Fotogalerie z utkání:

Černá Hora Blanensko – Most 13:2 (5:0)

Branky a nahrávky: 11. Paděra (Koudelka), 14. Paděra (Koudelka), 15. Paděra (Studený), 16. Koudelka (Havlíček), 23. Studený (Hloch), 32. Paděra (Havlíček), 37. Hloch (Koudelka), 39. Paděra (Zápotočný), 43. Paděra (Koudelka), 47. Zápotočný (Paděra), 57. Paděra (Koudelka), 59. Zápotočný (Paděra), 60. Zápotočný (Martínek) – 34. Chábera (Kasal), 59. Pyskatý (Kasal).

Rozhodčí: Tomiga – Dolanský. ŽK: 29. Zápotočný. Diváci: 100.

Blanensko: Jakub Klimeš – Ondřej Paděra, Jan Koudelka, Pavel Hloch, Lukáš Martínek, Antonín Preč, Filip Studený, Ladislav Zápotočný, Jan Havlíček.

Most: Václav Šlégr – Jakub Chábera, Ondřej Bíro, Martin Boček, Daniel Kasal, Jan Pyskatý.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Nečas


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes