« zpět

Pardubice hostí střet dvou nejlepších celků uplynulé sezony Superligy

Pardubice hostí střet dvou nejlepších celků uplynulé sezony Superligy

23.09.2018 - Pardubice – Střet nejlepších dvou týmů uplynulého ročníku přichystal los třetího kola Superligy malého fotbalu. Na hřiště loni druhých Pardubic míří pražský obhájce titulu. Zápas začíná v pondělí od půl osmé večer.


Tým Staropramen Praha ovládl úvodní duel, když doma porazil plzeňského nováčka 5:1. Minulý týden měl volno. „Spokojení samozřejmě jsme, ale výhru nad nováčkem z Plzně nepřeceňujeme. Tento týden nás čekají dva velmi těžké zápasy a až po nich budu hodnotit, jestli jsme vstoupili do sezony úspěšně či neúspěšně,“ připomněl pražský trenér Václav Socher také nedělní duel s Brnem.

Pardubice sice v úvodním kole zdolaly Most, jenže pak podlehly v Plzni 1:2. „K bodům nám chyběl důraz v zakončení a také jsme vytvářeli zbytečné chyby,“ vracel se k prohře pardubický kouč Miroslav Kaluža.

Obhájce titulu teď přijíždí na východ Čech, kde loni remizoval 1:1. „Nemyslím si, že u nás rozhodne třeba velikost hřiště. Přijede k nám kvalita a chceme se jí vyrovnat,“ podotkl Kaluža.

Jeho svěřenci v uplynulém ročníku skončili pět bodů za Prahou. Obě mužstva mají opět vysoké ambice. „Pardubice určitě patří ke kandidátům na titul, ale těch je dle mého názoru klidně i pět, takže záleží opravdu na každém utkání. A ač je to fráze, musíme jít od zápasu k zápasu,“ prohlásil kouč Pražanů.

Nové tváře do zápasu nepošle, sází na osvědčenou sestavu, která bude v Pardubicích bojovat. „Na nikoho konkrétního z pardubické sestavy taky upozorňovat nebudu, dle mého názoru je to kompaktní tým, který zdobí organizace hry, poctivost a nasazení. V tom když se domácím vyrovnáme, máme velkou šanci uspět,“ dodal Socher.

To domácí celek proti největšímu favoritovu soutěže patrně nováčky nasadí. „Pokud nám neodjedou na trénink,“ pronesl před utkáním Kaluža.

- Jaroslav Kára -

Foto: Svatopluk Samler


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes