« zpět

Pardubice míří do Mostu poučené z podzimní domácí prohry

Pardubice míří do Mostu poučené z podzimní domácí prohry

01.06.2018 - Most – Když to už po dvou prohrách za sebou vypadalo s mosteckými medailovými nadějemi v Superlize malého fotbalu bledě, zabrali Severočeši v Jihlavě. V utkání dvanáctého kola soutěže chtějí na vítězství navázat doma Pardubicemi, které hostí v neděli od dvou hodin odpoledne.


V Jihlavě vyhrál Most 4:3. V superligové tabulce nyní dělí čtvrté Severočechy a páté Pardubice jeden bod. „Kdo toto utkání vyhraje, zřejmě už bude na bedně,“ soudí pardubický trenér Miroslav Kaluža.

Jeho svěřenci v minulém kole zaskočili Brno na jeho trávníku, kde zvítězili 6:2. „Věřil jsem ve zlepšený herní výkon a výsledek přišel s ním. Myslím, že jsme domácí tým zaskočili a v počátku utkání nás podržel gólman Mičjan,“ připomíná Kaluža.

Pardubice v aktuálním superligovém ročníku předvádějí skvělé výkony, které nesou podpis jejich kouče. A vnímají to i soupeři. „Dobře víme o potenciálu pardubické mladé sestavy. Ať již Pardubice vedou, či prohrávají, vždy lze počítat s tím, že zápas naplno odbojují až do závěrečného hvizdu. Bude proto nesmírně důležité zůstat koncentrovaní celé utkání, vnutit soupeři náš styl hry a naplno využít výhody domácího prostředí,“ upozorňuje mostecký trenér Vojtěch Benda.

Podzimní vzájemný duel vyhrál Most v Pardubicích 5:4, Východočeši chtějí soupeři prohru vrátit. „Most má svoji kvalitu hlavně ve vyrovnanosti na postech. V domácím utkání jsme si mysleli, že vše půjde samo a nešlo,“ vzpomíná pardubický trenér, který může využít absence gólmanské jedničky Mostu Ondřeje Bíra? „Toto neřeším. Plnohodnotně jej může nahradit Vašek Šlégr,“ dodává Kaluža na adresu evropského šampiona do 21 let.

Severočeši na domácím hřišti 11. ZŠ Most myslí jen na tři body. „Je samozřejmě otázka, v jaké síle vzdálené Pardubice dorazí, ale je dobré být vždy radši připraven na nejsilnější možnou variantu. Proto jsem k zápasu nominoval především kluky, kteří tak skvěle zahráli v Jihlavě. Pevně věřím, že to hráči zvládnou a do Prahy pojedeme o tři body bohatší,“ vyhlíží Benda další střetnutí.

- Jaroslav Kára -


 

Partneři

Ref

 

Staropramen

 

Nike

 

Sabe

 

Idnes